6℃
Dnes je 23. únor , svátek má Svatopluk

Indičtí tiskaři navrhují látky. Vizuální performance a módní přehlídka Tiskařův sen aneb IM.PRINTED Story v libčické Kotelně

V sobotu 30. června s od 17 hodin uskuteční v prostorách libčické Kotelny, Areál šroubáren, Letní hudebně vizuální performance a módní přehlídka Tiskařův sen aneb IM.PRINTED Story, což je nejnovější ukázka z tvorby výtvarné umělkyně Petry Gupta Valentové, která vystavovala své ručně tištěné textilie a obrazy v arto.to galerii v Uhelném mlýně právě před rokem.

Reklama

„Tiskařův sen je další z akcí v  prostorách nově opravené multifunkční Kotelny v industriálním areálu šroubáren Kotelna, která byla letos mimochodem jmenována do nominací na Českou cenu za architekturu za rok 2017. V sobotu 30. června na vás čeká intenzívní zážitkovo-umělecká podívaná tak trochu jako z dílny amerického vizuálního umělce Matthewa Barneyho,“ zaslala Našemu REGIONU Andrea Hoffman Nečasová, která je autorkou koncepce galerie.

FOTO: Tiskařův sen – Libčice

Tiskařův sen – Libčice - Kotelna – šroubárna LibčiceTiskařův sen – Libčice - Bývalé šroubárny a drátovny Libčice 7 – foto ACTiskařův sen – Libčice - Uhelný mlýn – šroubárna LibčiceTiskařův sen – Libčice - Bývalé šroubárny a drátovny Li_bčice 3 – foto ACTiskařův sen – Libčice - Libčice 4 – foto AC

Pojítko mezi autorkou a indickými tiskaři

„Přehlídka, show a zároveň performance odehrávající se v kulise monumentálního industriálního interiéru velké haly Kotelny propojuje několik uměleckých odvětví a aspiruje na to vtisknout se divákům nejen do paměti, ale doufejme i do duše. Tento komplexní projekt oslavuje řemeslo, tradici, invenci, kreativitu a individualitu,“ uvedla.

Industriální klenot ožívá. Co bude s bývalou šroubárnou v Libčicích?

„Je propojením volné autorské textilní tvorby Petry Gupta Valentové a módní návrhářky Hanele Poislové, která připravila jedinečnou a neotřelou kolekci z úzko profilových látek navržených Petrou Gupta Valentovou a tiskaři z dřevotiskového prostředí v indickém Rádžasthánu, pojítkem mezi autorkou a indickými tiskaři je tradiční dřevotisková a modrotisková technika a tradice rukodělného řemeslného zdobení textilu. Použité metráže byly tištěny v Bagru a Džajpuru v Indii a ve Strážnici na Moravě,“ pokračovala.

Tip na výlet: Bývalá šroubárna v Libčicích je industriální klenot. Turistu nadchne i zřícenina Liběhradu

Alternativní umělecká scéna

„Zcela speciálním bonusem celé akce je, že jednotlivé modely předvedou umělkyně a umělci z různých oblastí české alternativní umělecké scény. Některé umělkyně a umělci si své modely také sami navrhli nebo se na jejich výsledné podobě podíleli. Můžete se těšit na Veroniku Bromovou, Jiřího Surůvku, Halku Třešňákovou, Moniku Načeva a další. Hudebník Ondřej Skala k přehlídce zahraje svůj speciální set. Jeho akustický zážitek bude také během večera oblažovat všechny přítomné,“ dodala.

Centrum v periferii. Umění v industriálu. Kde tyto paradoxy můžete vidět?

O to, aby chuťové pohárky nezůstaly pozadu, se postará Wine of Italy s nabídkou úžasných italských vín, milovníci kávy se mohou těšit na profesionální baristické kouzlení Jana Machovce, přírodní limonády Bohemsca a čerstvé koláče od Lasíků z Únětic.

Včera, 18:32
I v pražských lesích bojují lesníci proti kůrovci. Během loňska vytěžily Lesy hlavního města zhruba...
Včera, 18:03
Stavba modernizovaného železničního koridoru mezi Hostivaří a hlavním nádražím po zimě pokračuje, a to o...
Včera, 17:30
Komerční článek
Např. vysloužilou zářivku převezme každý odpovědný kolektivní systém zdarma, kdežto běžná odpadová firma si za...
Včera, 17:30
O životě v buddhistickém klášteře vyprávěla mniška Tenzin Palmo, jež se narodila v Praze, vystudovala...
Včera, 17:00
O nadcházejícím víkendu 23. a 24. února čeká Pražany dočasná uzavírka na mostech u stanice...
Včera, 14:25
Únorové číslo humoristického měsíčníku SORRY, které vydává naše vydavatelství A11, dorazilo do trafik a stánků.
Včera, 13:32
V Galerii 9 ve vysočanské radnici můžete až do 7. března vidět výstavu Martin Frind...
Včera, 10:29
Radnice Prahy 14 vyhlásila architektonickou soutěž o návrh na revitalizaci Centrálního parku u stanice metra...
21.2.2019
Most v Bubenské ulici u metra C Vltavská je ve špatném stavu a musel být...
21.2.2019
Pražský Újezd chce postavit dům pro seniory s 127 lůžky. V této chvíli má radnice...
21.2.2019
Někteří odsouzení političtí aktivisté se rekrutovali z pokrokového hnutí, což byla česká politická mládežnická organizace,...
Reklama