Nedělník Jitky Kačánové: Policejní provokace – provařená metoda!

Poselství demonstrace proti vládním opatřením mediálně překrylo násilí fotbalových fanoušků, policejní dělbuchy a vodní dělo. Nikdo se už nechce bavit o argumentech „druhé strany“ – té, která má pochybnosti o rouškách i o ekonomickém rozkladu země kvůli nákaze, která se s nadcházejícím podzimem přihnala v druhé vlně.

Zbyl jen Babišův údiv nad bezohledností a sobectvím některých občanů. Pokud by ale chtěly vládní síly své odpůrce zdiskreditovat, nebyla by pouliční bitva výborný politický tah? Zvlášť když dnes už víme, že podobné metody mají v policejní práci dlouhou tradici.

Vždyť pro většinu českých občanů byla hlavním spouštěčem protestů proti komunistické vládě falešná zpráva o smrti studenta Martina Šmída, kterého sehrál agent Zifčák. Neboli policejní provokatér. Vzpomínám si také na jednu demonstraci vegetariánů někdy v 90. letech, která skončila vymlácením výlohy řeznictví ve Vodičkově ulici a – světe div se – rozkradením šišek salámů v ní visících. Myslíte, že si to domů opravdu nabrali vegetariáni? Nebo tam nějaký provokatér strhnul dav k výtržnostem?

A co ti gruzínští snajpři, kteří prý odstřelováním ze střech kyjevské konzervatoře a hotelu Ukrajina záměrně rozdmýchávali násilí a chaos mezi lidmi projevující nesouhlas s tehdejším ukrajinským prezidentem Janukovyčem na Majdanu. Nebo francouzské hnutí Žlutých vest protestující proti Macronově antisociální politice – když došlo na rabování, spláchlo to sebou i oprávněné požadavky ostatních pokojných demonstrantů.

Zajímavá je až neuvěřitelná podoba mezi nedělní demonstrací v Praze a tou, která se odehrála den předtím v Bratislavě. Tam byla také výrazná účast fotbalových chuligánů. A dokonce došlo i na střelbu do lidí gumovými projektily.

Proč by to ale policisté dělali? mohla by se zeptat kočka profesora Frankensteina, promiňte Flégra. Aby zůstal jen jeden názor? Aby se opozice rovnala brutální násilníci? Aby se mohlo přikročit k ještě drastičtějším opatřením ze strany vlády i policie? Aby si lidé pamatovali, že vystupovat proti vládě nemá vůbec žádnou cenu? Nehodící se prosím škrtněte!

Dnes, 12:01
V Lidovém domě se v úterý 15. června otevřelo nové testovací centrum na covid-19 pro...
14.6.2021
Pražský magistrát propustí do konce letošního roku sedm procent z celkem asi 2 300 zaměstnanců,...
14.6.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
14.6.2021
Pasta Oner, český vizuální umělec, se po čtyřech letech představuje v Praze svou sólovou autorskou...
14.6.2021
Ulicí V Holešovičkách vedoucí od mostu Barikádníků po Vychovatelnu projede denně sto tisíc aut. Zoufalí...
14.6.2021
Když bylo v Praze 28. září 1842 otevřeno tzv. Nové divadlo, byla vlastně otevřena jedna...
14.6.2021
Nedávné politické turbulence kvůli pádu Dominika Feriho, čtyřky na pražské kandidátce koalice SPOLU, naznačily, že...
13.6.2021
Exministr Petr Arenberger nebyl jediný, kdo od Prahy 1 koupil velmi výhodně luxusní byt v...
11.6.2021
Výstava stovky historických motocyklů převážně české výroby dnes začíná na pražském výstavišti v Holešovicích na...
11.6.2021
Skvělý výhled na Prahu, dobré občerstvení i spousta mladých talentů v akci. Přijďte podpořit fotbalovou...
10.6.2021
V Říčanech byla potvrzena otrávená rybí návnada, varuje radnice na webu a sociálních sítích s...
Reklama