35℃
Dnes je 26. červen , svátek má Adriana

Středočechy trápí uzavírky silnic, třeba mezi Úholičkami a Velkými Přílepy

Čtenáři se na Náš REGION obrátili s tím, že je trápí uzavírka mezi Úholičkami a Velkými Přílepy a další uzavírky. Oslovili jsme proto zástupce Středočeského kraje a starostku Velkých Přílep.

Reklama

Na množství uzavírek poukázal místostarosta Libčic Vít Penížek v místním zpravodaji. „Nekonečný příběh uzavřené silnice mezi Úholičkami a Velkými Přílepy se v posledních letech a měsících doplnil o částečnou uzavírku mostku v Kralupech přes Zákolanský potok a úplnou uzavírku Hřbitovní ulice v Kralupech. Dostat se přes Kralupy na Prahu či Mělník a zpět je komplikované. Od dubna nás však sevře mnohem výraznější problém, a to je uzavírka silnice 240 mezi Turskem a Velkými Přílepy, jež potrvá až do září tohoto roku. Generální oprava silnice 240 od začátku Turska až po křižovatku ulic Pražská a Kladenská v Přílepech bude znamenat uzavírku v několika etapách až do konce srpna. Tedy podle plánovaného harmonogramu,“ uvedl. A pro lepší orientaci přiložil plánek uzavírek. Jízda autem bude muset být podle jeho slov omezena na trasu přes Úholičky, silnice je ale ve špatném stavu. Kralupská směr Kralupy je na tom podle jeho slov ještě hůře. Komunikace jsou majetkem Středočeského kraje.

FOTO: Uzavírky Středočeský kraj

Uzavírky Středočeský kraj - All-focusUzavírky Středočeský kraj - uzavirky Libcice129

Termíny uzavírek

„Co se týká opravy silnice II/240 Velké Přílepy – Tursko (směr na Kralupy), jedná se o rekonstrukci silnice mezi obcemi a v části Turska, akce je plánovaná na tři měsíce, měla by končit 7. července 2019. V Úholičkách se jedná o havárii opěrné zdi, stavba byla zastavena z důvodu nesouhlasu majitele pozemku se vstupem na jeho parcelu. O souhlasu se nyní intenzivně jedná, ale zatím nelze předjímat výsledek. Most v Kralupech – na most evidenční číslo 101-054 přes Zákolanský potok probíhá soutěž na výběr zhotovitele, aktuálně běží termín na podání nabídek. Akce bude spolufinancována z prostředků EU (IROP). Termín zahájení, a tedy i uzavírky mostu bude po dokončení soutěže a podpisu smlouvy ještě projednán s místně příslušným odborem dopravy, který vydává rozhodnutí o uzavírce sil. II/101,“ uvedly pro Náš REGION Helena Frintová a Barbora Tlučhořová z tiskového oddělení Středočeského kraje. O silnici III/24017, ulici Ke Hřbitovu v Kralupech nad Vltavou, pojednává samostatný text.

Cesty na Příbramsku čekají opravy, řidiče uzavírky

Objížďka po špatných silnicích

„Uzavření silnice mezi Úholičkami a Velkými Přílepy je náročné pro řidiče, nedá se ale nic dělat, musí to nějak vydržet. Původně měla být opravována jen jedna strana silnice, nakonec jsou zavřeny obě, pracuje se totiž jinou technologií, která je kvalitnější, silnice se díky ní nerozbije. Problém je, že objížďka je vedena po špatných silnicích, komunikace jsou rozbité. Navíc je jich málo, takže při uzavření jedné nastává problém, kudy dopravu vést. Problém je i to, že na objížďkách by neměla jezdit těžkotonážní vozidla, jejich řidiči to ale nerespektují, jezdí tam kamiony. To je věc policie, aby to řešila a sankcionovala. My máme obecní policii, která ale nemůže zasahovat v Holubicích,“ uvedla pro Náš REGION starostka Velkých Přílep Věra Čermáková.

Proč se nestalo, že „Mattoni už není“. Recept na úspěch je zázračně jednoduchý

Před 1 hodinou
Architekt Jaromír Krejcar (1895-1950) je autorem vily Vladislava Vančury (1891-1942), která stojí na pražské Zbraslavi....
20.6.2019
Projekt stavby nové lávky přes Berounku v Radotíně má zpoždění, protože tendr na zhotovitele řeší...
19.6.2019
Myslivci vypustili do lesů v Divoké Šárce 14 zajíců. Odchoval je jeden ze členů tamního...
15.6.2019
Černošice-Mokropsy jsou od Prahy kousek. Stačí sednout na hlavním nebo smíchovském nádraží na vlak (do...
13.6.2019
Více než 1,577 milionu korun (částka každým dnem narůstá) bylo vybráno na pomoc 16leté Evče...
12.6.2019
Podfinancování sociálních služeb má konkrétní dopad například na obecně prospěšnou společnost Magdalena, které chybí 3,4...
12.6.2019
Spolek pro vojenská pietní místa zachraňuje hroby, památníky či pamětní desky. Vede precizní a naprosto...
12.6.2019
Nejen v parných dnech ocení cestující v pražských autobusech klimatizace. Těmi jsou vybaveny nejnověji dodávané...
11.6.2019
Hudební festival Rockový Slunovrat má za sebou 14. ročník, který nebyl o nic méně úspěšný...
5.6.2019
Štěchovice u Prahy chtějí opravit autobusové nádraží a lépe ho zpřístupnit cestujícím. Náklady jsou odhadovány...
Reklama