Plzeň pomáhá seniorům s registrací na očkování. Dobrovolníci mohou přijít až k vám domů

TOTEM za první dva týdny zaregistroval na očkování téměř 250 seniorů z Plzně i Plzeňského kraje, na tři desítky plzeňských seniorů na očkování doprovodil.

Město Plzeň spolu s Mezigeneračním a dobrovolnickým centrem TOTEM spustilo v pondělí 18. ledna vlastní systém pomoci seniorům s registrací na očkování proti covid-19, dobrovolníci centra mohou i seniory na očkování doprovodit. Za prvních 14 dní fungování linky 374 780 960 pro plzeňské seniory a linky 374 721 689 pro seniory z Plzeňského kraje vyřídili pracovníci centra celkem 525 hovorů, z toho vzešlo 249 registrací na očkování a celkem 28 plzeňských seniorů požádalo o doprovod na samotné očkování. Lidé mohou telefonovat každý všední den v čase od 9 do 15 hodin.

TOTEM nabízí seniorům také možnost vyslat dobrovolníka přímo do jejich bydliště, kde spolu vyplní registraci. Registrovat se mohou senioři i na dalších připravených kontaktních místech, která ve spolupráci zřizují jednotlivé městské obvody.

Pod centrem TOTEM jsme spustili call centrum hned následující pracovní den po spuštění rezervace seniorů 80+ na očkování proti covid-19. Chceme seniorům maximálně pomoci a chránit jejich zdraví. Organizace TOTEM je pro plzeňské seniory důvěryhodnou a známou institucí, což dokazuje obrovský zájem o pomoc s registrací na očkování. Chtěl bych poděkovat centru za velkou, a především profesionální pomoc nejstarším spoluobčanům. Dokladem, že TOTEM svoji činnost vykonává skvěle, jsou velmi pozitivní zpětné vazby nejen seniorů, ale i jejich rodinných příslušníků,“ uvedl primátor Plzně Martin Baxa.

Plzeň má sdílené bydlení, propojí generaci seniorů a mladých lidí

Za první dva týdny fungování našeho call centra jsme odbavili celkem 525 hovorů od seniorů z Plzně i Plzeňského kraje. Z toho vzešlo 249 registrací na očkování. V prvním týdnu jsme doprovodili 14 seniorů na očkování, v tomto týdnu ten samý počet. S mobilními občany se dobrovolníci dopravují do očkovacích center městskou hromadnou dopravu, pro imobilní občany zajišťujeme odvoz autem.

Další registrace provádíme tím způsobem, že si občané přijdou na recepci naší pobočky v Kaznějovské ulici a registraci s nimi okamžitě provedeme,“ vysvětlila ředitelka organizace TOTEM Vlasta Faiferlíková. Další možností, jak se senioři mohou v Plzni registrovat, jsou kontaktní centra na úřadech městských obvodů 1 až 4. „Naše centrum také nabízí možnost vyslat dobrovolníka přímo do bydliště seniora, takovéto možnosti využilo doposud minimum klientů. Senioři nás znají a důvěřují nám, přesto máme při sdělování osobních údajů domluvené ochranné prvky v komunikaci a snažíme se v maximální možné míře zachovávat bezpečí hygienické i osobní,“ dodala Vlasta Faiferlíková.

24.2.2021
Student pedagogické fakulty Patrik Vaněk se v době online výuky začal více věnovat tvorbě únikových...
21.2.2021
V dřevěných lavicích lukovského chátrajícího kostela sedí tiše už devět let desítky bíle oděných postav....
18.2.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
18.2.2021
V Plzeňském kraji, kde v poslední době výrazně roste počet lidí nakažených koronavirem, se zatím...
17.2.2021
Osm malometrážních bytů pro sociální bydlení získala Plzeň úpravou svého objektu v Doudlevcích, který dříve...
15.2.2021
Národní památkový ústav (NPÚ) chce otevřít všech deset velkých státních památek v Plzeňském kraji hned...
13.2.2021
Nově opravený společenský sál Středního odborného učiliště elektrotechnického v Plzni se do konce února promění ve...
10.2.2021
Plzeň posílí v nadcházejících mrazivých dnech pomoc bezdomovcům. Zmírní podmínky pro přijetí v azylovém Domově...
5.2.2021
Organizátoři masopustu v Klenčí pod Čerchovem na Domažlicku zrušili masopustní průvod. Měl se konat i...
5.2.2021
Plzeňský kraj buduje na svém hradu a zámku Klenová Centrum pro podporu výtvarné kultury, bude...
4.2.2021
Divadelní adaptace slavné románové předlohy Bohumila Hrabala Postřižiny je další z premiér, které musí plzeňské...
Reklama