Závod o první dítě letošního roku vyhrála Viktorie. Kde se narodila?

První dítě letošního roku se narodilo minutu po půlnoci ve Fakultní nemocnici Plzeň. Viktorie měří 50 centimetrů, váží 3330 gramů a je zdravá. Pomyslný závod o první miminko roku jen o několik minut prohrála novorozeňata v Ostravě, v Ústí nad Labem, v Kolíně či v Břeclavi.

Jako druhý letos na svět přišel dvě minuty po půlnoci Tomáš v Městské nemocnici Ostrava. Vážil 3650 gramů a měřil 50 centimetrů. Jeho maminka je z Vřesiny u Hlučína na Opavsku. V Moravskoslezském kraji se také jen o deset minut později narodil Mikuláš, a to v Nemocnici Agel Ostrava-Vítkovice.

Třetí místo společně obsadily holčičky Ema a Daniela. Ema se narodila v kolínské porodnici v 0:03. Váží 3710 gramů. Ve stejný čas na svět přišla i Daniela v nemocnici společnosti Krajské zdravotní (KZ) v Mostě, její maminkou je Miriam Nykodýmová z Litvínova. Vážila 3410 gramů a měřila 50 centimetrů.

Prvním dítětem narozeným v roce 2021 na jihu Moravy se stala holčička Rozálie, která se narodila v Nemocnici Břeclav čtyři minuty po půlnoci. V Olomouckém kraji prvenství získala v porodnici Fakultní nemocnice Olomouc Natálie, která na svět přišla dvanáct minut po půlnoci. O 14 minut později přivítali ve Fakultní nemocnici (FN) Hradec Králové Ivana, jeho maminka je ze Slovenska. V Pardubickém kraji se jako první narodil 38 minut po půlnoci v nemocnici ve Svitavách Tadeáš, jeho matka je z Jedlové u Poličky.

Hasiči během silvestrovské noci vyjeli k k 86 požárům. Hořely popelnice i balkon

V úvodní hodině letošního roku se stihla narodit ještě Inna v českobudějovické nemocnici, a to v 0:52. Podle zástupců nemocnice se má čile k světu. O asi čtvrt hodiny později se narodilo také první pražské dítě, a to v Ústavu pro péči o matku a dítě v Podolí.

Prvním dítětem na Vysočině se stal Mikuláš Hausknecht, jeho matka Lucie je z Hrotovic. Narodil se v nemocnici v Třebíči v 1:26. Ve Zlínském kraji si prvenství připsala Ela, která se narodila v 02:05 v porodnici Kroměřížské nemocnice, její maminka Kristýna Šumberová je ze Zdounek na Kroměřížsku.

První miminko v Libereckém kraji se na Nový rok narodilo v Jilemnici. Malá Mariana Bartoníčková přišla na svět ve 2:24, rodiče ale přijeli ze sousedního Královéhradeckého kraje, z Jičína. Prvním miminkem narozeným v Karlovarském kraji je holčička Zora, která přišla na svět v Nemocnici Sokolov.

 

hpl/ČTK

20.1.2021
Plzeň chystá letos pro turisty nová lákadla. Jde zejména o opravenou katedrálu sv. Bartoloměje na...
15.1.2021
Od pátku 15. ledna je spuštěn rezervační systém pro očkování seniorů ve věku 80 let...
13.1.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
13.1.2021
Požáry dvou obytných budov zaměstnaly dnes odpoledne hasiče v Plzeňském kraji. Ve Strašíně na Klatovsku...
13.1.2021
Velmi těžké zranění utrpěl dnes ráno osmačtyřicetiletý chodec, kterého v Sirkové ulici u hlavního vlakového...
13.1.2021
Město Plzeň chce vybudovat moderní digitální akustický systém, který bude pokrývat varovným akustickým signálem s...
11.1.2021
První týden nového roku přinesl příběhy o několika, trochu komických, krádežích a jejich pachatelích. V...
9.1.2021
Letošní druhý ročník Ceny ministra školství, mládeže a tělovýchovy za vynikající vzdělávací činnost na vysoké...
5.1.2021
První jednání Krizového štábu Plzeňského kraje v roce 2021 se uskutečnilo v pondělí 4. ledna 2021 online....
4.1.2021
Zimní období a klesající teploty nastolují v Plzni pravidelně řešení problematiky spojené se zajištěním ochrany...
4.1.2021
Nejmenší obce v Plzeňském kraji do 2000 obyvatel mohou letos opět získat krajské dotace na...
Reklama