Plzeňská nemocnice vyhrála ocenění za nejlepší webové stránky

Nejlepší internetové stránky mezi českými nefakultními nemocnicemi mají Nemocnice Plzeňského kraje. Za soubor sedmi webů (6 nemocnic a 1 mateřský) získaly první místo v kategorii online komunikace v hodnotícím projektu „Nemocnice ČR 2020“. Odborná porota ocenila u webů Nemocnic Plzeňského kraje zejména vzájemnou propojenost, design, pravidelné aktualizace i aktivitu na sociálních sítích.

Organizace HealthCare Institute připravuje projekt Nemocnice ČR už 15 let. Stěžejními kategoriemi vždy bylo hodnocení spokojenosti a bezpečnosti pacientů. Kategorie „online komunikace“ byla mezi hlavní kategorie zařazena poprvé v loňském roce. Už tehdy ji vyhrála Stodská nemocnice. V letošním druhém ročníku zaujaly weby všech nemocnic Skupiny NPK jako celek.

Když jsme se v roce 2017 rozhodli, že vytvoříme pro všechny nemocnice skupiny nové weby, chtěli jsme od začátku, aby se nejednalo o šest samostatných webů s podobnou grafikou, ale aby to byl spíš jeden celek se sedmi brandy, které budou funkčně propojené, bude možné mezi nimi sdílet informace a média a zjednoduší se tím i administrace,“ řekl šéf krajských nemocnic Marek Kýhos s tím, že takový web je zákonitě velmi robustní jak obsahově, tak i strukturou.

Příjemná a hlavně bez bariér. Fakultní nemocnice Plzeň – Bory má novou lékárnu

Aby tedy výsledek zůstal přehledný, intuitivní a takzvaně graficky čistý, oslovily krajské nemocnice plzeňskou agenturu mladých a kreativních lidí Beneš & Michl, jejichž dominantou při tvorbě webů je právě architektura a design.

Nemocniční weby pro nás byly výzvou. Orientace na nemocničním webu musí být pro pacienty jednoduchá a vše potřebné, zejména co se týká poskytované péče, je třeba rychle najít. Ovšem vedle toho musí weby nemocnic obsahovat velké množství povinných náležitostí, které drtivá většina návštěvníků nehledá, ale přesto musí být rovněž snadno a logicky dostupné,“ popsal specifika tvorby Jakub Michl, strategický designer agentury Beneš & Michl. „Mnohé nemocnice proto mají v rámci navigace velké množství různých odkazů a uživatel se v tom těžko orientuje. My jsme díky analýze stovek podstránek původních webů a definování cílových skupin nakonec dospěli k tomu, že v základním menu postačí zvýraznit dvě hlavní položky „Oddělení a ambulance“ a „Pacienti a návštěvy“ a zůstane dost prostoru pro zviditelnění informací, které potřebuje dostat k lidem sama nemocnice, jako je „kariéra“ nebo „informace pro dárce krve a plazmy“ a další,“ uvedl Jakub Michl.

Nemocnice v Plzeňském kraji postupně navyšují počty lůžek pro pacienty s covid-19

Online komunikace má pro většinu subjektů stále větší význam. Výjimkou nejsou ani nemocnice. Návštěvnost webů nemocnic Plzeňského kraje se za posledních pět let ztrojnásobila a současná pandemie návštěvnost dál zvyšuje. „Online komunikace nemocnic je zvlášť v dnešní době během pandemie onemocnění covid-19, která do velké míry znemožňuje osobní kontakt, zásadní součástí komfortu pacientů. Myslíme si, že informace, prezentované veřejnosti na webových stránkách, by měly být jasné, srozumitelné a praktické. Důležité je také snadné ovládání webových stránek, které pomáhá tomu, že informace na nich jsou snadno dostupné všem skupinám obyvatel. Přesně to weby Skupiny NPK splňují,“ popsal zakladatel HealthCare Institute Daniel Vavřina, který k hodnocení webů přizval agenturu AMI Digital specializující se na digitální komunikaci.

Děti z 1. ZŠ v Plzni poděkovaly obrázky zdravotníkům, hasičům, vojákům i laboratoři

Porota ocenila jednoduchý, čistý, moderní a funkční design webových stránek, kvalitně zpracovaný obsah a pravidelné aktualizace, stejně jako přehlednost, intuitivní ovládání a zaznamenali jsme i solidní aktivitu na sociálních sítích,“ řekl Vladan Crha, Managing Director AMI Digital.

Nemocnice Plzeňského kraje se soustředí i na další projekty související s online prostředím a informačními technologiemi, a to nejen navenek ale i uvnitř organizace. „Pracujeme na zvýšení IT uživatelského komfortu našeho personálu, na kyber bezpečnosti, posílení infrastruktury a jednotném řízení IT činností,“ doplnil Marek Kýhos.

Včera, 14:37
Za internetové komentáře schvalující smrt tří českých vojáků v Afghánistánu vyměřil dnes Krajský soud v...
20.1.2021
Plzeň chystá letos pro turisty nová lákadla. Jde zejména o opravenou katedrálu sv. Bartoloměje na...
15.1.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
15.1.2021
Od pátku 15. ledna je spuštěn rezervační systém pro očkování seniorů ve věku 80 let...
13.1.2021
Požáry dvou obytných budov zaměstnaly dnes odpoledne hasiče v Plzeňském kraji. Ve Strašíně na Klatovsku...
13.1.2021
Velmi těžké zranění utrpěl dnes ráno osmačtyřicetiletý chodec, kterého v Sirkové ulici u hlavního vlakového...
13.1.2021
Město Plzeň chce vybudovat moderní digitální akustický systém, který bude pokrývat varovným akustickým signálem s...
11.1.2021
První týden nového roku přinesl příběhy o několika, trochu komických, krádežích a jejich pachatelích. V...
9.1.2021
Letošní druhý ročník Ceny ministra školství, mládeže a tělovýchovy za vynikající vzdělávací činnost na vysoké...
5.1.2021
První jednání Krizového štábu Plzeňského kraje v roce 2021 se uskutečnilo v pondělí 4. ledna 2021 online....
4.1.2021
Zimní období a klesající teploty nastolují v Plzni pravidelně řešení problematiky spojené se zajištěním ochrany...
Reklama