Za červnovou vraždu z vášně dostal Ukrajinec 12 let vězení

8.9.2022
Doris Drienová

Za červnovou vraždu Moldavana v Holešově na Kroměřížsku uložil dnes zlínský krajský soud třicetiletému Ukrajinci 12 let vězení. Muž se k činu doznal. Soud schválil dohodu o vině a trestu, kterou Ihor Muravlov uzavřel se státním zástupcem. Pachateli, který byl po činu několik desítek minut na útěku, hrozilo 12 až 20 let vězení. Rozsudek je pravomocný.

Muž pobodal svého známého nožem 13. června dopoledne v areálu jedné z holešovských firem. „Zjistil, že jeho spolupracovník má poměr s jeho partnerkou,“ řekl dnes novinářům státní zástupce Martin Malůš. Napadený muž útok nepřežil. O dva dny později policie uvedla, že útočníka obvinila z vraždy, načež Muravlov skončil ve vazbě. U soudu dnes potvrdil, že dohodu o vině a trestu uzavřel s žalobcem dobrovolně a svobodně.

Podle rozsudku si Muravlov koupil kuchyňský nůž a poté odjel do Holešova do svého zaměstnání, kde oba cizinci pracovali. Na dvoře firmy v Tovární ulici pak o několik měsíců staršího známého vyhledal a po slovní i fyzické potyčce ho dvakrát bodl do břicha. „Poškozený utrpěl masivní ztrátu žilní krve,“ uvedl předseda trestního senátu Radomír Koudela.

I přes snahu záchranářů napadený muž svým zraněním na místě podlehl. Pachatele policie zadržela pár hodin po činu v centru Fryštáku na Zlínsku, který je od Holešova po silnici vzdálený zhruba deset kilometrů. Dopadení muže předcházela rozsáhlá policejní pátrací akce.

Zdroj: ČTK


Témata:

Nepřehlédněte