Černošice čeká tradiční Mariánská pouť

Burdýři

Jarmark, pohádky, houpačky a kolotoče, hudba rozličných žánrů, ranní mše v kostele – to vše nás čeká opět po roce v sobotu 15. srpna. Náš REGION o tom informoval referent Městského úřadu Černošice Pavel Blaženín.

„Sejdeme se opět v Komenského ulici a na návsi před kostelem Nanebevzetí Panny Marie. Na tu letošní pouť přijalo pozvání několik hudebních skupin a umělců. Sobotní dopoledne bude patřit hlavně dětem. Divadlo studna si pro ně připravilo pohádku, loutkový ateliér, kde si budete moci vyrobit vlastní loutku. Divadlo zajištuje i úžasný svět her a chůdaře. Po pohádce si děti mohou zazpívat s Pavlem Hokrem a těšit se mohou i na skvělé šermíře ze SHŠ Burdýři,“ uvedl Pavel Blaženín.

Rozhodnuto: Mělnické vinobraní letos nebude. Mohlo by porušit předpisy

Kapely, pohádka i muzikálový zpěvák

„Po poledni vám bude vyhrávat kapela Vapa, jenž hraje české, slovenské a zahraniční hity všech žánrů v akustické podobě. Kdo ví, třeba si budete moci říci i o písničku na přání. Milovníci vážné hudby se mohou těšit na vystoupení Černošické hudební společnosti v kostele. Následovat bude odpolední pohádka o Všudybylovi a v Poberouní oblíbená country kapela Kapičky. Podvečer bude pódium patřit muzikálovému zpěváku Petrovi Šudomovi a latinskoamerické kapele Duende,“ pokračoval.

Vystoupí i mistr ČR v beatboxu

„Dále na podiu vystoupí i interaktivně mistr ČR v beatboxu mistr Tiny. Na pouťové večerní zábavě to s vámi rozjede skupina Harry band, která jak víme, umí vždy dobře pobavit. Vrcholem sobotní noci kromě pouťové zábavy bude bezesporu ohňová show v podání skupiny Pa-li-Tchi. Letos je pouť pouze v sobotu, ale milovníci vážné hudby o svůj velkolepý nedělní koncert nepřijdou. Černošická komorní filharmonie a Pražští pěvci pro vás nastudovali Mši C dur od L. V. Beethovena. Podrobný program najdete na webu města a na plakátech,“ dodal.

Dnes, 07:55
Nestává se často, abychom informovali o jedněch zamčených vratech. Ale – co kdyby jste si...
Včera, 17:40
Vinobraní na Máchalce na Proseku dvě desítky let drželo tradici souběhu se Svatováclavskou poutí, která...
Včera, 17:00
Zastupitelé města Příbrami schválili novou vyhlášku o používání zábavní pyrotechniky, ta počítá s plošným zákazem. Silvestr...
Plocha Eurovie u nádraží Řevnice
Včera, 16:20
Zastupitelstvo Řevnic vyhlásilo „vlastní“ místní referendum, které se bude týkat plánované výstavby v oblasti bývalé...
Včera, 14:40
Policisté z obvodního oddělení v Jílovém u Prahy pátrají po totožnosti neznámého muže v souvislosti...
Včera, 12:40
Peníze z veřejné sbírky měly původně pomáhat samoživitelkám a samoživitelům, na něž dopadly opatření proti koronaviru...
Včera, 12:20
Příznivci volejbalu se už těší na zápasy všech domácích soutěží mužů i žen, těch nejvyšších...
Včera, 10:40
Region kolem Mnichova Hradiště nechá analýzou prověřit, zda by bylo výhodné být součástí Libereckého kraje....
Včera, 09:40
Kvůli výpadku příjmů do rozpočtu způsobenému opatřeními proti koronaviru, uvažovala radnice Sedlčan o zvýšení daně...
17.9.2020
Na několika místech na Příbramsku hygienici zachytili nová ohniska onemocnění covid-19. Jedná se o menší...
Reklama