Z budovy bývalé hygienické stanice v Sokolově by měl být lékařský dům

15.9.2022
Roman Kořinek

Vedení sokolovské radnice pečlivě sleduje realitní trh ve městě. Důvod je prostý. Radní chtějí zabránit jakémukoliv obchodu s chudobou, a proto vždy pečlivě zvažují možný nákup nabízeného objektu. V letošním roce tak rozhodlo o nákupu budov bývalé hygienické a transfúzní stanice.

„Obě budovy jsou v relativně dobrém stavu, a pokud by je koupil podnikatel obchodující s chudobou, může do nich velmi rychle nastěhovat problémové a nepřizpůsobivé lidi. To samozřejmě nechceme, proto se snažíme objekty získat do vlastnictví města a hledáme pro ně smysluplné využití,“ říká místostarosta Sokolova Ladislav Sedláček (Hnutí pro město Sokolov) s tím, že je třeba poděkovat zastupitelům za vstřícný postoj k nákupu budovy hygieny.

A právě budova bývalé hygieny, by mohla sloužit jako lékařský dům. A to je vzhledem k současné neutěšené situaci zejména v oblasti stomatologické nebo pediatrické péče určitě dobrá zpráva. Již nyní má navíc vedení Sokolova příslib vzniku tří nových zubařských ordinací a přijít by mohli i praktici.

„Musím tady zmínit, že za nákupem budovy bývalé hygieny stojí skvělá práce starostky Renaty Oulehlové (ANO), která dohodla podmínky odkupu tohoto objektu, které neznamenají pro město žádné podmínky s udržitelností a využitím. V současné době kontrolujeme technický stav objektu a připravujeme projekt na jeho rekonstrukci. Zájem z řad lékařů máme potvrzen. O celé patro má navíc zájem i společnost Penta a zájem by byl i o zřízení zubařské pohotovosti a ordinaci dentální hygieny,“ popisuje aktuální situaci místostarosta Sokolova s tím, že v budově jsou využitelná čtyři patra.

Pokud by v budově bývalé hygienické stanice vznikl zamýšlený lékařský dům, nemusel by se měnit ani územní plán města Sokolova. Další výhodou je i dostupnost parkování a blízkost areálu nemocnice. „Vzhledem k tomu, že by nám tento záměr mohl pomoci vyřešit problém s nedostatkem některých lékařských profesí, nechceme na nic čekat a chceme veškeré práce zahájit co nejdříve. Náš odhad na realizaci celého projektu je jeden a půl až dva roky,“ pokračoval Ladislav Sedláček.

Druhá budova, kterou město koupilo od Karlovarského kraje, na konkrétní využití stále čeká. Vedení města má několik nápadů, ale s jejich zveřejněním zatím nespěchá. „V případě bývalé transfúzní stanice uvažujeme o využití budovy pro potřeby města. Jedná se ale zatím o hypotetické úvahy. Konkrétní řešení a využití bude záležet na zastupitelích. I tady ale předpokládáme, že rekonstrukce proběhne v letech 2023 a 2024,“ dodal místostarosta.

Zdroj: vzNepřehlédněte