Kopal do protihráče a rozhodčího knockoutoval. Bývalému reprezentantovi hrozí doživotní distanc

Dnešní zápas divize C mezi FK Zbuzany 1953 – SK Vysoké Mýto trval pouhých 36 minut. Předčasně jej svým skandálním a ostudným chováním ukončil obránce FK Zbuzany a bývalý reprezentant Radek Šírl (36), když nejprve kopal do soupeře a za následující zaslouženou červenou kartu srazil rozhodčího pěstí k zemi.

Dostane doživotí?

Inzultace rozhodčího je jedním z nejzávažnějších možných přečinů při fotbalovém utkání. Intenzita, se kterou se fyzického napadení sudího dopustil Radek Šírl, předznamenává vysoký trest od disciplinární komise – tím může být i doživotní distanc.

Dvojitý úder Radka Šírla

Někdejší reprezentant ve 36. minutě nejprve zkopal protihráče, který se při útoku ve vápně Zbuzan kvůli setrvačnosti srazil s domácím brankářem. Rozhodčí přečin vyhodnotil jako hrubé a nesportovní chování, za což Radkovi Šírlovi udělil v souladu s pravidly červenou kartu. „Fyzicky napadl soupeře –  prudké vražení soupeře oběma rukama do oblasti krku v přerušené hře s následkem pádu, poté ležícího soupeře nakopl do oblasti stehna,“ uvádí se v protokolu.

Tlustice s obtížemi odváží z Neumětel 3 body

Šírl však ani po udělení červené karty nevychladl, ba právě naopak. „Po udělení červené karty strčil oběma rukama zepředu do hrudi asistenta rozhodčího a následně zezadu prudce udeřil zaťatou pěstí hlavního rozhodčího do hlavy do oblasti spánku, ucha, což zapříčinilo pád rozhodčího na zem,“ zní oficiální popis celé události. Na celý incident se můžete podívat níže.

Inzultace rozhodčího rovná se kontumace

V této chvíli neměli rozhodčí jinou volbu, než celé utkání předčasně ukončit v neprospěch týmu, jehož hráč se dopustil inzultace rozhodčího. Poté, co rozhodčí zápas „odpískal“ pak Radek Šírl podle zápisu o utkání ještě rozhodčímu dále vyhrožoval. „Já si na tebe počkám, já ti jí napálím opravdu, ať máš důvod to ukončit,“ prohlásil. Teprve pak byl svými spoluhráči zpacifikován a odveden do kabiny.

 

Radek Šírl (* 20. března 1981 v Rudné u Prahy)

Je bývalý český fotbalový obránce či záložník, který naposledy nastupoval v dresu Bohemians Praha 1905. Mimo Česko působil na klubové úrovni v Rusku v Zenitu Petrohrad, s nímž vyhrál mj. Pohár UEFA 2007/08 a Superpohár UEFA 2008. Zúčastnil se Mistrovství světa ve fotbale hráčů do 20 let 2001 v Argentině, kde ČR prohrála ve čtvrtfinále 0:1 s Paraguayí.

V A-mužstvu ČR debutoval 15. listopadu 2006 v přátelském utkání v Praze proti reprezentaci Dánska (remíza 1:1). Zranění ho připravilo o účast na Mistrovství Evropy 2008 v Rakousku a Švýcarsku. Celkem odehrál v letech 2006–2009 za český národní tým 8 zápasů, gól nevstřelil.

Zdroj: wikipedia

FMX Gladiator Games se blíží! Adrenalinová zábava i premiérové triky špičkových jezdců již 4. listopadu v O2 areně

25.5.2020
Sochař a restaurátor Petr Váňa z Karlíku pracuje ve své dobřichovické dílně již třiadvacet let...
21.5.2020
Rekonstrukce další třetiny vodní elektrárny na Slapech se dostala do závěrečné etapy, zařízení získalo nový...
19.5.2020
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
19.5.2020
Zkoušky černošického sboru Tutte Le Note byly pozastaveny ihned s uzavřením škol na začátku března....
18.5.2020
Tréninkový režim ASK DIPOLI v Černošicích a Dobřichovicích se vrací k normálu. Atleti mohou do konce...
Počáteční modelace hlavy svaté Juliány
18.5.2020
Spolku pro obnovu sochy sv. Juliány se v rámci veřejné sbírky podařilo vybrat potřebných 360...
14.5.2020
Z okenice budovy na vlakové stanici ve Všenorech si někdo nedovoleně odnesl muškáty z truhlíku,...
Ilustrační foto
13.5.2020
Na neděli 3. května připadl Mezinárodní den lesních mateřských škol. S ohledem na pandemická opatření...
12.5.2020
Mezi Prahou a Mělníkem bude opět pravidelná osobní lodní doprava. Loni přibylo cestujících, kteří ji...
12.5.2020
Pražští radní schválili výběr dodavatele projektové a inženýrské činnosti na podchod na komunikaci Strakonická nedaleko...
10.5.2020
Radnice v Davli zveřejnila informace, jak je třeba v době ohrožení koronavirovou infekcí nákladat s...
Reklama