3℃
Dnes je 14. listopad , svátek má Sáva

Letadlem z Prahy až do americké Filadelfie? Spojené státy zavádí pravidelnou linku. Poletí každý den

Největší letecká společnost na světě American Airlines zahájí v pátek 4. května pravidelné letecké spojení mezi Prahou a letištěm Philadelphia International Airport. Nová linka s Boeingem 767-300 nabídne v letních měsících více než 2 800 míst týdně.

„Zavedení nové linky z Prahy do Filadelfie je jasným důkazem, že to v American Airlines myslíme s růstem na mezinárodním poli a posílením přítomnosti v Evropě rozhodně vážně“, uvedl vrchní viceprezident pro mezinárodní přepravu a přepravu zboží Jim Butler.

Letadla nám tu budou lítat přímo nad hlavou, zlobí se místní z Vodochod

„Filadelfie je naším největším uzlovým letištěm na severovýchodě USA a může tak cestujícím z Prahy nabídnout široký výběr při přestupu na linky do dalších destinací v Severní Americe či Karibiku,“ pokračoval. Z Filadelfie se totiž lze vydat až do 160 dalších destinací v USA, Kanadě, Karibiku či Latinské Americe.

FOTO: Z Prahy rovnou do americké Filadelfie se společností American Airlines

Z Prahy rovnou do americké Filadelfie se společností American Airlines - American Airlines letadloZ Prahy rovnou do americké Filadelfie se společností American Airlines - American AirlinesZ Prahy rovnou do americké Filadelfie se společností American Airlines - American AirlinesZ Prahy rovnou do americké Filadelfie se společností American Airlines - American AirlinesZ Prahy rovnou do americké Filadelfie se společností American Airlines - American Airlines
Další fotky
Z Prahy rovnou do americké Filadelfie se společností American Airlines - American Airlines

Let plný pohodlí

American Airlines chce svým zákazníkům cestování po světě co nejvíce zpříjemnit a na zlepšování služeb již vynaložila asi polovinu z plánovaných tří miliard dolarů. Investuje například do plně polohovatelných sedadel typu „lie-flat“, zajištění mezinárodního přístupu k síti Wi-Fi, rozšíření možností palubního zábavního systému a zvýšení počtu elektrických zásuvek, redesignu letištních salonků po celém světě a v neposlední řadě také do rozšiřování sortimentu zdravého jídla, koktejlů a dalších pochutin.

Jídlo od michelinského kuchaře

Na palubě je v obchodní třídě připraveno 28 plně polohovatelných sedadel typu „lie-flat“ v konfiguraci 1–2–1 s přístupem z uličky a pro každého cestujícího i tablet Samsung Galaxy s nejnovějšími filmy, populárními televizními programy, hrami, hudbou a úryvky z knižních bestsellerů. Cestující v obchodní třídě budou mít k dispozici i mezinárodní prémiová menu společnosti American Airlines, na jejichž přípravě se podíleli britský michelinský šéfkuchař Mark Sargeant a jeho světoznámý kolega Maneet Chauhan. V hlavní kabině je připraveno 21 extra sedadel s větším prostorem pro nohy.

Noční vlaky budou jezdit za Prahu

Jak připomněl předseda představenstva Letiště Praha Václav Řehoř, „minulý rok cestovalo mezi Prahou a Severní Amerikou meziročně o 53,45 procent cestujících více než v roce předcházejícím“. Zavedení nové linky lze proto jenom uvítat. American Airlines zahájí 4. května i další sezónní linky, a to z Budapešti do Filadelfie a z Benátek do Chicaga.

Včera, 18:33
Odbor životního prostředí a dopravy Úřadu městské části Praha-Libuš nepovolil kácení břečťanu, o který požádala...
Včera, 15:33
Padělky značkových hraček za téměř milion korun našli v pondělí celníci v pražské tržnici Sapa....
Včera, 15:21
Komerční článek
Při přechodu na DVB-T2 je vhodné zohlednit několik kritérií, která mají pro každého jinou prioritu....
Včera, 15:21
Sovy nejsou tím, čím se zdají být - pod tímto názvem, který nikoli náhodou odkazuje...
Včera, 10:11
Post předsedy pražské ODS v pondělí obhájil místostarosta Prahy 9 Tomáš Portlík. Na regionálním sněmu...
Včera, 09:17
Provozovateli bývalého bubenečského nádraží budou Richard Preisler, Martin Kontra a Martin Krb. Jejich projekt s...
12.11.2019
Nechte si ve středu 13. listopadu na pěší zóně Anděl hýčkat své chuťové pohárky záplavou...
12.11.2019
Přestože ekonomika roste, na nejpotřebnější a nejkřehčí se nedostává. Pro Náš REGION to uvedl předseda...
12.11.2019
Od zítřka mohou diváci zhlédnout v hlavním městě nejlepší snímky současné ukrajinské kinematografie. Filmy, které...
11.11.2019
Radnice Prahy 10 nesouhlasí s plánem společnosti Rail Cargo Group vybudovat železniční překladiště pro kontejnery...
11.11.2019
Od úterý 12. do pátku 15. listopadu se Národní technické muzeum a Národní zemědělské muzeum...
Reklama