• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Za první dva dny od zahájení provozu přijelo na Klínovec přes 1400 lyžařů

  10.12.2022
  Doris Drienová

  V největším lyžařském areálu v Karlovarském kraji na Klínovci se v pátek poprvé rozjely vleky. Za první dva dny provozu zavítalo na nejvyšší vrchol Krušných hor přes 1400 příznivců zimních sportů. Pro lyžaře je otevřená sjezdovka Dámská, kterou se jako první podařilo zasněžit umělým sněhem. V týdnu bude mít areál ještě zavřeno, standardní denní provoz začne v pátek 16. prosince, informovala mluvčí klínoveckého areálu Hana Hoffmannová. Loni otevřel skiareál dřív, první víkend v prosinci.

  Sobotního lyžování na Klínovci využilo téměř tisíc lyžařů. „Podmínky pro lyžování jsou dobré, na té sjezdovce leží zhruba půl metru sněhu, jedná se především o sníh technický. I včerejší návštěvnost vzhledem k tomu, že byl pátek, tak byla dobrá. Bylo to zhruba 400 lyžařů,“ řekla mluvčí.

  Jeden z největších lyžařských areálů v zemi začal zasněžovat sjezdovky v polovině listopadu. Jako první se podařilo zasněžit sjezdovku Dámská o délce 1240 metrů, kterou obsluhuje nová lanovka s vyhřívanými sedačkami. Dospělí tento víkend lyžují za zvýhodněných 590 korun na den, děti za 350 korun.

  Pracovníci areálu pracují na zprovoznění dalších sjezdovek. Prioritou jsou svahy na severní straně Klínovce, jako je například sjezdovka Přemostěná či Pařezovka. Jejich otevření se podle mluvčí plánuje příští víkend. Tratě na jižní straně, konkrétně nejdelší sjezdovka Jáchymovská, se každoročně otevírá později. Kompletně celý areál by měl být letos v provozu o vánočních svátcích.

  Na letošní zimní sezonu Klínovec zdražil skipasy. Důvodem růstu cen jsou zejména vyšší náklady na elektřinu, podle provozovatelů až o několik desítek milionů korun, i vyšší náklady na mzdy a pohonné hmoty. Za nejprodávanější lístek v plné sezoně návštěvníci na pokladně zaplatí 1090 korun. Výhodněji nakoupí lidé skipas v e-shopu za 990 korun. Děti mají slevu 40 procent oproti lístkům pro dospělé. Denní dětský stojí nově v pokladně 650 Kč, v e-shopu 590 Kč.

  Klínovec láká na letošní novinku v podobě modré sjezdovky vedoucí do Jáchymova. Se svými 3,5 kilometry se zařadila mezi nejdelší sjezdovky v ČR. Kopírovat bude současnou červenou sjezdovku, bude ale určena i pro méně zkušené lyžaře. Lidé mohli vybrat na internetu její jméno, zvolili název Lázeňská. . V provozu by měla být příští víkend.

  Zdroj: ČTK  Nepřehlédněte