Vietnamci oslavili Tét i v České republice. Pátého února začal nový lunární rok ve znamení vepře!

Další fotky

V úterý 5. února se ve Vietnamu i dalších asijských zemích konaly oslavy nového lunárního roku 2019. Tét Asiaté oslavili na celém světě, tedy i u nás, kde žije silná vietnamská komunita a Vietnamci jsou v České republice uznanou národnostní menšinou.

S nvým lunárním rokem začal rok vepře, který skončí 24. ledna 2020, kdy předá žezlo kryse. Dále jsou v asijském kalendáři zastoupeni buvol, tygr, zajíc, drak, had, kůň, koza, opice, kohout a pes, v jehož znamení byl loňský rok. Rok vepře by měl být ve znamení hezkých vlastností, protože vepř miluje, je romantický a touží po poznání, je to spolehlivý kamarád, věří v lidskou dobrotu, a tak občas nalítne, což se v životě stává a člověk se tím učí. Má obrovskou vůli a vnitřní sílu, důležité jsou pro něj pravda a mír, které jsou v době rozmíšek potřebné pro celý svět.

Vietnamci v Česku zahájili oslavy nového lunárního roku s předstihem, pak odletí slavit k rodičům do Vietnamu!

Největší světový vývozce pepře

Vietnamci v Česku oslavili nový lunární rok s předstihem – v pátek 1. února v pražské Sapě. Ti, co jeli na oslavy do Vietnamu, jej oslavili dokonce už v lednu, jak už Náš REGION informoval. Nejen Vietnamcům žijícím zde, ale všem poblahopřál čestný předseda Česko-vietnamské společnosti Marcel Winter. „Blahopřál jsem všem Vietnamcům, také i k exportním výsledkům jejich země. Vietnam je největším světovým vývozcem pepře, je na druhém místě na světě ve vývozu kávy i obuvi a na třetím místě ve vývozu rýže, gumy a mořských produktů,“ uvedl Winter pro Náš REGION.

FOTO: Vietnamci slaví nový lunární rok

Vietnamci slaví nový lunární rok - Sapa – oslava nového lunárního roku – foto archiv Marcela Wintera – uvodni fotoVietnamci slaví nový lunární rok - Sapa – oslava nového lunárního roku – foto archiv Marcela Wintera 2Vietnamci slaví nový lunární rok - Sapa – oslava nového lunárního roku – foto archiv Marcela Wintera 3Vietnamci slaví nový lunární rok - Sapa – oslava nového lunárního roku – foto archiv Marcela Wintera 4Vietnamci slaví nový lunární rok - Sapa – oslava nového lunárního roku – foto archiv Marcela Wintera
Další fotky
Vietnamci slaví nový lunární rok - prani 2019 foto archiv Marcela WinteraVietnamci slaví nový lunární rok - PF 2019 foto archiv Marcela WinteraVietnamci slaví nový lunární rok - 1_Son_Doong_Vietnam – foto archiv Marcela WinteraVietnamci slaví nový lunární rok - 1_son-doong_jeskyne_Vietnam – foto archiv Marcela WinteraVietnamci slaví nový lunární rok - Draci_zatoka_Halong – foto archiv Marcela WinteraVietnamci slaví nový lunární rok - Halong ve Vietnamu – foto archiv Marcela WinteraVietnamci slaví nový lunární rok - Marcel Winter – foto archiv Marcela Wintera

Vietnamci nás mají rádi

„Dále jsem jim gratuloval k tomu, že mezi přírodní divy světa jsou zařazeny tisíce ostrovů v Halong Bay a největší jeskyně na světě Son Doong, i k tomu, že v roce 2020 se pojede světový automobilový závod Formule 1 v Hanoji. Vietnam je perspektivní země úsměvů a našich přátel, ve které žije 206 tisíc Vietnamců, kteří u nás v minulosti studovali (i vysoké školy) nebo pracovali a mají nás i naši vlast rádi. Proto jsem jim všem blahopřál do nového lunárního roku 2019, ve Vietnamu nazvaného rokem dřevěného prasete, vše nejlepší a hodně prosperity!“ dodal.

Dnes, 18:55
V pátek 23. října otevřená lávka mezi Císařským ostrovem a Trojou, se o proběhlém víkendu...
Dnes, 18:20
V omezeném režimu fungují momentálně kvůli pandemii onemocnění covid-19 městské a obecní úřady v Česku. Protože však...
Dnes, 17:00
Komerční článek
Jaké je řešení? Nová studie advokátní kanceláře Toman & Partneři nastínila, že klíčová je transparentní...
Dnes, 17:00
Pražský magistrát nechá vypracovat projekt prodloužení tramvajové trati na Pankrác, a to v úseku od...
Dnes, 16:20
Oslavy Vánoc v Praze budou letos z důvodu pandemie v omezené podobě, budou chybět tradiční...
Dnes, 14:20
Vyhlášený nouzový stav a s ním spojené uzavření restaurací, barů, ale třeba i divadel či...
Dnes, 12:44
Komerční článek
Praha spustila další kampaň proti koronaviru, tentokrát s cílem ukázat, jak je více než kdy...
Registr řidičů a vozidel na Vyšehradě
Dnes, 12:20
Pražský magistrát kvůli nutnosti odeslat pracovníky do karantény uzavřel již třetí pracoviště registru vozidel. Po...
Dnes, 11:40
Podobně jako na jaře, i teď na podzim sleduje ROPID, Dopravní podnik hl. m. Prahy...
Dnes, 11:17
I tentokrát si Náš REGION Praha ze stanic metra přinesly tisíce čtenářů. I přes nouzový...
Dnes, 11:00
V pražské Nemocnici Na Františku, kterou zřizuje městská část Praha 1, bude od začátku listopadu...
Reklama