Konečně! Po dvanácti letech vlaky opět spojí Mochov s Čelákovicemi. Jezdit budou každou hodinu

Po dvanácti letech ožije pravidelným provozem lokálka spojující středočeský Mochov a nedaleké Čelákovice. Poprvé vyjede v úterý 3. dubna. Dopravu urychlí!

Lokálka Mochov-Čelákovice se znova oživí. V provozu budou v ranní a odpolední špičce pracovních dní tři páry nové linky S24. Vždy v hodinových intervalech. „Díky přípojům v Čelákovicích na vlaky do Prahy se místním zkrátí dojíždění do hlavního města až o čtvrtinu,“ informuje Pražská integrovaná doprava.

Modernizace železničního koridoru z Hostivaře do Vršovic konečně startuje. Proč ale zmizí zastávka ve Strašnicích?

„Spolehlivá a pohodlná železniční doprava zde oproti silně zatíženým komunikacím vítězí před autobusy i automobily na plné čáře. Držme palce, ať se nová linka ujme a odlehčí tak přetížené lince 398,“ dodává Pražská integrovaná doprava. Obec Mochov leží  v okrese  Praha-východ, čtyři kilometry jihovýchodně od Čelákovic.

Vlaky na čas vítězí

„Jízda z mochovského nádraží do Čelákovic potrvá sedm minut a motoráčky během ní obslouží i zastávku Mochov zastávka u místní energetické rozvodny. Chybějící pokladnu v Mochově zastoupí průvodčí KŽC. Cestujícím, kteří nemají kupon Pražské integrované dopravy, prodá ve vlaku jízdenku bez přirážky,“ informuje Krajský úřad Středočeského kraje.

FOTO: Lokálka Mochov-Čelákovice

Lokálka Mochov-Čelákovice - lokálka Mochov Čelákovice 1 – foto Pražská integrovaná dopravaLokálka Mochov-Čelákovice - Vlaková zastávka Mochov – foto Pražská integrovaná dopravaLokálka Mochov-Čelákovice - Vlaková zastávka Mochov 2 – foto Pražská integrovaná dopravaLokálka Mochov-Čelákovice - Koleje po kterých začíná jezdit lokákla Mochov Čelákovice – foto Pražská integrovaná doprava

„Nově dojedete z Mochova až do centra Prahy na Masarykovo nádraží za 38 minut,“ uvedl radní Středočeského kraje pro oblast dopravy František Petrtýl, je to podle něj rychlejší než cesta autem do centra Prahy a také rychlejší než cesta autobusem a metrem přes Černý Most. „Vlaky tady na čas jednoznačně vítězí,“ uvedl.

V historii lokálka pomáhala cukrovaru, později mrazírnám

Po čtyřkilometrové trati z Čelákovic do Mochova jezdily pravidelné vlaky naposledy v roce 2006. Od té doby tam jezdily jen mimořádné výletní motoráčky dopravce KŽC Doprava, které firma provozovala na vlastní komerční riziko. Linka s označením S24 doplní stávající nabídku regionálních autobusů – nejen z Mochova do Prahy, ale i do dalších destinací na Nymbursku.

Plameny zachvátily bývalé mrazírny v Mochově. Požár likvidovalo na sto hasičů, okolí zahalil hustý dým

„Železniční trať označená číslem 233 byla zprovozněna 11. února 1883 v rámci budované sítě Rakouské společnosti místních drah. Jejím primárním účelem bylo usnadnit nákladní dopravu z a do mochovského cukrovaru a později mrazíren. Osobní vlaky odtud poprvé vyjely 14. května 1939 a v různém rozsahu zde jezdily až do 9. prosince 2006,“ uvedl Bohumil Augusta, majitel společnosti KŽC Doprava, která bude provoz zajišťovat.

30.3.2020
Jednou z nejvíce ohrožených skupin při současné pandemii koronaviru jsou nemohoucí. O ty se napříč...
29.3.2020
Všichni, kteří právě v těchto dnech rozhodují o našich osudech, o nouzovém stavu, stojí v...
25.3.2020
„Máme jeden respirátor na stanovišti. Zatímco civilisté jsou vyzýváni k nošení roušek i v MHD,...
22.3.2020
V Lysé nad Labem na Nymbursku by mělo vzniknout přístaviště pro rekreační lodě. Město na...
Pražští zastupitelé jednali v rouškách, přišel jich jen nutný počet, jednání bylo možné, tak jako jindy, sledovat online.
22.3.2020
Pražské zastupitelstvo, které v březnu kvůli šíření koronavirové infekce jednalo v mimořádných podmínkách, kdy především...
21.3.2020
Brandýs nad Labem u Prahy plánuje opravit kino i areál letního kina ve Staré Boleslavi...
20.3.2020
Šíření koronavirové infekce zmobilizovalo i samosprávy. V obcích, městysech, městech i městských částech jedou na...
17.3.2020
Vedení města Kralupy nad Vltavou se sešlo na pracovní poradě s ředitelkami kralupských mateřských škol,...
17.3.2020
Neratovická radnice informovala o tom, že s ohledem na aktuální situaci nabízí město osamoceným seniorům...
17.3.2020
Na Facebooku, takřka neprodleně po vyhlášení vládních mimořádných opatření, vznikla skupina "Dobrovolníci pro lidi ohrožené...
Reklama