11℃
Dnes je 17. listopad , svátek má Mahulena

Kytarista Jan Paulík s flétnistkou Lenkou Musilovou odehráli jubilejní 1000. hudební vzdělávací koncert

Další fotky

Kytarista Jan Paulík pořádá hudebně vzdělávací koncerty pro děti z mateřských a základních škol, přičemž v úterý 1. října se uskutečnil již jubilejní – tisící. Místo připadlo na Základní školu Čistá u Rakovníka. Spolu s organizátorem vystupuje na koncertech flétnistka Lenka Musilová.

„Přivítala nás paní ředitelka, která nás zároveň představila žákům, jež poučila o chování na koncertě. Žáci byli skvělí, slavnostně se oblékli a zpívali s námi neuvěřitelných devadesát minut. Poblahopřát přišli i Honzův táta, pan František Paulík, a pan Václav Fikrle, kteří si s námi a žáky zazpívali čtyřhlasý kánon. Prvního října je i Dnem hudby. Myslím, že jsme ho pěkně oslavili,“ uvedla Lenka Musilová pro Náš REGION.

Výstava, prohlídky, koncerty. Národní technická knihovna v Dejvicích slaví 10 let

„S Honzou na výchovných koncertech vystupuji od září 2003. První koncert, který jsem s ním odehrála, byl v Základní škole Karlštejn. Jinak se známe již od roku 2001, kdy jsem začala hrát ve skupině Knezaplacení. Jsem, alespoň myslím, nejen Honzova hudební kolegyně, ale i blízký člověk a rodinný přítel,“ dodala.

Zpíváme, hrajeme si na dirigenta…

„Představení probíhá tak, že dětem představujeme všechny druhy zobcových i příčných fléten. Připodobňujeme je k flétnové rodině. Flétny představujeme na ukázkách z pohádek a večerníčků, hrajeme i ukázky skladeb klasických, Honza představí kytaru, různé kytarové techniky, ozvučení kytary,“ přiblížila koncerty.

„S dětmi si hlavně hodně zpíváme lidové, umělé písně, soutěžíme (DO-RE-MI), ukazujeme plakát symfonického orchestru, hrajeme si na dirigenta, děláme různá rytmická cvičení s metronomem. Někdy přizveme i operní pěvkyni, která zazpívá ukázky z muzikálu či opery,“ doplnila k průběhu koncertů.

Děti reagují báječně

Děti podle jejích slov reagují báječně. „V našem představení není ani chvilka na nudu, děti zapojujeme do pořadu, jsme hodně interaktivní. V mateřských školách se ptají, zdali není náš pořad příliš dlouhý. Běžně odehrajeme šedesát minut a děti nás nechtějí pustit, mohli bychom pokračovat dál. Je pravda, že jsme v průběhu let museli obměnit některé písně, musíme jít přeci jen „s dobou“. Dříve byly naše koncerty jedna velká show, podepisovali jsme se žákům na břicha i na ruce. Dnes jsme již klidnější, pořad jsme za ta léta propracovali do nejmenšího detailu, stále ale inovujeme,“ řekla.

FOTO: Hudebně vzdělávací koncerty

Hudebně vzdělávací koncerty - Lenka Musilova a Jan Paulik – koncerty hudebne vzdalavaci – foto archiv Lenky Musilove a Jana PaulikaHudebně vzdělávací koncerty - archiv Jana Paulíka a Lenky Musilové – UVODHudebně vzdělávací koncerty - archiv Jana Paulíka a Lenky Musilové 3Hudebně vzdělávací koncerty - koncerty hudebne vzdalavaci – foto archiv Lenky Musilove a Jana Paulika 2Hudebně vzdělávací koncerty - koncerty hudebne vzdalavaci – foto archiv Lenky Musilove a Jana Paulika 3
Další fotky
Hudebně vzdělávací koncerty - koncerty hudebne vzdalavaci – foto archiv Lenky Musilove a Jana Paulika 4Hudebně vzdělávací koncerty - koncerty hudebne vzdalavaci – foto archiv Lenky Musilove a Jana Paulika

„Jsme hodně výchovní, náš pořad ale výchovný nenazýváme. Přesnější je hudebně vzdělávací,“ upřesnila. „S Honzou se mi pracuje dobře jak ve skupině Knezaplacení (existuje již dvacet let!), tak i při hudebně vzdělávacích koncertech. Má ke všemu profesionální přístup, všechna sóla si před koncertem pilně procvičuje, na hudebně vzdělávací koncerty je zase podporou hudební, jeho kytara Takamine si za ta léta zaslouží také velké poděkování, uhrála i místnost s 250 žáky. A to bez mikrofonu. Především má ale Honza řečnický dar, a proto všechny koncerty moderuje. Na děti působí přirozenou autoritou,“ řekla.

Bez hudby si neumí představit život

O sobě prozradila, že hudbě se věnuje od dětství a „díky Honzovi naplno“. Vedle účinkování v rámci hudebně vzdělávacích koncertů a hraní s kapelou Knezaplacení učí na základní umělecké škole v Buštěhradě a hudební výchovu na druhém stupni základní školy v Kladně. „Bez hudby si život nedovedu představit, naplňuje mě a snad s ní přinášíme potěšení a radost posluchačům – jak malým, tak těm odrostlejším,“ uzavřela.

Hudebně vzdělávací koncerty Jana Paulíka a Lenky Musilové se pravidelně konají v mateřských školách Buštěhrad, Brandýsek, Kněževes, Vančurova-Slaný, Čínská, Hawai a Terronská v Praze 6, Samotka v Rakovníku, v Parku-Rakovník, a na základních školách Středokluky, Hřebeč, Švermov-Motyčín, Bělohorská-Praha 6, Kladno, Budyně nad Ohří a Na Stínadlech-Teplice.

14.11.2019
Středočeský kraj přispěje na obnovu lesních porostů a budování oplocenek. O dotaci požádalo 203 lesních...
12.11.2019
Do 7. ledna 2020 mohou lidé hlasovat o devátou Alej roku. Ve Středočeském kraji soutěží...
5.11.2019
Ve středních Čechách chce ve volbách do krajského zastupitelstva, které se konají příští rok na...
31.10.2019
Kutná Hora by měla v roce 2022 hostit 26. setkání hornických měst. Souhlasila s tím...
27.10.2019
Ceny pohonných hmot u středočeských čerpacích stanic v uplynulém týdnu klesly. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural...
20.10.2019
Vnitřní vybavení aut je přizpůsobeno potřebám přednemocniční neodkladné péče.
20.10.2019
Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle zdravotníků často...
hojek chomutov
10.10.2019
Chomutovský hokej má nového šéfa. Sedm členů výboru zapsaného spolku, který drží většinu akcií Pirátů,...
4.10.2019
Středočeský kraj poskytne oblastním nemocnicím dohromady 1,6 milionu korun na očkování personálu proti spalničkám. Krajské...
2.10.2019
Ve věku 80 let zemřel v úterý krátce před půlnocí zpěvák Karel Gott. Zemřel doma...
Reklama