Tleskající Hybernia: Zuzana Stirská a soubor Fine Gospel Time oslavily dvacetiny

Písní Amazing grace (v češtině známé Karlem Gottem pod názvem Už z hor zní zvon) odstartoval koncert Zuzany Stirské a Fine Gospel Time v pražské Hybernii, který se konal v pondělí 21. října a soubor jím oslavil dvacet let působení na české hudební scéně. Koncert se konal pod záštitou ministra kultury a pogratulovat přišlo plno hostů.

Koncerty Zuzany Stirské a její formace, kde spolu zpívají mladí, staří, útlí i širší, zkrátka takoví, jací lidé jsou, bývají plné života vždy, tentokrát byl slavnostní ráz navíc podtržen tím, že soubor doprovázel Symfonický orchestr Fine Time pod vedením Jakuba Přibyla.

Sestra v akci i Jidáš

Zazněly mnohé šlágry v angličtině i češtině: kupříkladu I Will Follow Him z filmu Sestra v akci nebo šanson Jidáš s textem někdejšího ministra kultury Pavla Dostála: „…Kdo připravil tvou popravu a potom žvanil o právu…“.

Ze severu Grónska až do Davle. Zuzana Stirská slaví novou etapu!

Zuzaně Stirské a Fine Gospel Time pogratulovalo mnoho hostů. Imitátor Petr Jablonský pozdravil hlasem prezidenta Miloše Zemana, Karel Vágner předal zpěvačce zlatou notu, se zpěvačkou a jejím souborem si zazpíval kupříkladu i Jiří Helekal. Všem tleskalo zaplněné hlediště.

Dej, ať můžem všechno zpívat…

Ze slavnostního večera se kvůli nemoci omluvil textař Josef Fousek, který pro soubor složil mnoho písniček, přičemž Zuzana Stirská přečetla jeho dopis. V rámci koncertu vystoupili i populární polský kněz Zbigniew Czendlik nebo Jiří Suchý, v jehož Semaforu Zuzana Stirská opakovaně zpívala.

FOTO: 20 let Fine Gospel Time

20 let Fine Gospel Time - UVODNI – foto Petr Sankot20 let Fine Gospel Time - Z Stirska a V Martinova – foto Petr Sankot20 let Fine Gospel Time - Z Stirska a J Suchy – foto Petr Sankot20 let Fine Gospel Time - Z Stirska a J Helekal

Posledním hostem byla country zpěvačka Věra Martinová, která si se Zuzanou Stirskou a souborem zazpívala píseň Ó pane náš: „…Dej, ať můžem všechno zpívat, dej, ať můžem všechno říct, ať se můžem rovně dívat a nestraší nás nic. Ať je naše voda čistá, a taky naše svědomí a o všem, co se chystá, ať víme také my.“ Vánoční pražský koncert Zuzany Stirské a Fine Gospel Time se uskuteční před Vánocemi – 15. prosince od 15 hodin – v Divadle U Hasičů.

Dnes, 07:55
Je tomu tři sta padesát let, co umřel jeden z nejlepších a nejvýznamnějších malířů a...
Včera, 18:20
Přesně 26. září 1920 se poprvé rozhrnula opona a loutky sochaře Vojty Suchardy v krásných...
Včera, 17:40
Komerční článek
Participativní rozpočet zakořenil v desítkách obcí, občané navrhují projekty, hlasují o nich, komentují je a společně...
Včera, 17:40
Koronavirová pandemie mění plány Benediktinského arciopatství sv. Vojtěcha a sv. Markéty. To v Tereziánském sále...
Včera, 16:20
Pátá městská část ví, s jakým druhem kriminality se nejčastěji potýkala v loňském roce. Informace vyplývají ze...
Včera, 14:20
Více jak dvacet let byla přístupna pouze během dnů otevřených dveří. Celoročně je otevřena až...
Včera, 13:40
Když bylo koncem srpna jasné, že od září pojede městská doprava v Praze omezeně, někteří...
Včera, 13:00
Na svátek svatého Václava, 28. září, se bude slavit také 90. výročí vršovického kostela svatého...
Včera, 12:20
V hlavním městě by měla přibýt další odběrová místa pro testování na nový koronavirus, a...
Včera, 11:00
Pražský Institut plánování a rozvoje (IPR) nechá zpracovat studii přeměny autobusového terminálu na Černém Mostě.
Včera, 09:40
Od 4. ledna příštího roku budou zóny placeného stání platit na celém území Prahy 9....
Reklama