Výdajová stránka rozpočtu Karlových Varů dosáhne v příštím roce částky 1,47 miliardy korun

10.11.2021
Roman Kořinek

Karlovy Vary budou v roce 2022 zřejmě hospodařit s rozpočtem s příjmy ve výši 1,165 miliardy korun a výdaji na úrovni 1,470 miliardy korun. Rozdíl pokryje město z vlastních zdrojů a z úvěru. Ačkoli je radou schválený rozpočet nepatrně vyšší na příjmové i výdajové stránce proti letošnímu roku, podle radního Martina Duška (ANO) bylo nutné vzhledem k přetrvávajícímu propadu příjmů kvůli pandemii koronaviru řadu investic přesunout na pozdější roky. Investice i přesto mají přesáhnout 400 milionů korun, řekl dnes Dušek novinářům. Návrh rozpočtu bude ještě schvalovat zastupitelstvo města.

„Jedna z významných investic je například opěrná zeď na ulice Bezručova, kde nám ujíždí svah směrem k bazénovému centru. Plynule to bude navazovat na opravy v letošním roce. Jednou ze zásadních investic bude také rekonstrukce festivalového mostu u hotelu Thermal, která by měla začít v příštím roce,“ uvedl Dušek.

Celkem by do silnic a komunikací chtělo město Karlovy Vary investovat v příštím roce téměř 173 milionů korun. Přes 50 milionů korun má jít také na investice do školských zařízení města. Při sestavování rozpočtu ale naopak radnice musela odsunout například projekt modernizace centra úpolových sportů. Plánovaná rekonstrukce atletického stadionu v Tuhnicích ale v rozpočtu zůstala.

Lázeňské město se už dva roky potýká s citelným propadem příjmů, který způsobila pandemie koronaviru a s ní spojený výrazný úbytek turistů, zejména ze zahraničí. Ztráty tak pociťuje město hlavně na poplatcích za ubytování, za vjezd do lázeňské zóny a podobně. Řada firem z oblasti pohostinství a hotelnictví také omezila svoji činnost, což se projevilo i v daňových příjmech.

Při výhledu na příští rok tak nadále zůstávají Karlovy Vary podle Duška spíše opatrné, protože stále není jasné, jak se situace s cestovním ruchem bude vyvíjet a jestli se podaří alespoň snížit propad návštěvnosti, který pandemie vyvolala.

Zdroj: čtkNepřehlédněte