Zakladatel scientologie odešel na jinou planetu, scientologie zůstala

Další fotky

Když je člověk nešťastný, je ochoten podstoupit cokoliv, co mu jen trochu pomůže. I to, co by za šťastnějšího rozpoložení mysli považoval přinejmenším za podezřelé. A když navíc narazí na propracovaný systém, jakým scientologie bezpochyby je, vidí v tom vedle naděje i logiku a řád.

Zakladatelem této nauky na pomezí náboženství je Lafayette Ronald Hubbard, později známý jako Ron L. Hubbard, který se narodil v Tildenu v Nebrasce 13. března 1911. Většinu dětství strávil v Heleně, v hlavním městě státu Montana. Poté, co byl jeho otec, důstojník amerického námořnictva, přeložen a sloužil na americké námořní základně na Guamu, Lafayette spolu s ním odcestoval koncem dvacátých let do Asie a jižního Pacifiku. V roce 1930 se zapsal na univerzitu George Washingtona, aby studoval stavební inženýrství, ale ve druhém roce studia skončil. Svou kariéru zahájil jako plodný spisovatel příběhů béčkové literatury a oženil se s Margaret „Polly“ Grubbovou (manželství 1933 – 1947), která s ním sdílela jeho zájem o letectví.

Psychologie barev. Vaše oblíbená barva ukáže, jakou máte povahu

Během druhé světové války se Lafayette Ronald Hubbard stal důstojníkem námořnictva, kde krátce velel dvěma lodím, ale neosvědčil se a byl odvolán jako nevhodný pro samostatné plnění povinností včas natolik, aby nedošlo k větším problémům. Posledních několik měsíců své aktivní služby strávil v nemocnici, kde byl léčen z řady nemocí, včetně žaludečních vředů, malárie a bolesti zad. Později uvedl, že nemoci použil jako záminku, aby nebyl kázeňsky potrestán.

Problémy se mu ale nevyhýbaly ani v civilu. Když se 10. srpna 1946 oženil se Sárou Northrop Hollisterovou, stal se bigamistou, protože ještě nebyl rozvedený se svou první ženou Margaret. Ta se o svatbě dozvěděla až následující rok a navrhla rozvod. Hubbard s ním souhlasil a v červnu 1947 rozvod jeho první manželství skončilo s tím, že dvě děti, které s Margaret měl, zůstaly u matky.

Mystéria a překvapivé konce. Přinášíme 3 tipy na psychologické filmy, které vám nedají spát

V roce 1950 Hubbard napsal své zásadní dílo „Dianetika: Moderní věda o duševním zdraví“ a založil řadu organizací na podporu dianetiky. Neměl však obchodní úspěch a v roce 1952 při konkurzním řízení ztratil právo používat chráněný název dianetika ve svých poradenských aktivitách. Následně proto založil „scientologii“ a poté dohlížel na přerod Scientologické církve v celosvětovou organizaci.

Podle scientologie, jak ji Hubbard vymyslel, se každý člověk skládá z těla, mysli a ducha, který je popisován řeckým symbolem theta. V podstatě je to jen jiný název pro duchovní Já. Duše se celosvětově pro svou nezaměnitelnost nazývá slovem thetan. Vše funguje tak, že mysl člověka ukládá a zaznamenává, k čemu v životě daného člověka došlo, a to samozřejmě i bolestivé a nepříjemné okamžiky, nazývané engramy. K jejich lokalizování a konzultování za účelem přinesení úlevy se používá zařízení zvané e-meter. Člověk, který již není podvědomě ovlivňován těmito bolestivými zážitky a dostal je opět do vědomé mysli, dosahuje pomocí auditingu, tj. řízené konzultace, stavu zvaného clear (čistý).

Jak přimět lidi dělat to, co chcete? Naučte se psychologické triky

V 60. letech se scientologie jako obor stávala stále kontroverznější a tou zůstala dodnes. Během pozdních šedesátých a počátku sedmdesátých let Hubbard trávil většinu času na moři se svou osobní flotilou tří lodí jako „Commodore “ mořské organizace, elitní kvazi-polovojenské skupiny scientologů. Plavba trvala osm let.

Pak se Hubbard v roce 1975 vrátil do Spojených států a po neúspěšném pokusu o převzetí města Clearwater na Floridě odešel do ústraní v kalifornské poušti. V roce 1978 byl v USA usvědčen z podvodu poté, co byl ve Francii odsouzen v nepřítomnosti. Ve stejném roce bylo jedenáct vysoce postavených členů scientologie obžalováno za svou účast v církevním programu „Snow White“ (Sněhurka), což byl systematický program špionáže proti vládě Spojených států. Jedním z obžalovaných byla i Hubbardova třetí manželka Mary Sue Hubbardová, s níž se po rozvodu s druhou ženou oženil v roce 1952 a která program řídila. L. Ron Hubbard byl během vyšetřování označen jako „spiklenec, který nemá žádné zábrany“.

