Letadlem z Prahy až do americké Filadelfie? Spojené státy zavádí pravidelnou linku. Poletí každý den

Největší letecká společnost na světě American Airlines zahájí v pátek 4. května pravidelné letecké spojení mezi Prahou a letištěm Philadelphia International Airport. Nová linka s Boeingem 767-300 nabídne v letních měsících více než 2 800 míst týdně.

„Zavedení nové linky z Prahy do Filadelfie je jasným důkazem, že to v American Airlines myslíme s růstem na mezinárodním poli a posílením přítomnosti v Evropě rozhodně vážně“, uvedl vrchní viceprezident pro mezinárodní přepravu a přepravu zboží Jim Butler.

Letadla nám tu budou lítat přímo nad hlavou, zlobí se místní z Vodochod

„Filadelfie je naším největším uzlovým letištěm na severovýchodě USA a může tak cestujícím z Prahy nabídnout široký výběr při přestupu na linky do dalších destinací v Severní Americe či Karibiku,“ pokračoval. Z Filadelfie se totiž lze vydat až do 160 dalších destinací v USA, Kanadě, Karibiku či Latinské Americe.

FOTO: Z Prahy rovnou do americké Filadelfie se společností American Airlines

Z Prahy rovnou do americké Filadelfie se společností American Airlines - American Airlines letadloZ Prahy rovnou do americké Filadelfie se společností American Airlines - American AirlinesZ Prahy rovnou do americké Filadelfie se společností American Airlines - American AirlinesZ Prahy rovnou do americké Filadelfie se společností American Airlines - American AirlinesZ Prahy rovnou do americké Filadelfie se společností American Airlines - American Airlines
Další fotky
Z Prahy rovnou do americké Filadelfie se společností American Airlines - American Airlines

Let plný pohodlí

American Airlines chce svým zákazníkům cestování po světě co nejvíce zpříjemnit a na zlepšování služeb již vynaložila asi polovinu z plánovaných tří miliard dolarů. Investuje například do plně polohovatelných sedadel typu „lie-flat“, zajištění mezinárodního přístupu k síti Wi-Fi, rozšíření možností palubního zábavního systému a zvýšení počtu elektrických zásuvek, redesignu letištních salonků po celém světě a v neposlední řadě také do rozšiřování sortimentu zdravého jídla, koktejlů a dalších pochutin.

Jídlo od michelinského kuchaře

Na palubě je v obchodní třídě připraveno 28 plně polohovatelných sedadel typu „lie-flat“ v konfiguraci 1–2–1 s přístupem z uličky a pro každého cestujícího i tablet Samsung Galaxy s nejnovějšími filmy, populárními televizními programy, hrami, hudbou a úryvky z knižních bestsellerů. Cestující v obchodní třídě budou mít k dispozici i mezinárodní prémiová menu společnosti American Airlines, na jejichž přípravě se podíleli britský michelinský šéfkuchař Mark Sargeant a jeho světoznámý kolega Maneet Chauhan. V hlavní kabině je připraveno 21 extra sedadel s větším prostorem pro nohy.

Noční vlaky budou jezdit za Prahu

Jak připomněl předseda představenstva Letiště Praha Václav Řehoř, „minulý rok cestovalo mezi Prahou a Severní Amerikou meziročně o 53,45 procent cestujících více než v roce předcházejícím“. Zavedení nové linky lze proto jenom uvítat. American Airlines zahájí 4. května i další sezónní linky, a to z Budapešti do Filadelfie a z Benátek do Chicaga.

Včera, 15:18
Průřez tvorbou Jaroslava Gutha z posledních let bude v Písecké bráně k vidění do 7....
Včera, 14:02
Neveselou zprávu nám potvrdili pořadatelé. Akce se měla konat v půli června na Kulaťáku. Takže...
Včera, 10:27
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
JIŘÍ POSPÍŠIL
Včera, 10:27
Místo, které by připomínalo a zároveň umožňovalo seznámit se zvěrstvy totalitních režimů v Praze doposud chybí....
Včera, 10:05
Pamatujete si slavnou scénu z trezorového filmu Karla Kachyni Ucho, kde svou životní roli zahrála...
Včera, 09:02
Hlavní město dokončilo výstavbu rybníka mezi Běchovicemi a Dubčí.
1.6.2020
Od dnešního dne budou moci lidé navštívit pacienty v pražských nemocnicích Na Homolce a Na...
1.6.2020
Těžko říct jestli lidi víc lákalo navštívit Pražský hrad bez osobní prohlídky, nebo zadarmo. Každopádně...
31.5.2020
V červnu budou mít příslušníci Integrovaného záchranného systému a pracovníci ve zdravotnictví vstup do pražské...
30.5.2020
Dva případy nákazy koronavirem potvrdili lékaři v alzheimer centru v pražských Malešicích. Nemoc covid-19 se...
29.5.2020
Návštěvníci historických objektů či výstav na Pražském hradu nemusí od dneška do pondělí platit vstupné....
Reklama