6℃
Dnes je 8. prosinec , svátek má Květoslava

František Bulava z Chýně bodoval na světovém poháru v Číně

Třiapadesátiletý František Bulava z Chýně, veterán TJ Lokomotivy Beroun, startoval koncem září na světovém poháru Xterra China v jihočínském Kunmingu. Zvítězil ve své kategorii a ze všech amatérů finišoval na šestém místě.

František Bulava se věnuje terénnímu triatlonu Xterra na vrcholové úrovni ve veteránské kategorii M50+, poráží ale i závodníky o pětadvacet let mladší. Umístěníí na světovém poháru, konaném v resortu OCT u jihočínského jezera Yangzonghai, je jeho dalším velkým úspěchem. „Závodní tratě byly ve výšce bezmála 2000 metrů nad mořem a tak jsme měli obavy, jak se to podepíše na našem výkonu, proto jsme do dějiště závodu přiletěli již 17. září. Všichni jsme v takové výšce závodili poprvé,“ uvedl pro Náš REGION. Světový pohár se konal 22. září.

František Bulava z Chýně poráží ve dvaapadesáti i mladé závodníky terénního triatlonu

Zdolávání strmých kopců

„Od začátku bylo cítit, že jsme vysoko. První dva kilometry trať cyklistiky jen stoupala a poté přešla do technických singltreků plných zatáček na úpatí místních opravdu strmých kopců. I když se v druhé půlce jelo převážně z kopce, tak bylo potřeba na drncavé trati neustále šlapat a dávat v zatáčkách pozor, aby člověk nevyletěl mimo. Jely se dva okruhy po 15 kilometrech. Trať běhu (10 km) byla velmi členitá a střídaly se hlína, tráva, asfalt, kamenné schůdky, běh přes kukuřici nebo po břehu jezera Yangzonghai. Kopečky nebyly dlouhé a tak se dalo místy docela svižně běžet. Zatáček bylo samozřejmě opět požehnaně,“ pokračoval.

FOTO: Xterra China

Xterra China - FOTO ZAPAD _ František Bulava z Chýně bodoval na světovém poháru v Číně – foto Hana Stránská – uvodXterra China - FOTO ZAPAD _ František Bulava z Chýně bodoval na světovém poháru v Číně – foto Hana Stránská – 2Xterra China - FOTO ZAPAD _ František Bulava z Chýně bodoval na světovém poháru v Číně – foto Hana Stránská – 3Xterra China - FOTO ZAPAD _ František Bulava z Chýně bodoval na světovém poháru v Číně – foto Hana Stránská – 4

Česká výprava byla nejúspěšnější

Dodal, že v kategorii PRO (kategorie profesionálů nebo elitních závodníku s vysokou výkonností) Českou republiku výborně reprezentovali Ondra Petr (6.místo) a Pavel Jindra (7.místo). „Do cíle každý dobíhal s českou vlajkou, kterou nám podávala naše fotografka Hanka Stránská a vše stačila ještě nafotit. Udělala to u všech dvanácti Čechů a Češek, kteří závodili! No a jak dopadlo? Všichni naši brali ve svých kategoriích medaile. Závod amatérů jsme dokonale ovládli a v první desítce jsme měli šest Čechů. Ota Zima navíc den před hlavním závodem startoval v MTB závodě (Mountain bike, tj. závod horských kol – pozn. red.) na 15 kilometrů a vybojoval pěkné třetí místo,“ dodal. S tím, že česká výprava byla v rámci poháru nejúspěšnější.

Z demonstrace spolku Praha pro život před budovou ministerstva životního prostředí.
Před 31 minutami
Městské části Prahu 17-Řepy, Zličín, Řeporyje, Prahu 13 a Prahu 6 delší dobu trápí zápach...
6.12.2019
Benzin ve Středočeském kraji mírně zlevnil, naopak nafta zdražila. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 stojí...
6.12.2019
Komerční článek
Při přechodu na DVB-T2 je vhodné zohlednit několik kritérií, která mají pro každého jinou prioritu....
6.12.2019
Zaparkují auto, nasednou na tramvaj, metro, příměstský či dálkový autobus nebo vlak a pojedou dál....
5.12.2019
Až do 1. února 2020 je v Uhelném mlýně, který se nachází v areálu bývalých...
3.12.2019
V hlavním městě kvůli plánovaným investicím zdraží voda, v příštím roce za ni obyvatelé Prahy...
3.12.2019
Investice, které museli lidé vložit do dostavby domů po zkrachovalé společnosti H-System v Horoměřicích u...
3.12.2019
Vyjmutí části toku Berounky ze seznamu využitelných, dopravně významných cest schválili ve zrychleném projednávání poslanci....
3.12.2019
Vedení hlavního města podepíše s dopravním podnikem (DPP) dodatek takzvané smlouvy o veřejných službách, na...
30.11.2019
V Česku začalo vypínání televizního vysílání v dosavadním standardu DVB-T. Ve středu minutu před půlnocí...
29.11.2019
Přiblížila se první adventní neděle, tedy doba, kdy na adventním věnci zapálíme první adventní svíčku....
Reklama