František Bulava z Chýně bodoval na světovém poháru v Číně

Třiapadesátiletý František Bulava z Chýně, veterán TJ Lokomotivy Beroun, startoval koncem září na světovém poháru Xterra China v jihočínském Kunmingu. Zvítězil ve své kategorii a ze všech amatérů finišoval na šestém místě.

František Bulava se věnuje terénnímu triatlonu Xterra na vrcholové úrovni ve veteránské kategorii M50+, poráží ale i závodníky o pětadvacet let mladší. Umístěníí na světovém poháru, konaném v resortu OCT u jihočínského jezera Yangzonghai, je jeho dalším velkým úspěchem. „Závodní tratě byly ve výšce bezmála 2000 metrů nad mořem a tak jsme měli obavy, jak se to podepíše na našem výkonu, proto jsme do dějiště závodu přiletěli již 17. září. Všichni jsme v takové výšce závodili poprvé,“ uvedl pro Náš REGION. Světový pohár se konal 22. září.

František Bulava z Chýně poráží ve dvaapadesáti i mladé závodníky terénního triatlonu

Zdolávání strmých kopců

„Od začátku bylo cítit, že jsme vysoko. První dva kilometry trať cyklistiky jen stoupala a poté přešla do technických singltreků plných zatáček na úpatí místních opravdu strmých kopců. I když se v druhé půlce jelo převážně z kopce, tak bylo potřeba na drncavé trati neustále šlapat a dávat v zatáčkách pozor, aby člověk nevyletěl mimo. Jely se dva okruhy po 15 kilometrech. Trať běhu (10 km) byla velmi členitá a střídaly se hlína, tráva, asfalt, kamenné schůdky, běh přes kukuřici nebo po břehu jezera Yangzonghai. Kopečky nebyly dlouhé a tak se dalo místy docela svižně běžet. Zatáček bylo samozřejmě opět požehnaně,“ pokračoval.

FOTO: Xterra China

Xterra China - FOTO ZAPAD _ František Bulava z Chýně bodoval na světovém poháru v Číně – foto Hana Stránská – uvodXterra China - FOTO ZAPAD _ František Bulava z Chýně bodoval na světovém poháru v Číně – foto Hana Stránská – 2Xterra China - FOTO ZAPAD _ František Bulava z Chýně bodoval na světovém poháru v Číně – foto Hana Stránská – 3Xterra China - FOTO ZAPAD _ František Bulava z Chýně bodoval na světovém poháru v Číně – foto Hana Stránská – 4

Česká výprava byla nejúspěšnější

Dodal, že v kategorii PRO (kategorie profesionálů nebo elitních závodníku s vysokou výkonností) Českou republiku výborně reprezentovali Ondra Petr (6.místo) a Pavel Jindra (7.místo). „Do cíle každý dobíhal s českou vlajkou, kterou nám podávala naše fotografka Hanka Stránská a vše stačila ještě nafotit. Udělala to u všech dvanácti Čechů a Češek, kteří závodili! No a jak dopadlo? Všichni naši brali ve svých kategoriích medaile. Závod amatérů jsme dokonale ovládli a v první desítce jsme měli šest Čechů. Ota Zima navíc den před hlavním závodem startoval v MTB závodě (Mountain bike, tj. závod horských kol – pozn. red.) na 15 kilometrů a vybojoval pěkné třetí místo,“ dodal. S tím, že česká výprava byla v rámci poháru nejúspěšnější.

6.7.2020
Základní škola Hostivice mění po dlouhých letech své vedení. Nově do funkce ředitele nastupuje od...
Plocha Eurovie u nádraží Řevnice
5.7.2020
Skupina občanů sbírá podpisy pro vyhlášení referenda v Řevnicích, které by obsahovalo dvě otázky. První...
3.7.2020
Provoz na trati č. 120 z pražského Hlavního nádraží přes Bubny, Dejvice, Veleslavín, Ruzyni a...
3.7.2020
Od jara 2020 probíhá rekonstrukce MUK 16 Slivenec na dálnici D0 (silniční okruh kolem Prahy)...
3.7.2020
Mírná zima bez sněhu a s tím související sucho je v posledních týdnech hojně diskutovaným tématem. V poslední...
30.6.2020
Jahodový den se koncem června uskutečnil na zahradě zbraslavského Mezigeneračního centra Julie s mateřskou školou...
Vizualizace Kulturně-komunitního centra Koruna
29.6.2020
V pražském Radotíně vzniká komunitní centrum, kdy se pod jednou střechou sejdou umělecká škola i...
27.6.2020
Na Českou cenu za architekturu má šanci 27 děl, které vybrala z téměř dvou stovek...
17.6.2020
Rozhovor se zakladatelem Kinematografu bratří Čadíků, panem Josefem Čadíkem.
Rozhodnou se ve Všenorech pro rekonstrukci stávajícího přejezdu, nebo přistoupí ke stavbě nadjezdu či podjezdu?
17.6.2020
O budoucí podobě trati ve Všenorech možná rozhodne referendum, které by se mohlo uskutečnit společně...
Reklama