O Peru a Thajsku až na dřeň. Cestovatel Honza Drobný nezná překážku, kterou by nepřekonal

Chlap bídná – Nádoba hříšná. Pod tímto názvem se „skrývá“ asi tři hodiny zábavy, kdy i trpké chvíle jsou přetaveny v něco pozitivního. Na tom si mimochodem spisovatel, dobrodruh a cestovatel Honza Drobný zakládá – z nevýhody udělat výhodu.

Zábavně poučný cestopisný stand-up s promítáním Honzy Drobného vznikl z klasického promítání k jeho knize „Vždy je cesta aneb Ztracený bílý muž a pochroumaný pes napříč kontinenty“, která má po vyprodání prvního nákladu dotisk.
Premiéra se uskutečnila v pondělí 16. září v Divadle U Hasičů. Honza Drobný utáhl obě půlky s naprostou přirozeností, aniž by jen na minutku ztratil pozornost diváků v naplněném hledišti. V rámci stand-upu vypráví o cestách do Peru a Thajska, které absolvoval se psem Tekym, kterého se ujal jako nemocného.

Krásu střídá smetiště

Mezinárodně se jeho jméno píše s měkkým i – Teki, v obou zemích se totiž proslavil. Honza Drobný se vydal na cestu proto, aby překonal těžkou životní situaci. Do Peru vyjel s 600 eury, přičemž polovinu utratil hned na letišti ve Frankfurtu, kde musel pořídit větší přepravku pro psa, aby vůbec mohli vycestovat.

Konec dovolenkové sezóny? Omyl! Známe 5 důvodů, proč je cestování na podzim nejlepší

V Peru i Thajsku byl nikoli jako turista, ale jako člověk, který tam přijel žít. Na fotografiích ilustruje, jak divoká je v Peru doprava a jak pohodová povaha Peruánců. Na jedné straně krása pro turisty, na druhé smetiště. A to vše pár metrů od sebe. Honza Drobný se tam domluvil, byť nejdřív neuměl slovo španělsky a mnozí tam zase ani slovo anglicky.

Cestování bourá předsudky

V Thajsku si založil obchůdek na pláži, který hojně navštěvovali turisté, kteří si hráli s Tekym. Jeho humor je osobitý, někdy – dalo by se říci – i svým způsobem nekorektní, nicméně z každého slova je cítit, že za tím není jediný předsudek. Honza Drobný dokonce říká, že cestování umí předsudky bourat.

Honza Drobný se podělí o zážitky z exotických cest. Setkal se i s potomky Inků!

Ve stand-upu nechybí ani jeho příběh po návratu, kdy si svépomocí zařídil domov na Kokořínsku, který s ním obývají čtyři psi – Sawadee, Číro, Refi a Meggie, jež si pořídil po skonu Tekyho, s kterým si užívali života do jeho posledních chvil. Každopádně, stand-up je o překonávání překážek, s tím, že pro Honzu Drobného neexistuje, že něco „nejde“.

Dnes, 14:05
Hlavní město příští týden otestuje prvních 200 kusů polomasek s vyměnitelnými filtry s nanovrstvou, které...
Dnes, 08:43
Hlavní město udělí čestné občanství manželům Dvořákovým, kteří založili nadaci na podporu mladých vědců, a...
Včera, 15:32
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
Včera, 15:32
Ačkoliv se o nákaze úřednic Finančního úřadu pro Prahu 10 vědělo minimálně od neděle 8....
Včera, 13:35
Pražské podnikatele naprosto míjí vládní podpora, která má zmírnit dopady koronavirové karnatnény. Ačkoliv ekonomický výkon...
Včera, 07:45
"E-knihovna má tu výhodu, že je dostupná všem, její využívání není vázáno na členství v...
8.4.2020
V Praze začíná tradiční jarní čištění ulic, které potrvá do konce června. Vzhledem k současné...
8.4.2020
Hned jak se objevila informace, že podnikatelé z hlavního města nemají šanci získat finanční podporu...
7.4.2020
Pražské vodovody a kanalizace (PVK) začaly rozvážet seniorům, lékařům a dobrovolníkům obědy. Vodárny je nakupují...
prodej_ilustrační obrázek
7.4.2020
Vedení Prahy zamýšlí poskytnout obchodníkům bezplatně chodníky před provozovnami, aby na nich mohli prodávat. Zachovat...
7.4.2020
Program na bezúročné úvěry pro pražské firmy zasažené v souvislosti s koronavirem by měl být...
Reklama