Nejdřív sportovní všestrannost, pak specializace

Do doby, než se dítě začne specializovat na jeden sport nebo disciplínu je vhodné jít cestou sportovní všestrannosti. Tento postoj zastává předseda černošického klubu ASK DIPOLI Černošice Dobřichovice Tomáš Vodička.

Jak již Náš REGION informoval, od loňského roku působí aktivní atletický klub ASK DIPOLI Černošice Dobřichovice s mladými a zároveň zkušenými trenéry, kteří prošli atletickými kluby jako Dukla, Slavie, SC Radotín, HESU – Sportovní klub Zuzany Hejnové, Sparta Praha a podobně. Vedení klubu nabízí jasnou koncepci atletických tréninků i možnost vyzvedávání dětí z družiny a odvedení na trénink, což může být pro zatížené rodiče od nového školního roku atraktivní. Tréninky budou probíhat v Černošicích a Dobřichovicích.

FOTO: Tréninky Černošice Dobřichovice

Tréninky Černošice Dobřichovice - Nejdřív sportovní všestrannost, pak specializace – foto archiv ASK DIPOLITréninky Černošice Dobřichovice - Nejdřív sportovní všestrannost, pak specializace – foto archiv ASK DIPOLI 2Tréninky Černošice Dobřichovice - Nejdřív sportovní všestrannost, pak specializace – foto archiv ASK DIPOLI 3

Specializace na atletiku nejlépe od patnácti

„Neradi říkáme atletice kroužek, protože děti to pak neberou moc vážně, berou to spíš jako další levnou variantu vyplnění času, než rodiče dorazí z práce. Je nám jasné, že rodiče si většinou přejí, aby jejich děti dělaly, pokud možno již od nejútlejšího dětství, více sportů. Ale teprve v pozdějším věku se děti začínají profilovat do určitého sportu nebo disciplíny. Věk, kdy je vhodné se začít specializovat na jeden sport nebo disciplínu je v každém sportu úplně jiný. Například v atletice tomu je po 15 roce dítěte,“ uvedl předseda klubu ASK DIPOLI Tomáš Vodička.

Křtu nového atletického oválu v Černošicích se zúčastní atletické hvězdy

Záleží na biologickém, nikoli kalendářním, věku

Vždy podle jeho slov záleží především na biologickém věku dítěte, ne kalendářním. „Do té doby by se rozhodně mělo jít cestou sportovní všestrannosti, a tu právě na našich atletických trénincích preferujeme. Není třeba se bát, že by sportovní všestrannost byla nudná, s námi je tomu naopak. Nejdůležitější však je, aby si dítě našlo ke sportu pozitivní vztah, pochopilo, že díky sportu může mít mnoho dobrých kamarádů, ale ty nenajde, když bude každý den střídat jiný sportovní kroužek. Ke zlepšení výkonu i k budování skutečného přátelství je třeba pravidelnost, což, bohužel, mnoho rodičů nerado slyší,“ dodal.

Včera, 12:11
Galerií pod širým nebem je kamenosochařské symposium Cesty mramoru, které se nachází podél Karlické ulice...
22.2.2020
Blížící se jaro začíná lákat k vycházkám a výletům. Jednou zajímavou předjarní vycházkou může být...
21.2.2020
Finančí dotaci kraje využijí i na údržbu značení pěších a cyklistických tras ve Středočeském kraji.
21.2.2020
Praha 16 hlásí – další etapa Místa u řeky je téměř dokončena. Tato část navazuje...
20.2.2020
Vydejme se dnes na putování plné zurčící vody a dávných vzpomínek. I když se tomu...
18.2.2020
Pražská Zbraslav se rozhodla využít moderních technologií a pro komunikaci s občany začala používat plnou...
17.2.2020
Středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) nevěří informacím o rozkrádání v krajské správě a údržbě...
15.2.2020
Železnici v hlavním městě loni využilo 161.495 cestujících za jeden pracovní den. Předloni to bylo...
14.2.2020
Nezaměstnanost ve středních Čechách v lednu vzrostla o 0,2 procentního bodu na 2,6 procenta. Úřady...
13.2.2020
Ve středních Čechách se sčítají škody. Silný nárazový vítr především lámal stromy. Nápory větrné bouře...
Reklama