6℃
Dnes je 8. prosinec , svátek má Květoslava

Nejdřív sportovní všestrannost, pak specializace

Do doby, než se dítě začne specializovat na jeden sport nebo disciplínu je vhodné jít cestou sportovní všestrannosti. Tento postoj zastává předseda černošického klubu ASK DIPOLI Černošice Dobřichovice Tomáš Vodička.

Jak již Náš REGION informoval, od loňského roku působí aktivní atletický klub ASK DIPOLI Černošice Dobřichovice s mladými a zároveň zkušenými trenéry, kteří prošli atletickými kluby jako Dukla, Slavie, SC Radotín, HESU – Sportovní klub Zuzany Hejnové, Sparta Praha a podobně. Vedení klubu nabízí jasnou koncepci atletických tréninků i možnost vyzvedávání dětí z družiny a odvedení na trénink, což může být pro zatížené rodiče od nového školního roku atraktivní. Tréninky budou probíhat v Černošicích a Dobřichovicích.

FOTO: Tréninky Černošice Dobřichovice

Tréninky Černošice Dobřichovice - Nejdřív sportovní všestrannost, pak specializace – foto archiv ASK DIPOLITréninky Černošice Dobřichovice - Nejdřív sportovní všestrannost, pak specializace – foto archiv ASK DIPOLI 2Tréninky Černošice Dobřichovice - Nejdřív sportovní všestrannost, pak specializace – foto archiv ASK DIPOLI 3

Specializace na atletiku nejlépe od patnácti

„Neradi říkáme atletice kroužek, protože děti to pak neberou moc vážně, berou to spíš jako další levnou variantu vyplnění času, než rodiče dorazí z práce. Je nám jasné, že rodiče si většinou přejí, aby jejich děti dělaly, pokud možno již od nejútlejšího dětství, více sportů. Ale teprve v pozdějším věku se děti začínají profilovat do určitého sportu nebo disciplíny. Věk, kdy je vhodné se začít specializovat na jeden sport nebo disciplínu je v každém sportu úplně jiný. Například v atletice tomu je po 15 roce dítěte,“ uvedl předseda klubu ASK DIPOLI Tomáš Vodička.

Křtu nového atletického oválu v Černošicích se zúčastní atletické hvězdy

Záleží na biologickém, nikoli kalendářním, věku

Vždy podle jeho slov záleží především na biologickém věku dítěte, ne kalendářním. „Do té doby by se rozhodně mělo jít cestou sportovní všestrannosti, a tu právě na našich atletických trénincích preferujeme. Není třeba se bát, že by sportovní všestrannost byla nudná, s námi je tomu naopak. Nejdůležitější však je, aby si dítě našlo ke sportu pozitivní vztah, pochopilo, že díky sportu může mít mnoho dobrých kamarádů, ale ty nenajde, když bude každý den střídat jiný sportovní kroužek. Ke zlepšení výkonu i k budování skutečného přátelství je třeba pravidelnost, což, bohužel, mnoho rodičů nerado slyší,“ dodal.

Z demonstrace spolku Praha pro život před budovou ministerstva životního prostředí.
Před 58 minutami
Městské části Prahu 17-Řepy, Zličín, Řeporyje, Prahu 13 a Prahu 6 delší dobu trápí zápach...
6.12.2019
Benzin ve Středočeském kraji mírně zlevnil, naopak nafta zdražila. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 stojí...
6.12.2019
Komerční článek
Při přechodu na DVB-T2 je vhodné zohlednit několik kritérií, která mají pro každého jinou prioritu....
6.12.2019
Zaparkují auto, nasednou na tramvaj, metro, příměstský či dálkový autobus nebo vlak a pojedou dál....
5.12.2019
Až do 1. února 2020 je v Uhelném mlýně, který se nachází v areálu bývalých...
3.12.2019
V hlavním městě kvůli plánovaným investicím zdraží voda, v příštím roce za ni obyvatelé Prahy...
3.12.2019
Investice, které museli lidé vložit do dostavby domů po zkrachovalé společnosti H-System v Horoměřicích u...
3.12.2019
Vyjmutí části toku Berounky ze seznamu využitelných, dopravně významných cest schválili ve zrychleném projednávání poslanci....
3.12.2019
Vedení hlavního města podepíše s dopravním podnikem (DPP) dodatek takzvané smlouvy o veřejných službách, na...
30.11.2019
V Česku začalo vypínání televizního vysílání v dosavadním standardu DVB-T. Ve středu minutu před půlnocí...
29.11.2019
Přiblížila se první adventní neděle, tedy doba, kdy na adventním věnci zapálíme první adventní svíčku....
Reklama