OBRAZEM: Ve Zdicích po zimě opět otevřelo Army muzeum

Další fotky

6. dubna 2019 poprvé po zimní pauze pro návštěvníky své prostory znovu otevřelo Army muzeum ve Zdicích u Berouna. Během slavnostního zahájení muzejní sezony zahrála také country kapela Zlatý orel celou sérii písniček, ku příležitosti znovuotevření i pro dobrou náladu účastníků.

Muzeum vzniklo na základě iniciativy členů Klubu vojenských historických vozidel. Klub byl založen již v roce 2001, a to díky místním nadšencům vojenské historie a techniky. Muzeum se stylově nachází v části bývalých kasáren ve Zdicích. Na podobě muzea neustále pracuje několik desítek členů klubu a přátel muzea. Tito dobrovolníci zde ve svém volném čase odpracovali již tisíce hodin. Výsledek však zcela jistě odpovídá vynaloženému úsilí. Můžete se tu seznámit s vojenskou historií od konce 1. světové války až do 90. let 20. století.

Čekají na vás tanky, náklaďáky nebo originální bedna od Coca Coly z druhé světové. Co ještě najdete v Army muzeu?

Muzeum mj. disponuje sbírkou legendárních britských vozidel Land Rover, unikátní i v rámci celé Evropy. Opomenout nelze ani účast na akcích v Normandii, Ardenách nebo ve Velké Británii. A z místních událostí má již tradici například zářijová akce Písmena na okraji Zdic. Veškerá vystavená technika je plně funkční, a proto bývá využívána při historických akcích nejen v rámci České republiky, ale i v zahraničí – a po dohodě ji lze pronajmout kupříkladu i na filmová natáčení.

Rozkoš pro milovníky letadel. Vydejte se prozkoumat na 600 tisíc modelů do berlínského muzea

Klub rovněž pořádá tematické výstavy, besedy s veterány a odborné přednášky. Pokud se tedy budete chtít dozvědět něco o historii 2. světové války přímo od fundovaných odborníků, bezpochyby stojí za vaši pozornost právě toto unikátní muzeum. Na své si přijdou dospělí fandové stejně jako jejich potomci, kterým vždy ochotný personál dokáže cokoliv vysvětlit a nad rámec popisků přidat navíc i něco zajímavého. A v letošním roce se tu navíc plánují zaměřit zejména na 75. výročí invaze v Normandii a zahájení bojů v západní Evropě.

FOTO: Army muzeum Zdice

Army muzeum Zdice - Army muzeum Zdice 1Army muzeum Zdice - Army muzeum Zdice 2Army muzeum Zdice - Army muzeum Zdice 3Army muzeum Zdice - Army muzeum Zdice 4Army muzeum Zdice - Army muzeum Zdice 5
Další fotky
Army muzeum Zdice - Army muzeum Zdice 6Army muzeum Zdice - Army muzeum Zdice 7Army muzeum Zdice - Army muzeum Zdice 8Army muzeum Zdice - Army muzeum Zdice 9Army muzeum Zdice - Army muzeum Zdice 10Army muzeum Zdice - Army muzeum Zdice 11Army muzeum Zdice - Army muzeum Zdice 12Army muzeum Zdice - Army muzeum Zdice 13Army muzeum Zdice - Army muzeum Zdice 14Army muzeum Zdice - Army muzeum Zdice 15Army muzeum Zdice - Army muzeum Zdice 16Army muzeum Zdice - Army muzeum Zdice 17Army muzeum Zdice - Army muzeum Zdice 18Army muzeum Zdice - Army muzeum Zdice 19Army muzeum Zdice - Army muzeum Zdice 20

Muzeum má otevřeno od dubna do října o sobotách do 15. hodiny. Výjimku tvoří pouze soboty, kdy se klub účastní předem avizovaných akcí. Před vaší návštěvou se tedy pro jistotu informujte na webových stránkách muzea.

26.5.2020
V květnu město zahájilo stavební práce na rekonstrukci chodníků a komunikace v lokalitě Pod Hájem....
22.5.2020
Akvaparky ve středočeských městech se příští týden po koronavirové odstávce otevírají návštěvníkům. Lidé budou moci...
19.5.2020
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
19.5.2020
Po kolaudaci již brzy budou motoristé moci jezdit ve zkušebním provozu po první části obchvatu...
17.5.2020
Neumětely na Berounsku nemají problém s případnou výstavbou přehrady na vodním toku Chumava. Podle starosty...
13.5.2020
Středočeští záchranáři na Berounsku vyjížděli k případu seniorky, která z obavy před nemocí covid-19 vypila...
13.5.2020
Už na podzim letošního roku skončí rozsáhlá modernizace železniční infrastruktury mezi stanicí Beroun a zastávkou...
7.5.2020
V měsíci březnu se občané Králova Dvora zapojili do ankety k participativnímu rozpočtu. Prostřednictvím hlasování...
27.4.2020
Prodejnám s oděvy Maneo shops v Berouně koronavirová opatření ukrojila z období největších tržeb. I...
10.4.2020
Žebrák a Tlustice na Berounsku propojí nová cyklostezka za 7,8 milionu korun. Naváže mimo jiné...
10.4.2020
Stavbaři dokončují rekonstrukci tratě mezi Berounem a Královým Dvorem. Práce začaly v roce 2016 a...
Reklama