Tip na dárek: Vyrobte si akvárium ve sklenici, skvěle ozdobí obývák a potěší děti

Další fotky

Zkuste letos pojmout nákup vánočních dárků jinak a vyrobte originální dekoraci, která se hodí třeba do obývacího pokoje nebo do koupelny. Dárek určitě potěší i vaše ratolesti. K výrobě akvária přitom potřebujete jen pár přísad a prázdnou sklenici.

Jak vyrobit akvárium?

Nápad se hodí pro děti nebo jako dekorace do obýváku či koupelny. Potřebujete prázdnou sklenici, potravinářské barvivo modré nebo zelené, podle toho, jakou chcete vodu, nějaké malé i větší kamínky a pokud máte, tak mušličky. Pak umělou trávu, tu seženete třeba ve květinářství a nějaké rybičky nebo jiné kreatury, nejlépe plastové, které budou v akvárku plavat. A nakonec silné lepidlo.

FOTO: Akvárium ve sklenici zvládne vyrobit každý

Akvárium ve sklenici zvládne vyrobit každý - Akvárium ve sklenici – VÁNOCE VÁNOČNÍ DÁREKAkvárium ve sklenici zvládne vyrobit každý - Akvárium ve sklenici – VÁNOCE VÁNOČNÍ DÁREKAkvárium ve sklenici zvládne vyrobit každý - Akvárium ve sklenici – VÁNOCE VÁNOČNÍ DÁREKAkvárium ve sklenici zvládne vyrobit každý - Akvárium ve sklenici – VÁNOCE VÁNOČNÍ DÁREKAkvárium ve sklenici zvládne vyrobit každý - Akvárium ve sklenici – VÁNOCE VÁNOČNÍ DÁREK
Další fotky
Akvárium ve sklenici zvládne vyrobit každý - Akvárium ve sklenici – VÁNOCE VÁNOČNÍ DÁREKAkvárium ve sklenici zvládne vyrobit každý - Akvárium ve sklenici – VÁNOCE VÁNOČNÍ DÁREKAkvárium ve sklenici zvládne vyrobit každý - Akvárium ve sklenici – VÁNOCE VÁNOČNÍ DÁREK

Kamínky do akvárka můžete předem také obarvit v potravinářském barvivu, aby měl každý jinou barvu, ale to není podmínkou. Dejte všechny kamínky na dno sklenice. Přidejte umělou trávu, můžete ji buď přilepit na dno akvárka nebo ke kamenům. Přidejte mušličky. Zalijte sklenici vodou a přidejte jednu kapičku potravinářského barviva a promíchejte. Barvivo přidávejte jen opatrně, dokud nedocílíte požadovaného odstínu. Pak přidejte rybičky. Nakonec pečlivě přilepte víčko ke sklenici – a máte hotovo!

Jiným tipem je vytvořit akvárko v prázdné žárovce – tady je postup stejný, akorát musíte velmi opatrně odstranit vnitřek žárovky a přísady do žárovky nalít pomocí trychtýře. Samozřejmě pak vše musí být malé.

Můžete samozřejmě i experimentovat. Akvárium může mít krkavou vodu, černou vodu a dovnitř dát třeba morbidní umělé oči. Nebo naopak obarvit vodu na růžovo a přidat malou panenku. Kromě toho, že může mít voda různé barvy, můžete přidat i barevné třpytky. Akvárko vyrobte v takovém stylu, aby potěšilo obdarovanou osobu.

Srovnání cen: Na kolik peněz vás letos vyjdou Vánoce?

Včera, 14:00
Jubilejní výstava byla 15. května 1891 podle plánu zahájena a od prvního dne sklízela neuvěřitelný...
Včera, 13:09
Magistrátní Výbor pro územní rozvoj, územní plán a památkovou péči začátkem února schválil podnět na...
26.2.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
26.2.2021
V hale O2 universum může vzniknout velkokapacitní očkovací centrum proti nemoci covid-19. Zástupci firmy Bestsport...
26.2.2021
Radnice Městské části Praha 22 zveřejnila výzvu o pomoc roční Terezce, kterou zaslala jedna z...
26.2.2021
Změnu provede vedení Prahy na základě žádosti tamní radnice, aby nedocházelo k záměně filmaře, loutkáře...
26.2.2021
V městské části Praha 20 - Horní Počernice nepodceňují ochranu svých spoluobčanů před koronavirem. Již...
25.2.2021
Policie dopadla čtyřiadvacetiletého muže, který údajně vyhrožováním donutil svou přítelkyni k tomu, aby přepsala byt...
24.2.2021
Pražští strážníci se při kontrole zakrytí dýchacích cest zaměří primárně na to, zda má dotyčný...
24.2.2021
Fotbalový trenér klubu Bohemians vloni Klokany z vršovického Ďolíčku zachránil a dokonce s nimi atakoval...
24.2.2021
Jak ovlivnil covid-19 dění na Praze 10 a její rozpočet? Jaké má teď starostka Desítky...
Reklama