14℃
Dnes je 24. srpen , svátek má Bartoloměj

Středočechy trápí uzavírky silnic, třeba mezi Úholičkami a Velkými Přílepy

Čtenáři se na Náš REGION obrátili s tím, že je trápí uzavírka mezi Úholičkami a Velkými Přílepy a další uzavírky. Oslovili jsme proto zástupce Středočeského kraje a starostku Velkých Přílep.

Reklama

Na množství uzavírek poukázal místostarosta Libčic Vít Penížek v místním zpravodaji. „Nekonečný příběh uzavřené silnice mezi Úholičkami a Velkými Přílepy se v posledních letech a měsících doplnil o částečnou uzavírku mostku v Kralupech přes Zákolanský potok a úplnou uzavírku Hřbitovní ulice v Kralupech. Dostat se přes Kralupy na Prahu či Mělník a zpět je komplikované. Od dubna nás však sevře mnohem výraznější problém, a to je uzavírka silnice 240 mezi Turskem a Velkými Přílepy, jež potrvá až do září tohoto roku. Generální oprava silnice 240 od začátku Turska až po křižovatku ulic Pražská a Kladenská v Přílepech bude znamenat uzavírku v několika etapách až do konce srpna. Tedy podle plánovaného harmonogramu,“ uvedl. A pro lepší orientaci přiložil plánek uzavírek. Jízda autem bude muset být podle jeho slov omezena na trasu přes Úholičky, silnice je ale ve špatném stavu. Kralupská směr Kralupy je na tom podle jeho slov ještě hůře. Komunikace jsou majetkem Středočeského kraje.

FOTO: Uzavírky Středočeský kraj

Uzavírky Středočeský kraj - All-focusUzavírky Středočeský kraj - uzavirky Libcice129

Termíny uzavírek

„Co se týká opravy silnice II/240 Velké Přílepy – Tursko (směr na Kralupy), jedná se o rekonstrukci silnice mezi obcemi a v části Turska, akce je plánovaná na tři měsíce, měla by končit 7. července 2019. V Úholičkách se jedná o havárii opěrné zdi, stavba byla zastavena z důvodu nesouhlasu majitele pozemku se vstupem na jeho parcelu. O souhlasu se nyní intenzivně jedná, ale zatím nelze předjímat výsledek. Most v Kralupech – na most evidenční číslo 101-054 přes Zákolanský potok probíhá soutěž na výběr zhotovitele, aktuálně běží termín na podání nabídek. Akce bude spolufinancována z prostředků EU (IROP). Termín zahájení, a tedy i uzavírky mostu bude po dokončení soutěže a podpisu smlouvy ještě projednán s místně příslušným odborem dopravy, který vydává rozhodnutí o uzavírce sil. II/101,“ uvedly pro Náš REGION Helena Frintová a Barbora Tlučhořová z tiskového oddělení Středočeského kraje. O silnici III/24017, ulici Ke Hřbitovu v Kralupech nad Vltavou, pojednává samostatný text.

Cesty na Příbramsku čekají opravy, řidiče uzavírky

Objížďka po špatných silnicích

„Uzavření silnice mezi Úholičkami a Velkými Přílepy je náročné pro řidiče, nedá se ale nic dělat, musí to nějak vydržet. Původně měla být opravována jen jedna strana silnice, nakonec jsou zavřeny obě, pracuje se totiž jinou technologií, která je kvalitnější, silnice se díky ní nerozbije. Problém je, že objížďka je vedena po špatných silnicích, komunikace jsou rozbité. Navíc je jich málo, takže při uzavření jedné nastává problém, kudy dopravu vést. Problém je i to, že na objížďkách by neměla jezdit těžkotonážní vozidla, jejich řidiči to ale nerespektují, jezdí tam kamiony. To je věc policie, aby to řešila a sankcionovala. My máme obecní policii, která ale nemůže zasahovat v Holubicích,“ uvedla pro Náš REGION starostka Velkých Přílep Věra Čermáková.

Proč se nestalo, že „Mattoni už není“. Recept na úspěch je zázračně jednoduchý

Včera, 15:01
V Praze chodí do divadel ze 74 procent ženy, což je podobně jako ve čtyřech...
22.8.2019
Venkovní plavecký bazén na Velkém sídlišti v Berouně ukončil sezonu o dva týdny dříve. Důvodem...
22.8.2019
Pražané za prvních sedm měsíců tohoto roku vytřídili asi 236,6 tuny kovových obalů, loni to...
20.8.2019
Doprava na Slánsku, městská i meziměstská, se příští týden propojí s pražskou dopravou. Změní se...
19.8.2019
Krajští hygienici nezaznamenali žádný nový případ onemocnění spalničkami. Od začátku roku 2019 do 33. kalendářního...
18.8.2019
Ceny pohonných hmot u středočeských čerpacích stanic opět klesly. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 stojí...
17.8.2019
Pražský dopravní podnik (DPP) opraví autobusový terminál u stanice metra B Zličín. Rekonstruován bude povrch...
17.8.2019
Středočeský kraj začal schvalovat první žádosti o dotace na nové kotle. V první schvalované vlně...
16.8.2019
Kvalita vody ve středočeských přírodních koupalištích stále zůstává dobrá, na menších koupalištích se ale mírně...
16.8.2019
Středočeský kraj chce příští rok zavést takzvaný participativní rozpočet. Umožní tak veřejnosti rozhodovat hlasováním o...
Reklama