FOTO: Scientologie

Scientologie - Lafayette Ronald Hubbard (1911 až 1986) – zakladatel dianetiky a scientologie – wikipedieScientologie - Budova scientologie v Los Angeles, Kalifornie – wikipedia – kopieScientologie - Ilustrace Edda Cartiera k vydání románu Fear v magazínu Unkown roku 1940 – wikipedieScientologie - Corfu town, where the Sea Organization moored in 1968 až1969 – wikipediaScientologie - Druhá žena Sára a Ron Hubbardovi roku 1946. – wikipedie
Další fotky
Scientologie - Hubbard established an Academy of Scientology at this Northwest, Washington, D.C. building in 1955. It is now the L. Ron Hubbard House museum.-wikipediaScientologie - Hubbard’s wife Sara at a 1951 custody hearing – wikipediaScientologie - Ketchikan na Aljašce, kde Hubbard se svou ženou uvízli během exledice Alaskan Radio-Experimental – wikipediaScientologie - L. R. Hubbard roku 1943 jako námořní důstojník – wikipedieScientologie - L. R. Hubbard vede dianetický seminář v Los Angeles roku 1950 – wikipedieScientologie - L. Ron Hubbard’s car, a 1947 Buick Super 8. The car is parked behind the house-wikipediaScientologie - Loď námořnicta Spojených států PC-815, Hubbardovo druhá a poslední, na které velel – wikipediaScientologie - Margaret Louise Polly Grubbová (1907 až 1963) byla první manželkou autora a zakladatele scientologie L. Ron Hubbarda, za něhož byla provdána (1933 až 1947)-wikipediaScientologie - Mary Sue Hubbard, rozená Whipp (1931Scientologie - Obálka časopisu Fantastic Adventures z roku 1950 s Hubbarodovu fantasy The Masters of Sleep – wikipedieScientologie - Obálka časopisu New Mystery Adventures z roku 1935 s Hubbarodovu povídkou Yukon Madness. – wikipedieScientologie - Obálka časopisu Two Complete Science-Adventure Booksz roku 1849 s Hubbardovou povídkou The Kingslayer – wikipedieScientologie - Sara Northrup Hollister (1924 až 1997), druhá Hubbardova manželkaScientologie - The L. Ron Hubbard House at Camelback in Phoenix, Arizona. The house is listed in the National Register of Historic Places-wikipediaScientologie - The ranch in San Luis Obispo County, California where Hubbard spent his final years – wikipedie

Zbývající roky svého života strávil Hubbard na samotě v luxusním obytném voze na ranči v Kalifornii v péči malé skupiny členů scientologického vedení. Tam také 24. ledna 1986 ve věku 74 let zemřel. Po Hubbardově smrti jeho kolegové oznámili, že tělo jejich vůdce mu už bylo při práci na obtíž a rozhodl se ho opustit, aby mohl pokračovat ve výzkumu na jiné planetě. Přinejmenším pozoruhodnou osobností tedy Ron L. Hubbard zůstává i po smrti.

Včera, 17:30
Povídání o pejskovi a kočičce. Nádherná, dětská knížka, které bylo nedávno neuvěřitelných devadesát let. Takže...
Včera, 16:00
I když to nezní příliš uvěřitelně. Přece to tak ale přesně je. Robotní povinnosti sedláků...
Včera, 14:00
Josef Váchal se narodil 23. září 1884 v Milavčích u Domažlic jako nemanželský syn Anny...
Včera, 11:30
Ačkoli je ještě oficiálně zima, teplota na teploměru říká, že půda není zmrzlá, a tak...
Včera, 10:51
Ochránci přírody bijí na poplach! Obávají se negativních dopadů likvidace přemnožených hrabošů s pomocí chemie...
Včera, 10:00
Aspoň ho ale Stalin nenechal popravit, zavraždit nebo uvěznit, jak to udělal s jinými svými blízkými...
narkolepsie, narkoleptik, spánek, učení, únava, deprese
Včera, 09:11
Jako malý narážel do aut, do plotu a málem spadl do ohně. Šestnáctiletý Jaroslav z...
fenykl
Včera, 08:00
Vypadá trochu jako cibule křížená s pórkem. Určitě jste jej už v ruce drželi, ale...
Včera, 06:45
Bývalá pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) chystá vstoupit na knižní trh. Napsala totiž knihu o...
23.2.2020
Podobnou situaci by stěží vymyslel i ten nejlepší filmový scenárista. Zkušenému pilotovi, který měl za...
Reklama