Letadlem z Prahy až do americké Filadelfie? Spojené státy zavádí pravidelnou linku. Poletí každý den

Největší letecká společnost na světě American Airlines zahájí v pátek 4. května pravidelné letecké spojení mezi Prahou a letištěm Philadelphia International Airport. Nová linka s Boeingem 767-300 nabídne v letních měsících více než 2 800 míst týdně.

„Zavedení nové linky z Prahy do Filadelfie je jasným důkazem, že to v American Airlines myslíme s růstem na mezinárodním poli a posílením přítomnosti v Evropě rozhodně vážně“, uvedl vrchní viceprezident pro mezinárodní přepravu a přepravu zboží Jim Butler.

Letadla nám tu budou lítat přímo nad hlavou, zlobí se místní z Vodochod

„Filadelfie je naším největším uzlovým letištěm na severovýchodě USA a může tak cestujícím z Prahy nabídnout široký výběr při přestupu na linky do dalších destinací v Severní Americe či Karibiku,“ pokračoval. Z Filadelfie se totiž lze vydat až do 160 dalších destinací v USA, Kanadě, Karibiku či Latinské Americe.

FOTO: Z Prahy rovnou do americké Filadelfie se společností American Airlines

Z Prahy rovnou do americké Filadelfie se společností American Airlines - American Airlines letadloZ Prahy rovnou do americké Filadelfie se společností American Airlines - American AirlinesZ Prahy rovnou do americké Filadelfie se společností American Airlines - American AirlinesZ Prahy rovnou do americké Filadelfie se společností American Airlines - American AirlinesZ Prahy rovnou do americké Filadelfie se společností American Airlines - American Airlines
Další fotky
Z Prahy rovnou do americké Filadelfie se společností American Airlines - American Airlines

Let plný pohodlí

American Airlines chce svým zákazníkům cestování po světě co nejvíce zpříjemnit a na zlepšování služeb již vynaložila asi polovinu z plánovaných tří miliard dolarů. Investuje například do plně polohovatelných sedadel typu „lie-flat“, zajištění mezinárodního přístupu k síti Wi-Fi, rozšíření možností palubního zábavního systému a zvýšení počtu elektrických zásuvek, redesignu letištních salonků po celém světě a v neposlední řadě také do rozšiřování sortimentu zdravého jídla, koktejlů a dalších pochutin.

Jídlo od michelinského kuchaře

Na palubě je v obchodní třídě připraveno 28 plně polohovatelných sedadel typu „lie-flat“ v konfiguraci 1–2–1 s přístupem z uličky a pro každého cestujícího i tablet Samsung Galaxy s nejnovějšími filmy, populárními televizními programy, hrami, hudbou a úryvky z knižních bestsellerů. Cestující v obchodní třídě budou mít k dispozici i mezinárodní prémiová menu společnosti American Airlines, na jejichž přípravě se podíleli britský michelinský šéfkuchař Mark Sargeant a jeho světoznámý kolega Maneet Chauhan. V hlavní kabině je připraveno 21 extra sedadel s větším prostorem pro nohy.

Noční vlaky budou jezdit za Prahu

Jak připomněl předseda představenstva Letiště Praha Václav Řehoř, „minulý rok cestovalo mezi Prahou a Severní Amerikou meziročně o 53,45 procent cestujících více než v roce předcházejícím“. Zavedení nové linky lze proto jenom uvítat. American Airlines zahájí 4. května i další sezónní linky, a to z Budapešti do Filadelfie a z Benátek do Chicaga.

Včera, 18:35
Vladimír Holan (16. září 1905 v Praze – 31. března 1980 tamtéž) byl jeden z...
Včera, 16:40
Pankrácké náměstí je jedno ze tří hlavních kandidátů, kam by chtěl pražský magistrát umístit slavnou...
Včera, 12:20
Komerční článek
Participativní rozpočet zakořenil v desítkách obcí, občané navrhují projekty, hlasují o nich, komentují je a společně...
Včera, 12:20
V pilotním provozu testuje šestá městská část službu pro osoby se sluchovým handicapem. Využít ke komunikaci...
19.9.2020
Do veřejného prostoru se znovu vrací nápad na zpoplatnění vjezdu do centra Prahy. Týkat by...
Khamoro 2018
19.9.2020
Ačkoli kvůli šíření infekce covid-19 má letošní, již dvaadvacátý, ročník Světového romského festivalu Khamoro komornější...
19.9.2020
Podle mimořádné otevírací doby fungují pražské pobočky městské knihovny, kterých je v metropoli více než čtyři...
19.9.2020
Nestává se často, abychom informovali o jedněch zamčených vratech. Ale – co kdyby jste si...
18.9.2020
Mistrovství Evropy ve vodním slalomu. To je událost, jež obvykle zaplní tribuny, letos však bude...
18.9.2020
Vinobraní na Máchalce na Proseku dvě desítky let drželo tradici souběhu se Svatováclavskou poutí, která...
18.9.2020
K požáru v bytě v ulici Na Květnici došlo poslední srpnový večer v pražských Nuslích.
Reklama