Policisté z Plzeňska evidují nárůst podvodů u nákup na internetu

Policisté z Plzeňska varují v předvánoční době před narůstajícím počtem podvodných nákupů na internetu. Od loňského listopadu do současné doby evidují 140 skutků. Způsob provedení je téměř vždy totožný. Jedním z důvodů množících se podvodů může být fakt, že se blíží Vánoce a lidé začali nakupovat dárky on-line, řekla mluvčí policie Plzeň-venkov Ivana Jelínková.

„Zákazník si objedná zboží a zaplatí jej. Následně mu buď nedorazí vůbec, nebo neodpovídající hodnotě,“ uvedla. Poslední případ řeší kaznějovští policisté. Zákazníci si objednali na internetovém portálu bezdrátová sluchátka za 4000 korun za kus. „Po otevření zásilky, placené na dobírku, jim místo elektroniky přišlo máslo,“ uvedla mluvčí. Prodávající poté se zákazníky přestal komunikovat.

Počet případů roste. „Apelujeme na všechny internetové zákazníky, aby si objednávali zboží pouze u renomovaných a prověřených on-line obchodníků. Varovným signálem může být podezřele nízká cena i třeba požadavek na platbu předem na účet bez možnosti dobírky,“ řekla Jelínková. Doporučuje také sledovat recenze a důvěryhodnost portálu.

„Nikomu přes internet neposkytujte své identifikační údaje, a už vůbec neposílejte kopie dokladů. Podvodníci jej totiž mohou následně využít k podvodům tím, že se schovají za získanou identitu,“ uvedla. Pozornost mají lidé věnovat zejména nákupům na bazarových portálech. Pokud se stanou obětí podvodu, měli by policii doložit například e-mailovou komunikaci s prodejcem a kontakt na webové stránky.

6.5.2021
Z ublížení na zdraví z nedbalosti obvinila policie v Plzni sedmatřicetiletou ženu, která loni začátkem...
5.5.2021
Lékař z Domažlické nemocnice čelí obvinění z usmrcení z nedbalosti. Podle kriminalistů je odpovědný za...
4.5.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Plzen.eu
4.5.2021
Paměť národa Plzeňský kraj připravil výstavu Osvobození bez svobody, která pracuje se světlem, zvukem, projekcemi...
4.5.2021
Přesně rok poté, co se objevily v nejužším centru Plzně nové vzrostlé stromy, se dnes...
3.5.2021
Za neděli přibylo v Plzeňském kraji 13 nových případů koronaviru, to je o třetinu méně...
30.4.2021
Rozsáhlá rekonstrukce a revitalizace plzeňského městského Sportovního areálu Prokopávka, která začala v září 2019, je hotová....
29.4.2021
V Plzeňském kraji se příští týden otevře pět památek ve správě Národního památkového ústavu (NPÚ),...
27.4.2021
V pondělí přibylo v Plzeňském kraji 129 nových případů nákazy koronaviru, to je o dva...
27.4.2021
Západočeská metropole spouští velký rodinný zážitkový projekt nazvaný Plzní po stezkách. Novinka nabídne komplexní informace...
26.4.2021
S obrovským nadšením a hned po otevření nastupovaly dnes děti do plzeňských mateřských školek (MŠ)....
Reklama