20℃
Dnes je 22. duben , svátek má Evženie

Suchdol zmodernizuje školu nebo vystaví kanalizaci

Městské části Praha-Suchdol ponechalo pražské zastupitelstvo nevyčerpané účelové prostředky. Letos je využije na stejné účely, na které byly poskytnuty. Rozhodli o tom zastupitelé hlavního města.

Reklama

Částka 7 150 801 korun bude použita na modernizaci a rozšíření areálu základní školy Mikoláše Alše. „V roce 2018 byla dokončena rekonstrukce střechy nad tělocvičnou a připravena dokumentace na rekonstrukci fasády původní budovy základní školy. Nyní probíhá příprava na instalaci vzduchotechniky s podporou Státního fondu životního prostředí a také akustických prvků. V letošním roce bude akce pokračovat, a to obnovou fasády původní budovy základní školy s odhadovanými náklady ve výši 7,8 milionu korun,“ uvedla městská část v žádosti městu.

Multifunkční hala

Částka 8 195 573 korun od města pomůže Suchdolu s výstavbou splaškové kanalizace U Kapličky a Bažantní. „Výstavba splaškové kanalizace probíhá od října 2018 a bude pokračovat i v letošním roce. V loňském roce byla zpracována projektová dokumentace, proveden inženýring, došlo k výběru dodavatele a v měsíci listopadu byla stavba zahájena. Do konce roku byly vyhotoveny části stok v ulici Starochuchelská a U Kapličky. Stavba byla zazimována a bude pokračovat na jaře. Předpokládá se, že akce bude dokončena v měsíci listopadu 2019,“ požádal město Suchdol.

Praha prodlouží ČZU nájem statku v Suchdole

Suma 990 tisíc korun podpoří stavbu multifunkční haly u základní školy. „V loňském roce se uskutečnila architektonická soutěž na novou halu, která byla hrazena z finančních prostředků městské části. V současné době probíhá jednací řízení bez uveřejnění s vítězem soutěže na přípravu kompletní projektové dokumentace na výstavbu haly,“ stojí v žádosti městské části.

19.4.2019
Dvacet let společné činnosti letos slaví Zuzana Stirská se svým souborem. Uvedla to při talkshow...
18.4.2019
Poté, co v loňském roce rozezněli moravskými lidovkami historickou Čechovnu v Litni, vrací se slavná...
18.4.2019
V Radotíně byl v roce 1992 odstraněn památník událostí z 20. dubna 1930, kdy tehdejší...
15.4.2019
Po 15. hodině přijalo operační středisko informaci o zraněném chlapci na Praze-západ, který s mladším...
15.4.2019
Novinář Jaroslav Kopic začal v roce 2001 organizovat mezinárodní filmový festival kriminálních filmů Krimifest, který...
11.4.2019
Vedení pražské Zbraslavi vypíše ve druhé polovině roku architektonickou soutěž na novou podobu Zbraslavského náměstí,...
11.4.2019
Přívoz Štětí jezdí mezi levým břehem zastávkou Hněvice a zastávkou na pravém břehu městem Štětí....
6.4.2019
Profesionálně vedený sbor Tutte Le Note z Černošic přijímá nové zpěváky a zve na Jarní...
Ilustrační foto
5.4.2019
Letošní rok bude v některých městských částech v západní části Prahy ve znamení rekonstrukce hřišť....
4.4.2019
Pražští zastupitelé ponechají městské části Praha-Zbraslav nevyčerpanou účelovou dotaci na revitalizaci objektu prádelny.
Reklama