Z pobytu v Evropské unii se migranti dlouho neradovali

14.7.2022
Redakce

Policisté zadrželi v pondělí u dálnice D1 na Žďársku 11 běženců z Nepálu, Afghánistánu a Indie. Do nákladního auta se podle policie dostali v Rumunsku bez vědomí řidiče kamionu. Přes Česko se chtěli dostat dál do Evropské unie, hlavně do Portugalska a Itálie. Policisté s nimi zahájili správní řízení.

Cizinci neměli platné cestovní doklady ani oprávnění k pobytu v ČR. Šlo o muže ve věku od 23 do 43 let a tři mladistvé chlapce. Dospělí jsou v zařízení pro zajištění cizinců, mladiství byli na základě předběžného opatření vydaného soudem předaní do výchovných ústavů.

Na cizince upozornil policii náhodný řidič. Uvedl, že muži vylézali otvorem v plachtě z návěsu odstaveného nákladního auta na parkovišti, které je na 137. kilometru D1 směrem na Prahu. Tři cizince našla policie na parkovišti, zbylé dohledala v okolí.

Běženci zadržení na Vysočině jsou často z Pákistánu, Indie, Srí Lanky nebo Turecka a míří do Německa, Francie či Itálie. Minulý pátek zadržela policie na Jihlavsku 25 běženců z Bangladéše.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte