Černošičtí si stěžovali na zpoždění vlaků. Ministerstvo je chlácholí, dopravci naopak zuří

Vedení města Černošice odeslalo Ministerstvu dopravy a dopravcům v prosinci důraznou stížnost na výrazná a častá zpoždění osobních vlaků na trati Beroun – Praha, ve které požadovalo nápravu. Podle odpovědi ministerstva jsou trasy voleny nekonfliktně, dopravci naopak považují situaci za neakceptovatelnou.

Problémy vygradovaly po zavedení expresních vlaků

Trasa z Berouna do Prahy je pro stále se zvyšující potřeby dopravy předimenzovaná, zastaralá a komplikovaná. Problémy vygradovaly po prosincovém spuštění nového jízdního řádu, který zahrnuje přednostní expresní vlaky.

O změně jsme již informovali v tomto článku:

Spoje z Prahy do západních Čech zrychlí a budou posíleny. Mezi Berounem a Plzní se změní časy odjezdů

To je podle dopravců kámen úrazu. „Jsme si vědomi významného zhoršení kvality provozu na vlacích linky S7, kdy se vyskytují častá zpoždění, případně dokonce odříkání vlaků. Tato situace je pro nás dlouhodobě neakceptovatelná a řešíme ji. Zásadní důvod pro neplnění jízdního řádu na trati č. 171 je zavedení expresních vlaků ve směru Plzeň, které dále vyčerpaly kapacitu silně zatíženého úseku. Problémy navíc působí nedostatečná přesnost těchto expresních vlaků, přičemž jakékoliv zpoždění jednoho vlaku ovlivní několik dalších desítek vlaků a není prostor, jak toto zpoždění eliminovat bez odříkání vlaků v koncových úsecích své trasy,“ reagovali na stížnost společným dopisem ředitel ROPID Petr Tomčík a ředitel IDSK Pavel Procházka.

Změny se nelíbily ani Hořovickým, kteří proti změnám řádů sepisovali petici.

V Hořovicích se podepisuje petice proti změnám v jízdním řádu vlaků

Dlouhodobé řešení je modernizace, krátkodobé změna metodiky

Kritický stav je podle nich trvale neudržitelný a zpoždění ještě více zvyšuje nové opatření, které na trase expresní vlaky před osobními upřednostňuje. Za strategicky důležité považují zahájení modernizace trati mezi Prahou a Berounem a také výstavbu trati nové. Jako dílčí řešení pro následující dny uvažují o nasazení strojvedoucích na obě čela vlaku, což by mělo zkrátit pobyty vlaků v železniční stanici Beroun a změnu metodiky výpravy vlaků.

Vlakem z Berouna na Plzeň už brzy stošedesátkou

Podle ministra dopravy se zpoždění daří eliminovat

Ministerstvo dopravy si za zavedením expresů stojí: „Trasy vlaků dálkové dopravy jsou voleny tak, aby byly v nekonfliktním prokladu s osobními vlaky,“ reagoval v odpovědi na stížnost ministr dopravy Dan Ťok.

Ačkoliv připustil, že spuštění nového provozního konceptu s nasazením expresních vlaků nebylo bez obtíží, postupem času se prý podařilo mnohé nedostatky odstranit a poslední výkaz dálkové dopravy byl prý téměř bez zpoždění.

Ministr dále sdělil, že aktivně podporuje potřebu modernizace trati: „V současné době probíhají práce na studii proveditelnosti, jejímž cílem je nalézt technicky i ekonomicky přijatelné řešení nové tratě v úseku Praha – Beroun/Hořovice,“ stojí v reakci Dana Ťoka.

Rekonstrukce nádraží v Berouně by mohla vyjít na 55 milionů

Včera, 07:37
Městské muzeum v Žebráku je stejně jako další objekty Muzea Českého krasu znovu otevřeno pro...
5.7.2020
Konstrukčně návrh zaštítil technik strojní služby ze směny A Jaroslav Šantora, který nejen nakreslil samotné...
3.7.2020
V rámci léčby inkontinence nabízí standardně operační metodu TVT, která není v České republice příliš...
29.6.2020
Původní muzikál Postřižiny bude v červenci 2020 k vidění ve Všeradicích a Hořovicích.
11.6.2020
NOW‘S THE TIMEHistorii jazzu můžete říct čtyřmi slovy:Louis Armstrong. Charlie Parker.Miles DavisŽáci Základní umělecké školy...
9.6.2020
Město Králův Dvůr investovalo do rozšíření a modernizace výstražného a varovného systému ochrany před povodněmi,...
3.6.2020
V Nemocnici Hořovice a v Rehabilitační nemocnici Beroun jsou od tohoto týdne povoleny návštěvy a...
3.6.2020
Členové Českého svazu ochránců přírody společně ve spolupráci se speleology vybudovali unikátní přezimovací stanici pro...
26.5.2020
V květnu město zahájilo stavební práce na rekonstrukci chodníků a komunikace v lokalitě Pod Hájem....
22.5.2020
Akvaparky ve středočeských městech se příští týden po koronavirové odstávce otevírají návštěvníkům. Lidé budou moci...
Reklama