Ústí i Litoměřice uleví živnostníkům. Odpouštějí pronájem

magistrát, ústí nad labem, ústeký kraj, úřad

Města vyšla vstříc podnikatelům a živnostníkům. V městských prostorech v Ústí nad Labem nebudou muset platit nájem, o tomtéž se jedná i v Litoměřicích. Minimálně tam bude splatnost odložena.

Kdo musí mít zavřeno, nebude muset platit nájem. O tom rozhodli radní v Ústí nad Labem na zasedání 30. března. Týkat se to bude nejen prostor pronajímaných magistrátem, ale i jednotlivými obvody. „Zároveň bychom jim odpustili i inflační doložku, kterou mají všichni ve smlouvě. Návrh počítá s tím, že by se určitě jednalo o březen a duben s tím, že bychom pak případně pokračovali, pokud ta opatření budou vládou dál vyhlašována,“ citoval ústeckého primátora Petra Nedvědického (ANO) ČRo Sever. Podnikatelé, kteří provozují svou činnost omezeně, budou mít podle Nedvědického slevu na nájmu.

Pomáhají si

Úlev se dočkají i zhruba dvě desítky litoměřických živnostníků, podnikající v městských prostorách. Radní rozhodli o odložení splatnosti nájemného. Zda bude odpuštěno v plné výši a za jaké období, nebylo v době uzávěrky tohoto vydání jasné. „Rád bych touto cestou vyzval obyvatele města, aby při nakupování mířili do místních obchůdků. Velké řetězce ekonomický tlak ustojí, ale my potřebujeme podpořit naše živnostníky,“ vybídl Karel Krejza (ODS), místostarosta Litoměřic a poslanec.

odpad, hovna, sračky, úplavice, žloutenka, výkaly, nepořádek, bordel

Zápach, odpad a úplavice. Ústí je město zkázy

Kvůli pandemii koronaviru je podle šéfa litoměřické hospodářské komory Zbyňka Pěnky ohroženo víc jak 50 procent živnostníků ve městě. Ve spolupráci s radnicí proto vytvořil web Litaksipomaha.cz, kde svou kapacitu mohou nabídnout lidé, kteří momentálně nemohou vykonávat svou profesi. A naopak je mohou využít ti, kdo jejich pomoc ocení. „Někdo si zaregistruje svou poptávku a jiný svou nabídku to vyrobit. Dodavatel k nám dodávku přiveze a dostane zaplaceno. Odběratel přijede pro dodávku a zaplatí stejnou částku, která byla zaplacena dodavateli,“ uvádí se na webu, kde je aktuálně v nabídce rouška za 100 korun nebo desinfekční gel za 140 korun.

Nabídnou bezúročnou půjčku

Nejen živnostníky, ale i občany se rozhodli podpořit i v Hoře sv. Kateřiny na Mostecku. Kdo se tam vlivem nouzového stavu ocitne ve finanční tísni, bude moct požádat o bezúročnou půjčku. Obec na to z rozpočtu vyčlenila 200 tisíc korun.

(mim)

Podpora živnostníkům. Některá města snižují nájem nebytových prostor

Dnes, 10:42
Ceny pohonných hmot u čerpacích stanic v Ústeckém kraji v uplynulém týdnu dál mírně vzrostly,...
Včera, 15:54
Pár sovic krahujových v chomutovském zooparku přivedl na svět další mládě. Vyklubalo se v druhé...
Včera, 11:05
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
Včera, 11:05
Ministerstvo životního prostředí stanovilo podmínky provozu části dálnice D8 v Českém středohoří. Silničáři musí vysázet...
2.6.2020
Státní podnik Palivový kombinát Ústí (PKÚ) se sídlem v Chlumci na Ústecku nabídl uplatnění odborníkům...
2.6.2020
Jeden z největších poválečných masakrů německy mluvících obyvatel se odehrál před 75 lety v Postoloprtech...
1.6.2020
Univerzita J. E. Purkyně (UJEP) v Ústí nad Labem si připravila na Den dětí jako...
1.6.2020
Lázeňskou sezonu v Teplicích včera zahájili herci. Před zámkem se sešli v kostýmech významných postav,...
29.5.2020
Po pěti letech od otevření pro veřejnost si jezero Milada nedaleko Ústí nad Labem získalo...
29.5.2020
Most zjišťuje prostřednictvím ankety zájem občanů o kompostéry určené na bioodpad. Chtělo by je pořídit...
28.5.2020
Na hranicích Česka s Německem a Polskem se v sobotu opět sejdou sousedé, přátelé a...
Reklama