Kvůli předraženému hřišti? Koalice v Praze 5 se rozpadla. Piráti tu přijdou o hlavu

V Praze 5 se rozpadla koalice Pirátů, ODS, ANO a SNOP 5. Koaliční spolupráci vypověděly tři ze čtyř stran kvůli neshodám s Piráty. Náš REGION o tom informoval starosta Daniel Mazur. (Piráti). V úterý bude na jednání zastupitelstva městské částí zřejmě odvolána rada včetně starosty. O tom, jaká kolice vedení nahradí, zatím není jasné, mluví se o široké koalici bez Pirátů a KDU-ČSL.

„Obdrželi jsme vypovězení koaliční smlouvy. Koalice bude jiná, mé odvolání je pravděpodobné,“ potvrdil pro Náš REGION starosta Prahy 5 Daniel Mazur (Piráti).

Podle Pirátů je za vypovězením koaliční smlouvy snaha o transparentnost. „Vaz“ měla podle zákulisních informací Pirátům zlomit čistka, kdy vyhodili vedoucího Odboru správy veřejných prostranství a zeleně Zemana, který je v gesci místostarosty hnutí ANO Martina Slabého. Personální rozhodnutí totiž souviselo s předraženým dětským hřištěm na Homolce, kdy audit odhalil, že hřiště za 6 milionů korun má reálnou cenu pouze 3 miliony korun.

Hitlerovým dědicem byl jen týden, když nařídil kapitulaci Německa. Jistě s hořkostí a vzpomínkou na své dva padlé syny

„ANO nevěří kvalitě auditu a dožaduje se revizního externího auditu. Ten byl zpracován a konstatuje, že závěry interního auditu jsou platné. Doporučení je předat podklady orgánům činným v trestném řízení. ANO tvrdí, že není řešena otázka předražení znalcem z daného oboru, dožadují se zpracování takovéhoto posudku ještě předtím, než bude podáno trestní oznámení,“ uvedl pro Náš REGION zdroj obeznámený se situací na radnici Prahy 5. Podle něj se radním z ANO a ODS nelíbilo, že Piráti uzavřeli kohoutky penězovodů.

ANO tento důvod oficiálně nepotvrdilo. Avšak mezi řádky jej lze vyčíst. „Piráti dělali zásadní chyby, které zbrzdily řadu projektů,“ prohlásil předseda klubu zastupitelů za ANO Jan Trojánek.

hejtmanka

Za koncem kladenské buňky Hnutí Ano je boj o moc ve Středočeském kraji

Podobně se k situaci postavila ODS, která se stala po rozpadu spojenectví Pirátů se SNOP 5 nejsilnějším klubem. Radní ODS Lukáš Herold uvedl, že marně doufal v obnovení koaliční spolupráce.

„Je však vidět, že spory jsou hlubší a není možné je přes veškerou snahu překonat. Jsme připraveni hledat řešení, které umožní ustanovit stabilní vedení radnice, které se nebude bát rozhodovat a také nést odpovědnost,“ uvedl Herold.

Piráti v Praze 5 před rokem vyhráli volby v koalici se SNOP 5. Jenže mezi nimi vypukly rozpory a volební spojenectví už na jaře dostalo vážné trhliny.

Spory o plán rozvoje i zakázky

Předseda SNOP 5 Jiří Vejmelka kritizoval starostu například kvůli tomu, že dosud nevznikl slíbený plán rozvoje Prahy 5. „Byla to hlavní část našeho společného programu s Piráty. Jenže za deset měsíců se práce na tomto dokumentu, který je zásadní pro rozvoj městské části, neposunula ani o píď,“ uvedl pro Právo Vejmelka.

Rozhodovat bude úterní zastupitelstvo. Není ale jasné, kdo všechno má radu opustit a kdo je nahradí. Dosavadní opozici tvoří sedm zástupců TOP 09, šest STAN a tři lidovci.

Praha 6 přihrává kšefty spolužákům starosty Koláře z „plzeňských práv“

 

Včera, 19:19
Provoz na trati č. 120 z pražského Hlavního nádraží přes Bubny, Dejvice, Veleslavín, Ruzyni a...
Včera, 18:29
Kino na Pohořelci se chce svým letošním programem vyhnout prosté rekapitulaci nejlepších snímků daného roku.
Včera, 14:07
Od soboty 4. července do neděle 12. července 2020 bude z důvodu opravy trati obousměrně...
Včera, 11:44
Od jara 2020 probíhá rekonstrukce MUK 16 Slivenec na dálnici D0 (silniční okruh kolem Prahy)...
2.7.2020
Do zrekonstruovaného zookoutku u hájovny v lesoparku Kamýku v Praze 12 se koncem června opět...
2.7.2020
Pietní artefakt je věnovan generálmajorovi Josefu Dudovi (1905 – 1977). Duda působil jako velitel českých...
2.7.2020
Čtyřicet let na profesionální hudební scéně letos slaví zpěvák Dalibor Janda. Své turné musel kvůli...
výstava JUDr. Milada Horáková a největší politický proces
2.7.2020
Do 24. srpna bude instalována plenérová výstava "Nezapomeňte na mne. JUDr. Milada Horáková a největší...
2.7.2020
Fungoval roku 1620 na Bílé hoře lyžařský vlek? Jak dopadla play off pro české stavy?...
1.7.2020
Ve středu ráno hořelo ve dvou domech ve Strojnické ulici v pražských Holešovicích.
Reklama