Záhadné místo stále nahání hrůzu, Rusové jsou už bezradní

26.8.2022
Jaroslav Svoboda

Anomální zóna známá jako Molebský trojúhelník se nachází v Rusku na hranici Sverdlovské oblasti a Permského kraje na levém břehu řeky Sylva. Lidé, kteří toto místo navštívili, hovoří o neobvyklých jevech, které zde zažili. Celá oblast je proto oblíbeným cílem ufologů, kteří na ploše více jak tisíc kilometrů čtverečních pravidelně označují stopy UFO.

Molebský nebo Bermudský trojúhelník?

V Molebském trojúhelníku není o mnoho méně záhad než v tom Bermudském. V 80. letech minulého století zde byla nalezena kruhovitá díra o průměru více než 60 metrů – odtud se podle svědků zvedla do nebe fialová koule. Jeden z místních obyvatel byl prý dokonce svědkem pádu údajného vesmírného objektu do této zóny. Podobné úkazy popisují i další lidé.

Vizuálními projevy však záhady tohoto místa nekončí, při jeho návštěvě si totiž někteří lidé stěžují na velkou bolest hlavy nebo horečku.

Nejsevernější pošta na světě má otevřeno hodinu denně. Zemi objevilo Rakousko-Uhersko, připadla však Rusku

Zájem médií znamenal příliv turistů

Poté, co se oblast dostala do zájmu médií, doslova se sem nahrnuly davy záhadologů i běžných turistů z celého světa. Na pomyslný seznam paranormálních jevů brzy přibyly další, jako například vybíjení baterií mobilních telefonů, světelné koule, levitace předmětů nebo vyfotografované lidské figury. Co je v těchto příbězích pravda a co mýtus, je těžké rozeznat. Nicméně, v Molebském trojúhelníku existuje několik zvláštních jevů, které se dodnes daří jen obtížně vysvětlit.

Například při „Mukhortovském závalu“ byly vidět fosforeskující postavy. Kromě toho se zde často objevují kulové blesky nebo výkřiky a řev neznámého původu, které jsou slyšet za každého počasí.

Mohou s námi komunikovat mimozemšťané? A jak? Známe názor předního odborníka!

Mimozemšťani zde mají svůj pomník

V trojúhelníku byl postaven pomník mimozemšťanům (dřevěná postava vysoká 180 centimetrů, krčící se na jednom koleni) a umělecký výtvor kosmické lodi; na příjezdu k trojúhelníku se následně objevil nápis „Anomální zóna Moleboku“ s nakresleným obrázkem UFO.

Vše se dá vysvětlit?

Vědci, kteří studovali neobvyklé jevy vyskytující se v Molebském trojúhelníku, si jsou jisti, že pro každý z nich lze nalézt racionální vysvětlení. Například „artefakty“ ve formě pyramid, které byly podle jejich názoru mylně považovány za stopy neznámých civilizací, jsou pouze zbytky strusky ze staré produkce tavení mědi. V trojúhelníku M leží geologické praskliny, které jsou naplněny křemencem, když se skály pohybují, objevuje se „neobvyklá“ záře.  Ovšem, mnozí návštěvníci oblasti stále věří více na mimozemšťany a další mystiku.


Témata:

Nepřehlédněte