Z provozu je vyřadila softwarová chyba. Nyní se motoráky RS 1 znovu vrací na české koleje

18.1.2022
Redakce

České dráhy postupně vracejí do provozu 12 motorových vozů RS 1. Podnik je odstavil na začátku letošního roku kvůli softwarové chybě v řídicí jednotce a nahradil jinými soupravami. Opravené vlaky jezdí na tratích na Lounsku. Dnes o tom v tiskové zprávě informovaly České dráhy.

Vlaky začaly dráhy vypravovat od pondělního večera. Jezdit tak nyní budou na tratích Louny – Lovosice – Litoměřice – Česká Lípa, Louny – Kralupy nad Vltavou a Kralupy nad Vltavou – Velvary.

Problém s provozem vlaků RS 1, které dráhy v minulosti koupily v Německu, nastal v noci z 31. prosince na 1. ledna. Příčinou závady byla podle drah softwarová chyba při zpracování roku 2022 v řídicí jednotce. Výpadek se týkal 12 vozů, další dva, které dráhy mají, zůstaly v provozu. Po dobu oprav dráhy zajistily provoz na všech tratích náhradními vozy.

Na opravě chyby dráhy spolupracovaly se zahraničními partnery. Spolu s nimi tak našli technici dopravce zatím dočasné řešení, které umožňuje návrat vlaků na koleje. Zároveň podnik pracuje na finálním řešení potíží.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte