Šikanuje asistent náměstka pražského primátora spolek Arnika?

S interpelací o možné šikaně vůči spolku Arnika, který se věnuje především problematice ovzduší, se na prvního náměstka pražského primátora Petra Hlaváčka obrátil Václav Orcígr. Týkala se toho, že Martin Červinka, který je v současné době asistentem Hlaváčka, hnal v minulosti Arniku k soudu. Chtěl ji zrušit, což soud odmítl.

„V červnu přišel Arnice dopis od Městského soudu v Praze. Dozvěděli jsme se, že Mgr. Martin Červinka podal na spolek Arnika návrh na zrušení. Protože jsme si byli jistí, že jsme se nedopustili žádného jednání, které by ke zrušení spolku mohlo vést, museli jsme si zajistit právní zastoupení a bránit se před soudem,“ uvedl Václav Orcígr v interpelaci.

Kvůli znečištění ovzduší předčasně umírá 4,5 milionů lidí ročně. Pomoci mohou samosprávy i běžní občané!

„Před několika dny nám přišlo usnesení, ve kterém nám soud sdělil, že návrh nebyl oprávněný. Potvrdil nám naše přesvědčení, že je vše v pořádku. Žaloba byla zjevnou šikanou spojenou s činností Arniky,“ pokračoval.

Je to přípustné chování?

„Jaké bylo naše překvapení, když jsme zjistili, že se jméno pana Červinky objevilo na webu Magistrátu hlavního města Prahy. Pan Mgr. Martin Červinka je vaším asistentem. Nemůžeme si být samozřejmě zcela jistí, zda se nejedná o pouhou shodu jmen. Ze žaloby je nám známa adresa i datum narození pana Červinky. Stejné údaje jsou o něm veřejné dostupné i v obchodním rejstříku. Tyto údaje zde nebudeme kvůli ochraně osobních údajů zveřejňovat, ale dodáme vám je osobně,“ dodal.

FOTO: Arnika vs. asistent náměstka primátora

Arnika vs. asistent náměstka primátora - 0 800px-František_Kaván_-na vzduchu domovaArnika vs. asistent náměstka primátora - z konference 2 – foto Majda Slámová – Arnika

Hlaváčka požádal, aby ověřil, zda se jedná o totožnou osobu. „Pokud ano, poprosil, abyste z této situace vyvodil patřičné závěry a důsledky. Je nepřípustné, aby váš asistent šikanoval občany a zbytečně zahlcoval soudy návrhy, u kterých je předem jasné, že nemají naději na úspěch. Zároveň žádáme, aby váš asistent vysvětlil, co bylo motivací k podání návrhu na zrušení spolku Arnika,“ ukončil Orcígr interpelaci. Z Hlaváčkových slov vyplynulo, že se o jeho asistenta jedná. Uvedl, že každý má právo žalovat koho chce, že Arnika také podává stížnosti. To je podle něj na demokracii nejhezčí.

Včera, 17:20
Jablonec nad Nisou podpoří milionem korun tři obce v Jihomoravském kraji, které v červnu poničilo...
Včera, 17:00
Na řadě míst spojených s vodou, v zahradnictví či pivovaru se odehraje v hlavním městě...
Včera, 15:20
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Včera, 15:20
 Někdejší místostarosta Prahy 1 Michal Valenta (ODS), firma JCDecaux i její technický ředitel Tomáš Tenzer...
Včera, 15:00
Proti covidu-19 bylo zatím v terénu v Praze naočkováno asi 300 osob bez domova. Další...
Včera, 14:20
Činoherní klub na začátku sezony uvede tři premiéry, které nazkoušel během pandemie. Na jaro pak...
Včera, 10:48
Běžně nepřístupné prostory pražské Staroměstské radnice se v neděli 19. září otevřou veřejnosti. Akce zvaná...
Včera, 10:27
Nedožité 90. narozeniny Miloně Novotného, klasika české humanistické fotografie, připomíná výstava v pražské Leica Gallery....
15.9.2021
Mimořádná divadelní lahůdka čeká hned v úvodu sezóny diváky pražského Švandova divadla: 18. září bude mít...
15.9.2021
Pohledy architektů z celého světa směřují ještě výrazněji na Prahu. Hlavní město společně se svým...
15.9.2021
Pětadvacetiletý muž, kterého dopadli pražští kriminalisté, prodával na internetu auta, která ovšem nevlastnil. Tato vozidla...
Reklama