Karlovy Vary řeší dopravní komplikace na Sokolovské ulici. Lidé parkují, kde se dá

Výrazné dopravní komplikace řeší Karlovy Vary v souvislosti s provozem poboček internetových prodejců na Sokolovské ulici. Od listopadu loňského roku zde městská policie řešila desítky přestupků.

 „Zákazníci parkují na chodnících, na vjezdech do okolních nemovitostí nebo zastavují v jízdních pruzích. Rovněž samotné zásobování provozoven probíhá často z chodníku. Chování motoristů je předmětem opakovaných stížností obyvatel, vlastníků nemovitostí i podnikatelů z této lokality,“ popisuje situaci na Sokolovské ulici v blízkosti křižovatky s ulicí Nákladní radní pro dopravu Martin Dušek.

Vjezd a parkování na chodnících představuje velké riziko pro chodce, výjezdy z ploch mimo parkovací stání komplikují již tak silný provoz ve čtvrti Rybáře. Navíc opakovanými nájezdy dochází k ničení městského majetku, tedy k poškozování dlažby na chodnících, která má pouze nízkou zatížitelnost.

Jedním ze čtyř krajů, kde ubývá lidí je Karlovarský kraj

Město proto nechalo naistalovat na chodník betonové květináče, které tvoří přirozený předěl a mají zamezit vjezdu automobilů na chodník. V příštích dnech se vedení Karlových Varů obrátí na zástupce internetových prodejců s výzvou, aby zajistili zásobování prodejen výhradně z míst mimo chodník a vyzvali své zákazníky k parkování pouze na místech k tomu určených.

„Bylo by vhodné, aby zákazníci byli před vyzvednutím zboží upozorněni na omezené možnosti parkování a vyzváni k využívání parkovišť v širším okolí obchodů. Provozovatelé by také mohli zvážit instalaci výdejních boxů na jiném, z pohledu dopravní obslužnosti komfortnějším místě,“ uvádí Martin Dušek a dodává: „Samozřejmě vnímáme, že za stávající situace je nákup na internetu téměř jedinou možností, jak pořídit určitý sortiment zboží, ale nemůžeme přehlížet masivní porušování předpisů a nebezpečí pro chodce i motoristy, které z parkování na chodnících plyne.“

Karlovarsko má dvě nové kulturní památky. Obě mají zajímavou historii

V blízkosti prodejen je k dispozici několik parkovacích míst pro krátkodobé stání (max. 30 minut). Další navyšování kapacity možné není, protože by se tak dělo na úkor obyvatel Sokolovské ulice. Městská policie se vedle nedovoleného stání na chodnících zaměřuje na kontroly dodržování časově omezeného parkování.

12.5.2021
Hejtman Petr Kulhánek uzavřel smlouvu na poskytování poradenských a konzultačních služeb v oblasti zdravotnictví s...
10.5.2021
V centru Karlových Varů se opět otevřela většina obchodů i stánků se suvenýry. A to...
7.5.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
7.5.2021
Vládnoucí koalici Karlovarského kraje stačilo jen pár měsíců na to, aby porušila snad všechny zásady...
5.5.2021
Výběrová řízení bývají mnohdy terčem kritiky a spekulací ze strany opozice. Někdy bývají zrušena, jindy...
3.5.2021
„Zastupitelé děkují všem, kteří pomáhali a pomáhají bojovat proti pandemii,“ tak zní oficiální díky od...
27.4.2021
Vestavba koncertního sálu do Císařských lázní v Karlových Varech stále rozděluje krajské zastupitelstvo. Zatímco vedení...
21.4.2021
Karlovarský kraj si bez výběrového řízení najal společnost AQE, která má kraji vyjednat alokaci peněz...
16.4.2021
Už na konci května se mohou obyvatelé a návštěvníci města těšit na další ročník karlovarského...
12.4.2021
Karlovarský kraj řeší vážný problém ohledně rekonstrukce Císařských lázní. Hejtman Petr Kulhánek rozhodl o pozastavení...
8.4.2021
Hasiči v Karlovarském kraji rozvezli 105 tisíc antigenních testů určených pro školy. Distribuovat je budou...
Reklama