Tip na výlet: Cheb a jeho genius loci

Další fotky

Cheb – město, kde je cítit německý duch a které stojí za návštěvu. Stačí brouzdat se náměstím, posadit se na kávičku a nasávat atmosféru. Náměstí Krále Jiřího z Poděbrad má genius loci. Město nabízí však nezapomenutelné chvíle i pro ty, kteří toho rádi vidí co nejvíc.

Do Chebu (německy Eger) se lze dostat pohodlně vlakem Pendolino z Prahy (jede až z Bohumína). Pokud někdo tráví pobyt ve Františkových Lázních, jezdí tam každou chvíli autobus, který staví na různých zastávkách, pokud chce člověk do centra, je nejlepší vystoupit na zastávce u parku, pak to je na pěší zónu a náměstí Krále Jiřího z Poděbrad opravdu kousek.

FOTO: Cheb – náměstí Krále Jiřího z Poděbrad

Cheb – náměstí Krále Jiřího z Poděbrad - Cheb 4 – foto ACCheb – náměstí Krále Jiřího z Poděbrad - Cheb – foto ACCheb – náměstí Krále Jiřího z Poděbrad - Cheb 2 – foto ACCheb – náměstí Krále Jiřího z Poděbrad - Cheb 6 – foto ACCheb – náměstí Krále Jiřího z Poděbrad - Tip na výlet: Cheb a jeho genius loci
Další fotky
Cheb – náměstí Krále Jiřího z Poděbrad - Tip na výlet: Cheb a jeho genius lociCheb – náměstí Krále Jiřího z Poděbrad - Cheb 5 – foto ACCheb – náměstí Krále Jiřího z Poděbrad - Cheb 7 – foto ACCheb – náměstí Krále Jiřího z Poděbrad - Cheb 8 – foto AC

Na náměstí stojí za prohlídku každý dům. Zvláštní pozornost zasluhuje jeden z hlavních symbolů chebské architektury – Špalíček. Jedná se o zajímavé, částečně hrázděné domky, které začaly vznikat již ve 13. století v závislosti na potřebách místních kupců, na místě kramářských bud a masných krámů. Mimochodem, Cheb získalo titul Historické město 2014.

Hrad, kostel, klášter či zahrada

Na náměstí se nachází i infocentrum, kde je praktické „vyfasovat“ mapku Chebu a letáček, na němž se nachází nejen výše uvedená informace o Špalíčku, ale také o dalších pamětihodnostech. Kupříkladu o Chebském hradu, který je unikátem mezi českými hrady a ojedinělou ukázkou říšské falce.

Od vesnických zvoniček, až po chrámové obry. Zvony, poslové věcí radostných i tragických

V Chebu lze dále navštívit ve městě nejstarší katolický farní kostel sv. Mikuláše a sv. Alžběty, budovu muzea, dříve známou jako Pachelbelův dům, Františkánský klášter i Klášterní zahradu, která je součástí komplexu kláštera, Chebské niky, historické krovy či Bismarckovu rozhlednu. Nebo se procházet Pěší zónou a Bránou času. Čas lze trávit také v příměstské rekreační zóně Krajinka.

8.9.2020
Správa železnic v Karlovarském kraji pokračuje v opravách nádražních budov. Letos by se měly opravit...
1.9.2020
Sklizeň základních obilovin a řepky v Karlovarském kraji končí, zbývají sklidit poslední hektary obilovin. Výnosy...
1.9.2020
Komerční článek
Participativní rozpočet zakořenil v desítkách obcí, občané navrhují projekty, hlasují o nich, komentují je a společně...
1.9.2020
Cheb vyčlení pět milionů korun na takzvaný participativní rozpočet i pro příští rok. Občané tak...
23.8.2020
Cheb se letos zaměřil na prohřešky rybářů na přehradách Jesenice a Skalka. Kromě udílení pokut...
20.8.2020
Město Cheb láká lékaře do města nabídkou nových ordinací, městských bytů i finančního příspěvku. Díky...
20.8.2020
Ředitelé základních i středních škol v Karlovarském kraji se připravují na začátek školního roku. Ministerský...
18.8.2020
V největší vodní nádrži v Karlovarském kraji v Jesenici u Chebu se zhoršila kvalita voda....
18.8.2020
Karlovarský kraj letos přispěje na budování a údržbu lyžařských běžeckých tras 1,75 milionu korun. Je...
11.8.2020
Karlovarský kraj podpoří dotací i letos kulturní akce. Některé ale byly kvůli koronaviru zrušeny a...
5.8.2020
Výrobce hudebních nástrojů Strunal - Schönbach v Lubech na Chebsku končí. Firma, která prodávala smyčcové...
Reklama