Jste těhotná, trápí vás nachlazení a léky jsou tabu? Tyto bylinky zaručeně pomohou

Další fotky

Jste těhotná, máte zvýšenou teplotu, ucpaný nos, škrábe vás v krku a začínáte pokašlávat? Na antibiotika to snad není a myslím, že budete ráda, když se jim vyhnete. Bylinek, které si můžete s klidem dopřát není mnoho, ale léčí.

Jmenujme například lipový květ, ze kterého si můžete připravit lahodný čaj na vypocení, nejlépe ještě s medem. Další vhodnou bylinkou pro vás může být heřmánek na snížení horečky nebo ke kloktání a jitrocel v jakékoli formě proti kašli. Na trhu jsou k dostání kvalitní jitrocelové sirupy nebo také jitrocelové bonbony.

Tipy, čeho se v těhotenství vyvarovat na cestách

Lipový květ a jeho další účinky

Tato úžasná bylina je účinným tonikem pro nervový systém, na křeče svalů, snižování krevního tlaku a hladiny cholesterolu, je vynikajícím pomocníkem proti stresu, bolestem hlavy, úzkosti a ateroskleróze.

Neuvěřitelná alergie na slunce způsobuje pupínky. Dá se s tím vůbec něco dělat?

Lipový květ napomáhá se zlepšením spánku. Funguje velmi dobře zejména v kombinaci s chmelem. Zároveň stimuluje pot a tím pomáhá tělu při nachlazení a horečce, protože snižuje teplotu a dostává hlen z plic, průdušnic a celého dýchacího systému. Velmi účinné je kloktání čaje z lipového květu nebo užívání tinktur na bolesti v krku. Čaj z lipového květu je účinný pro ledviny, močový měchýř a žaludek.

Pokud chcete tedy něco pro své zdraví udělat, osobně doporučuji využít nastávající období začátkem června a nasbírat si květy lípy srdčité a usušit. Nejen, že pomohou vám, ale celé rodině například v chladnějších měsících. Čaj je nejen účinný, ale i velmi lahodný.

Netradiční voňavé recepty proti migréně. Šeřík se dá i jíst! Vyzkoušejte šeříkový dort

Heřmánek na zklidnění a jiné neduhy

Heřmánek má nesmírně uklidňující účinky pro váš nervový systém, Jeho protizánětlivý, protikřečový a protiinfekční účinek dokáže prospět celému tělu – vně i uvnitř. Užívá-li se heřmánek vnitřně, tiší žaludeční nevolnosti. Účinkuje však také zevně na kůži a sliznici dutiny ústní i oční, zklidňuje vyrážky a záněty v krku. Může také zmírňovat i menstruační bolesti.

Při zevním použití pomáhá heřmánek zklidňovat kožní záněty. Obsahuje protibakteriální složky, které mohou rovněž urychlit léčení infekcí. Obklad z heřmánkového odvaru může být také úspěšný při léčení lehčích popálenin. Také je účinný při spálené pokožce při opalování ve formě obkladů či spolu s mandlovým olejem pokožku zregeneruje a zklidní.

Zázračné kozí mléko pomůže v boji proti rakovině. A ještě po něm zhubnete

Jitrocel

Je důležitý pro ty, kteří mají špatnou krev nebo málo krve, slabé plíce a ledviny, bledý vzhled, kteří dostávají vyrážky a lišeje. Semena jitrocele pomáhají eliminovat tvorbu žlučových kamenů. Čerstvé rozmačkané listy lze přiložit na ránu i bez omytí. Rána se stáhne a také se zastaví či zmírní krvácivost.

Hračky, které pamatujeme my i naše maminky. Měli jste houpacího koníka?

Co tomu říkáte, maminky v očekávání?

Není občas zábavnější vyrazit na procházku a přinést si trochu té léčivé přírody domů? Pokud již potomka máte zpříjemníte den nejen sobě, ale můžete to pojmout jako takovou stezku poznání a předat pár zajímavých rad svým potomkům…třeba si na ně vzpomenou například v přírodovědě…

FOTO: Bylinky jsou ta správná volba pro těhotné

Bylinky jsou ta správná volba pro těhotné - těhotenství_1Bylinky jsou ta správná volba pro těhotné - těhotenství_2Bylinky jsou ta správná volba pro těhotné - těhotenství_3Bylinky jsou ta správná volba pro těhotné - těhotenství_4Bylinky jsou ta správná volba pro těhotné - těhotenství_5
Další fotky
Bylinky jsou ta správná volba pro těhotné - těhotenství_6Bylinky jsou ta správná volba pro těhotné - těhotenství_8Bylinky jsou ta správná volba pro těhotné - těhotenství_9Bylinky jsou ta správná volba pro těhotné - těhotenství_10Bylinky jsou ta správná volba pro těhotné - těhotenství_11Bylinky jsou ta správná volba pro těhotné - těhotenství_12Bylinky jsou ta správná volba pro těhotné - těhotenství_13
Dnes, 18:44
Moderní pěší zóna, kde se budou lidé procházet po tzv. česaném betonu, japonské stromy sephory,...
Dnes, 18:02
Obyvatelé a návštěvníci Prahy se mohou v Podskalí svézt na replice historického šífu. Jedná se...
Režisérka Eva Toulová
Dnes, 16:24
Stela Nebeská je šestatřicetiletá žena, neúspěšná herečka, které se rozpadá manželství, má před rozvodem, přičemž...
Dnes, 14:58
Praha je velmi bohatá na výskyt různých druhů ptáků, z nichž řada dokonce patří mezi...
Dnes, 07:37
Ve Valdštejnské zahradě v Praze začala výstava, která připomene 130 let do narození spisovatele a...
Včera, 18:46
Vlastně nemají volno, je léto, písničkáři jsou na festivalech, obrážejí hrady a zámky a jiné...
10.8.2020
Neznámý vandal poničil v noci z neděle na pondělí výstavu připomínající justiční vraždu Milady Horákové...
8.8.2020
Novorenesanční restaurace Bohemia, původně Petzoldův plzeňský restaurant z roku 1891, která léta chátrala, se rekonstruuje....
7.8.2020
Uvidíte nejmodernější a největší technickou knihovnu v České republice. Prohlídky se konají od poloviny července...
Zdeněk Hořánek
6.8.2020
Společnost SNEO, kterou vlastní městská část a která má na starost správu městského majetku, má...
Reklama