29℃
Dnes je 20. červen , svátek má Květa

Záhada bermudského trojúhelníku. Jdeme po stopách ztracených lodí

Místo, kde docházelo k pravidelnému a nevysvětlitelnému mizení lodí a letadel. Ohraničeno třemi body ve tvaru trojúhelníku spolykalo během čtyř let na 9 lodí. Někdy se najdou lodě bez posádky, aniž by byly nějaké příčiny k opuštění plavidla. Přijďme této záhadě na kloub.  

Reklama

Na devět lodí zmizelo bez vysvětlení, když vypluly z Japonska. Jen po pár dnech plavby. Tak za nimi poslali ještě vládní loď na průzkum. Ta ale zmizela také… „V této relativně ohraničené oblasti dochází k častým zmizením, která vzhledem k množství nemohou být dílem náhody,“ popsal v roce 1964 poprvé toto zvláštní místo Vincent Gaddis.

Hladová země. Záhadnou, temnou i vtipnou hru uvede pražské Švandovo divadlo

Jako bermudský trojúhelník je označována oblast mezi jižní části Miami na Floridě, mezi Portorikem a Bermudami na pomezí Mexického zálivu a západního Atlantiku. O nepříjemných zkušenostech se zmiňoval už Kryštof Kolumbus ve svém lodním deníku.

Let číslo 19

Pět amerických letounů v roce 1945 odstartovalo svůj běžný cvičný let z vojenské základny na Floridě. Měli proletět trasu s nácvikem bombardování a vrátit se zpět na základnu. Jenže když bomby letouny shodily, přestaly se orientovat… Podle velitele letky, zkušeného instruktora Charlese Tailora, se začaly chovat podivně palubní kompasy i hodiny, zhoršila se viditelnost. Letka však letěla dál až do doby, než začalo docházet palivo. Poté vydal Tailor příkaz k přistání na mořské hladině.

GALERIE: Nejzáhadnější artefakty na světě. Chcete vidět ďáblovu bibli nebo svatý grál?

Kontakt se základnou se poté přerušil. Proto po letce ihned začali pátrat jak lodě, tak letadla, aby zachránili posádku. Jenže po letadlech nebylo ani stopy. Dokonce došlo ke zmizení dalšího letadla s 13člennou posádkou PBM „Mariner“. Ani jeho vrak dosud nebyl nalezen. Podle vyšetřovací komise byla příčinou ztráty mlha a to, že velitel špatně rozuměl pokynům a letěl špatným směrem, tak se dostal nad Atlantik a letadla postupně havarovala v moři…

Loď Cyclops

Když vyplula v roce 1918 nákladní loď Cyclops, která převážela manganovou rudu, měla na palubě 309 členů posádky a pasažéry. Plula z Barbadosu do Norfolku ve Virginii. Absolutně beze stopy a bez vysvětlení ale zmizela… Měla na palubě vysílačku, nicméně nepokusila se spojit nebo volat o pomoc. Možné teorie jsou takové, že loď unesl její kapitán (původem Němec) – probíhala první světová válka, anebo že došlo ke vzpouře posádky kvůli kapitánově podivné povaze.

Nejzáhadnější muž novodobé historie. Byl to špion, nebo válečný zločinec?

Loď Marine Sulphur Queen

Nákladní loď s patnácti tunami roztavené síry a posádkou o 35 mužích zmizela v roce 1963 při cestě z Beaumontu v Texasu do Norfolku ve Virginii. Nevolali přitom o pomoc vysílačkou. Loď se nikdy nenašla, nebyly ani objeveny její zbytky, vrak, členové posádky. Jako možná příčina je uváděna například otrava posádky plyny z roztavené síry, rozlomení trupu lodi, výbuch nákladu síry. Ovšem nejvíc pravděpodobná se jeví bouřka.

Podivné jevy v bermudském trojúhelníku: Podle svědků je uváděno divné chování kompasu, kdy se střelka chaoticky otáčí kolem své osy, náhlá ztráta viditelnosti, nemožnost určit polohu obzoru, údajný časový posun, kdy nejmenované letadlo dorazilo k cíli až příliš brzy nebo naopak později, tajemná světla na obloze nebo pod hladinou.

FOTO: Bermudský trojúhelník

Bermudský trojúhelník - loděBermudský trojúhelník - Bermuda_TriangleBermudský trojúhelník - letadlaBermudský trojúhelník - lodě

 

Před 1 hodinou
Z věštkyně se stala bojovnící za práva žen a první kandidátkou na prezidenta Spojených států....
Včera, 17:30
Možná už máte delší dobu nějakého svého partnera, či partnerku. Jak si ale můžete být...
Včera, 16:00
Komerční článek
Představte společnost Nordic Telecom… Jsme silná česká společnost a naší ambicí je přinést změnu do...
Včera, 16:00
Znáte příběh Hitlerova osobního pilota, excelentního Hanse Baura? Létal už za 1. světové války, stal...
Včera, 14:00
Místo nadité peněženky eury jen malá plastová kartička. Jet k moři jen s platební kartou a výběr...
Včera, 13:34
Zima se blíží. Kampaň s takovým podtitulem odstartovala před Úřadem vlády ČR v noci z...
Včera, 11:30
Proslavily ho kočky. Stovky koček, které Louis Wain kreslil a maloval v nejrůznějších lidských pozicích....
Včera, 10:00
Zdálo by se, že nám nemůže být nic vzdálenějšího, přesto lidé ve starém Egyptě uvažovali...
Včera, 09:33
Středočeské nemocnice by měly dostat 38 milionů korun na investiční akce. Rozhodli o tom krajští...
Včera, 08:00
Ano, vypůjčil jsem si název českého filmu, kterým Jiří Menzel vzdal hold průkopníkům a prvním...
18.6.2019
Uvažujete nad tím, že si pořídíte domů nějakou květinu, která by vám vyráběla kyslík, ovšem...
Reklama