Novou recepci mají pražští strážníci. Téměř milion korun za ni shrábla firma kontroverzního politika

Téměř milion korun zaplatili Pražané z daní za novou recepci na ředitelství Městské policie hlavního města Prahy. Včetně víceprací byla konečná částka 967 078 korun, jak z Centrální evidence smluv zjistil Náš REGION. Zakázku dělala firma politika, kterému kvůli nefér praktikám zrušili stranickou buňku.

Obyčejný pult za pár stovek od šikovného truhláře? K čemu, když Pražané bez mrknutí oka ze svých daní zaplatí 967 tisíc korun za atypickou recepci městským strážníkům. Zřejmě tak uvažují na Správě služeb hlavního města Prahy, která má na starosti správu objektů. Loni si usmyslila, že opraví recepci v budově v Korunní 98 v předpokládané hodnotě 680 tisíc korun. „Výzva a zadávací dokumentace byla uveřejněna na veřejně přístupném profilu zadavatele. Zadavatel přímo neoslovoval žádné potenciální dodavatele. Zadavatel obdržel pouze jednu nabídku, a to od společnosti Fitaz spol. s r. o.,“ uvedl vedoucí odboru investic a správy majetku Jaromír Nechvátal.

Vyměnili okna na jedné straně budovy za 6 milionů korun! Je to předražené, míní stavebníci

Podle zadávací dokumentace k zakázce šlo o demontáž a likvidaci staré recepce včetně příslušenství a světel a o dodání a montáž nové recepce zhotovené podle vizualizace. Správa služeb si přála atypický recepční pult, skleněné kalené dveře, nerezové panty, atypický pracovní stůl, zvýšené pódium a výmalbu.

Zedníci narukovali na školu, jejíž opravu zprasili. Přinutil je k tomu Náš REGION!

Firma Fitaz dílo vytvořila za 943 tisíc korun. Při kontrolním dni se objevilo – jak už to tak bývá – něco, s čím se nepočítalo. „Bylo dohodnuto, že v rámci opravy je nutné provést nad půdorysem recepce snížený sádrokartonový podhled. Důvodem je skutečnost, že při vrtání otvorů pro bodová svítidla do stávajícího podhledu zhotovitel odhalil výztuž, kterou nelze z důvodu únosnosti stropu přerušit. Montáž bodových svítidel nelze provést, proto budou osazeny do sníženého sádrokartonového podhledu,“ píše se v dodatku. Oproti předpokladu správy služeb se tak zakázka i s vícepracemi prodražila o 144 tisíc korun.

Důvod vysoké ceny? Práce prý zadává subdodavatelům

Zda je cena v pořádku, nebo ne, je spekulativní. Vodítkem může být hodnocení u firmy Fitaz, které bylo uděleno v roce 2015 na webu zlatestranky.cz. „Téměř veškeré práce firma zadává subdodavatelům a pouze práce přeúčtuje s velice vysokou přirážkou. Kvalita práce tedy kolísavá a ceny astronomické,“ uvádí hodnotitel.

Exstarosta Odoleny Vody Nedoma: Zvažovaný nájezd na D8 nesouvisí s letištěm Vodochody

Zabijte se, vzkázal majitel firmy

Jedním z jednatelů firmy je Zdeněk Šmíd, který byl předsedou místní organizace ODS Kunratice do doby, než ho vedení ODS vyrazilo kvůli „velrybaření“, a dnes se skryl v Hnutí Pro Kunratice. Po prohraných volbách ODS v roce 2013 se proslavil větou, ať její členové spáchají sebevraždu. „Je to jednoduše řečeno strašné, totální porážka, neuvěřitelný debakl. Žít a politicky pracovat v Japonsku, tak musíte spáchat celá výkonná rada hromadně harakiri,“ okomentoval tehdy.

Chce se vám na malou? Na sedmičce najdete nejbližší „hajzlík“ přes WC kompas

Několik let byl Šmíd také členem stavební komise městské části Kunratice, kde se jeho firma dostala k slušným zakázkám. Za rekonstrukci budovy městského úřadu a pošty, školní jídelny a mateřské školy či staré školy na ZŠ shrábla víc jak 85 milionů korun. „U všech zakázek došlo ke značným vícenákladům a zpožděním, ale nikdy nebyly uplatněny žádné sankce za zpoždění realizace stavby,“ uvedl k tomu zastupitel Kunratic Miloš Langr (TOP 09).

Přidal rovněž svou osobní zkušenost se Šmídem. „Prokazatelně rozhoduje o koaličních partnerech, o obsazení finančního a kontrolního výboru, o členech jednotlivých komisí radnice, o územním plánu – prostě o všem zásadním pro celé volební období. Hlavním problémem je, že tento muž je veřejnosti neznámý, nemá žádnou politickou zodpovědnost za svá rozhodnutí. Celá struktura hnutí s utajeným šéfem tedy spíše působí dojmem bývalých organizací ODS v Ústeckém kraji,“ naznačil Langr kdysi tamní kmotrovské praktiky.

Výnosný byznys má Šmídova firma Fitaz u Správy služeb hlavního města Prahy díky rámcové smlouvě zajištěný od roku 2012 do roku 2019.

Městská policie ve Slaném modernizuje: Zloděje uvidí na tři čtvrtě kilometru

Dnes, 14:13
Pražští policisté hledají muže, který ženám v tramvajích stříhá vlasy. Evidují zatím pět takových případů....
Dnes, 11:11
Radnice Prahy 7 nechala opravit výtluky a díry v chodnících, na vozovkách u přechodů pro...
Dnes, 08:06
Základní a mateřská škola Na Beránku se nedočká nové pětipodlažní budovy pro vzdělávací program Montessori,...
Včera, 15:56
Pražská Zbraslav se rozhodla využít moderních technologií a pro komunikaci s občany začala používat plnou...
Včera, 15:11
V rámci zachování unikátního stromořadí v Lužické ulici musí TSK Praha – a nejen ona...
Včera, 14:56
V pražském tunelu směrem na Holešovice teče ze stropu voda. Důvod Technická správa komunikací (TSK)...
Včera, 14:01
Pražský dopravní podnik (DPP) plánuje v následujících pěti letech nakoupit až 60 midibusů, každý asi...
Včera, 13:53
Nejlépe se muzicíruje s někým. Radůza má kapelu, Luboš Pospíšil svých 5P, Pepa Pilař Klasiky,...
Včera, 11:36
V Praze se dnes dopoledne na žádost policie zastavila vlaková doprava na hlavní trati směrem...
Včera, 11:11
Branické divadlo získalo nového nájemce, kterým se stal zapsaný spolek United Arts & Co. Ten...
Reklama