7℃
Dnes je 17. říjen , svátek má Hedvika

František Bulava z Chýně bodoval na světovém poháru v Číně

Třiapadesátiletý František Bulava z Chýně, veterán TJ Lokomotivy Beroun, startoval koncem září na světovém poháru Xterra China v jihočínském Kunmingu. Zvítězil ve své kategorii a ze všech amatérů finišoval na šestém místě.

Reklama

František Bulava se věnuje terénnímu triatlonu Xterra na vrcholové úrovni ve veteránské kategorii M50+, poráží ale i závodníky o pětadvacet let mladší. Umístěníí na světovém poháru, konaném v resortu OCT u jihočínského jezera Yangzonghai, je jeho dalším velkým úspěchem. „Závodní tratě byly ve výšce bezmála 2000 metrů nad mořem a tak jsme měli obavy, jak se to podepíše na našem výkonu, proto jsme do dějiště závodu přiletěli již 17. září. Všichni jsme v takové výšce závodili poprvé,“ uvedl pro Náš REGION. Světový pohár se konal 22. září.

František Bulava z Chýně poráží ve dvaapadesáti i mladé závodníky terénního triatlonu

Zdolávání strmých kopců

„Od začátku bylo cítit, že jsme vysoko. První dva kilometry trať cyklistiky jen stoupala a poté přešla do technických singltreků plných zatáček na úpatí místních opravdu strmých kopců. I když se v druhé půlce jelo převážně z kopce, tak bylo potřeba na drncavé trati neustále šlapat a dávat v zatáčkách pozor, aby člověk nevyletěl mimo. Jely se dva okruhy po 15 kilometrech. Trať běhu (10 km) byla velmi členitá a střídaly se hlína, tráva, asfalt, kamenné schůdky, běh přes kukuřici nebo po břehu jezera Yangzonghai. Kopečky nebyly dlouhé a tak se dalo místy docela svižně běžet. Zatáček bylo samozřejmě opět požehnaně,“ pokračoval.

FOTO: Xterra China

Xterra China - FOTO ZAPAD _ František Bulava z Chýně bodoval na světovém poháru v Číně – foto Hana Stránská – uvodXterra China - FOTO ZAPAD _ František Bulava z Chýně bodoval na světovém poháru v Číně – foto Hana Stránská – 2Xterra China - FOTO ZAPAD _ František Bulava z Chýně bodoval na světovém poháru v Číně – foto Hana Stránská – 3Xterra China - FOTO ZAPAD _ František Bulava z Chýně bodoval na světovém poháru v Číně – foto Hana Stránská – 4

Česká výprava byla nejúspěšnější

Dodal, že v kategorii PRO (kategorie profesionálů nebo elitních závodníku s vysokou výkonností) Českou republiku výborně reprezentovali Ondra Petr (6.místo) a Pavel Jindra (7.místo). „Do cíle každý dobíhal s českou vlajkou, kterou nám podávala naše fotografka Hanka Stránská a vše stačila ještě nafotit. Udělala to u všech dvanácti Čechů a Češek, kteří závodili! No a jak dopadlo? Všichni naši brali ve svých kategoriích medaile. Závod amatérů jsme dokonale ovládli a v první desítce jsme měli šest Čechů. Ota Zima navíc den před hlavním závodem startoval v MTB závodě (Mountain bike, tj. závod horských kol – pozn. red.) na 15 kilometrů a vybojoval pěkné třetí místo,“ dodal. S tím, že česká výprava byla v rámci poháru nejúspěšnější.

15.10.2019
Mezi Buštěhradem a Lidicemi na Kladensku povede cyklostezka, která má být hotová zhruba v polovině...
13.10.2019
Pražský magistrát vyčlenil 38 bytů pro rodiny s dětmi, které nyní bydlí v ubytovnách. Přes...
12.10.2019
Komerční článek
Při přechodu na DVB-T2 je vhodné zohlednit několik kritérií, která mají pro každého jinou prioritu....
12.10.2019
Starostové pěti pražských městských částí se kvůli zápachu z továrny Vafo na zvířecí krmiva v...
10.10.2019
Deset dní po skonu zpěváka Karla Gotta se budou moci s výraznou postavou tuzemské populární...
10.10.2019
V pátek 11. října 2019 proběhne na pražském Žofíně rozloučení s Karlem Gottem. Odhaduje se,...
7.10.2019
Výstavba obchvatu Velkých Přílep u Prahy by měla začít v prosinci 2022 a skončit o...
6.10.2019
Stížnost družstva Svatopluk z Horoměřic vůči verdiktu Nejvyššího soudu odmítl Ústavní soud. Podle jeho nálezu...
5.10.2019
Bonusem k zářijovým závodům v Chuchli bylo Chuchelské vinobraní. Lidé si ve stáncích, které byly...
5.10.2019
Rozcestí v lese mezi Statenicemi, Tuchoměřicemi, Horoměřicemi a Přední Kopaninou se říká u svaté Juliány....
4.10.2019
Středočeský kraj poskytne oblastním nemocnicím dohromady 1,6 milionu korun na očkování personálu proti spalničkám. Krajské...
Reklama