Karlovy Vary řeší dopravní komplikace na Sokolovské ulici. Lidé parkují, kde se dá

Výrazné dopravní komplikace řeší Karlovy Vary v souvislosti s provozem poboček internetových prodejců na Sokolovské ulici. Od listopadu loňského roku zde městská policie řešila desítky přestupků.

 „Zákazníci parkují na chodnících, na vjezdech do okolních nemovitostí nebo zastavují v jízdních pruzích. Rovněž samotné zásobování provozoven probíhá často z chodníku. Chování motoristů je předmětem opakovaných stížností obyvatel, vlastníků nemovitostí i podnikatelů z této lokality,“ popisuje situaci na Sokolovské ulici v blízkosti křižovatky s ulicí Nákladní radní pro dopravu Martin Dušek.

Vjezd a parkování na chodnících představuje velké riziko pro chodce, výjezdy z ploch mimo parkovací stání komplikují již tak silný provoz ve čtvrti Rybáře. Navíc opakovanými nájezdy dochází k ničení městského majetku, tedy k poškozování dlažby na chodnících, která má pouze nízkou zatížitelnost.

Jedním ze čtyř krajů, kde ubývá lidí je Karlovarský kraj

Město proto nechalo naistalovat na chodník betonové květináče, které tvoří přirozený předěl a mají zamezit vjezdu automobilů na chodník. V příštích dnech se vedení Karlových Varů obrátí na zástupce internetových prodejců s výzvou, aby zajistili zásobování prodejen výhradně z míst mimo chodník a vyzvali své zákazníky k parkování pouze na místech k tomu určených.

„Bylo by vhodné, aby zákazníci byli před vyzvednutím zboží upozorněni na omezené možnosti parkování a vyzváni k využívání parkovišť v širším okolí obchodů. Provozovatelé by také mohli zvážit instalaci výdejních boxů na jiném, z pohledu dopravní obslužnosti komfortnějším místě,“ uvádí Martin Dušek a dodává: „Samozřejmě vnímáme, že za stávající situace je nákup na internetu téměř jedinou možností, jak pořídit určitý sortiment zboží, ale nemůžeme přehlížet masivní porušování předpisů a nebezpečí pro chodce i motoristy, které z parkování na chodnících plyne.“

Karlovarsko má dvě nové kulturní památky. Obě mají zajímavou historii

V blízkosti prodejen je k dispozici několik parkovacích míst pro krátkodobé stání (max. 30 minut). Další navyšování kapacity možné není, protože by se tak dělo na úkor obyvatel Sokolovské ulice. Městská policie se vedle nedovoleného stání na chodnících zaměřuje na kontroly dodržování časově omezeného parkování.

Včera, 11:20
Jediné krematorium v Karlovarském kraji je kvůli epidemii koronaviru na hranici provozních možností, nestačí zpopelnit...
22.2.2021
Policisté zamítli od nedělního do dnešního rána ve 340 případech cestu aut do nebo z...
10.2.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
10.2.2021
Vláda bude ve čtvrtek jednat podle vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) o cílených opatřeních proti šíření...
8.2.2021
Hromadný převoz pacientů z nemocnic v Chebu a Sokolově pomohl nemocnicím jen nakrátko. Příchody nových...
3.2.2021
Karlovy Vary budou vozit seniory na očkování i do Chomutova. Město tak vyhoví zájemcům, kteří...
20.1.2021
Martýrium zrození koalice v Karlovarském kraji je u konce. Byla to přetahovaná o moc, ve které...
18.1.2021
Mrtvého novorozence, kterého našli u břehu řeky Ohře 22. prosince kolemjdoucí v Karlových Varech, zabila...
16.1.2021
Ne každý věří na přátelství mezi mužem a ženou, obzvláště, když je ženě čtyřicet šest...
15.1.2021
Karlovarský kraj má od přelomu roku dvě nové kulturní památky. Jde o poutní kapli Panny...
11.1.2021
Porody i akutní výkony budou směřovány do nemocnice v Karlových Varech. Chebská nemocnice, která je...
Reklama