Zahraniční dovolená vám nemusí zruinovat peněženku. Víte, jak najít levný zájezd?

Cestování je vášeň. Ten, kdo ji propadl, jistě potvrdí, že se nejedná o žádný levný koníček. Avšak dovolená nemusí vždy stát majlant, najít lze i levné zájezdy, zapotřebí je jen umět hledat. Jak a kde najít dovolenou za skvělé ceny?

Chcete-li se letos vydat na levnou dovolenou, pak zapomeňte na to, že byste si došli vybrat zájezd do cestovní kanceláře, kde vám poskytnou tištěný katalog. Na předtištěných stránkách platných pro celou letošní sezónu rozhodně nenajdete žádnou akční nabídku. Kdo chce poznávat svět a odpočívat na pláži u moře za pár korun musí zapomenout na zkostnatělé způsoby.

Internet je všemohoucí, najde vám dovolenou „za pár šupů“

Pokud chcete na dovolené skutečně ušetřit, je vhodné se pustit do hledání letenky a ubytování na internetu. Najít dopravu a hotel za pár kaček ale může dát pořádně zabrat, zapotřebí je procházet zvlášť portály pro letenky a zvlášť pro ubytování, což může být časově mnohdy velmi náročné skloubit. Jednou je levná letenka a drahé ubytování, jindy vás zas bude trápit opačný problém.

Ti, kteří nejsou ve vyhledávání tak zdatní a nemají čas na procházení několika různých serverů, mohou nejlevnější dovolenou najít na jednom místě. Stejně jako existuje portál pro levné letenky a levné ubytování, existuje i portál pro levné zájezdy.

Nechte si srovnat ceny zájezdů na jednom místě

Hledáte-li dovolenou za pár kaček jako balíček, ušetříte si především čas strávený na internetu. Přesto bez práce to nebude, je nutné hledat, srovnávat a rychle se rozhodovat. Kdo zaváhá, ten může na výhodný zájezd zapomenout.

K vyhledávání vám pomůže třeba online srovnávač cKlub.cz, kde stačí zadat, kam chcete vyrazit, co od dovolené očekáváte a kolik jste ochotni za ni zaplatit, z přehledu vhodných nabídek pak vyberete tu pravou. A je jedno, zda budete mít zájem o stále oblíbené Chorvatsko, exotické Thajsko, orientální Maroko nebo ohnivé Španělsko. Levnou nabídku lze najít do každé země.

Internetové srovnávače zájezdů pracují i se slevovými akcemi, což jistě oceníte, díky first minute a last minute nabídkám totiž lze z ceny dovolené ušetřit až neskutečných 70 %. Samozřejmě čím větší slevu získáte, tím rychleji budete muset reagovat. Rychle zájezd koupit, rychle se zabalit a rychle se dostavit na letiště. V takovém případě si ale dejte pozor na povinná očkování a vízovou povinnost. Ideálními cílovými destinacemi jsou v tomto případě ty evropské, například se může jevit Bulharsko jako dobrá volba nebo čím dál populárnější Řecko.

Pokud nyní hledáte levnou dovolenou, pak ve first minute akcích najdete převážně letní zájezdy, v rámci last minut akce jsou nabízeny zájezdy do vzdálené exotiky a zimní dovolené.

PR

Dnes, 17:30
Když potřebovala Francie pomoc, zjevila se jako boží blesk z čistého nebe. Bylo jí pouhých...
Dnes, 16:00
Byl jednou jeden lékař. Zemřel kdysi, před mnoha staletími. Bylo to však v únoru, a...
Dnes, 14:00
Polévka je základ, kdo ji nejí, ten je lunt. Pořekadlo našich babiček má velké opodstatnění....
Dnes, 11:30
Na konci života mu český národ věnoval jednu poctu za druhou. Jeho Libuše se hrála...
kobliha
Dnes, 10:00
Zlatavé koblížky se světlým prstencem po obvodu, lehce nakyslou marmeládou uvnitř a poprášené štědrou vrstvou...
Dnes, 09:35
Jaromír Mašek skončil k 16. únoru letošního roku ve funkci ředitele Psychiatrické nemocnice Havlíčkův Brod....
Dnes, 08:00
Prvním prostředkem, kterým se člověk dokázal vznést do vzduchu, byl horkovzdušný balon.
Včera, 17:30
Veřejnost ji vybrala jako nejkrásnější ženu Velké Británie všech dob, v prestižním žebříčku předstihla nejen...
Včera, 16:00
Ernst Ludwig Hiemer se narodil 5. července 1900 v Grosweingartenu nedaleko Schwabachu. Po studiích se...
Včera, 14:22
Morstadt, to věru není české jméno. Děd českého malíře a kreslíře přišel z Bádenska, v...
Reklama