Ve Velké Chuchli se konal první ročník vinobraní

Bonusem k zářijovým závodům v Chuchli bylo Chuchelské vinobraní. Lidé si ve stáncích, které byly instalovány kousek od běžecké dráhy, mohli koupit burčák, klasické bílé, červené nebo růžové víno, prosseco i třeba chleba se sádlem.

Jednalo se o premiéru – první ročník Chuchelského vinobraní, které se uskutečnilo na svatého Václava – 28. září 2019 – v areálu K8 ve Velké Chuchli. K ochutnání a koupi byla k dispozici vína od vinařů a vinoték ze Středních Čech i Prahy. V nabídce bylo i další občerstvení – sýry či uzeniny. Lidé si mohli zakoupit také dřevěné či skleněné předměty.

O speciální skleničky byl velký zájem

Zajištěn byl i doprovodný program v podání vystoupení několika interpretů. Rodinné centrum Velká Chuchle zajistilo aktivity pro děti, odpoledně zpestřily různé soutěže nebo tombola. V areálu bylo plno a živo, lidé sledovali závody, k tomu popíjeli víno nebo pivo, dávali si jídlo. Někdo přišel kvůli sázkám a závodům koní, jiný kvůli vinobraní, někdo obojí skloubil.

V Hostivici se nalévalo víno z různých zemí světa

„Je to příjemná akce, taková na pohodu,“ uvedla jedna z žen, která do Chuchle přijela právě kvůli vinobraní, zároveň využila i příležitosti vidět závody. Chuchelská radnice nechala při příležitosti vinobraní vyrobit pět set kusů speciálních skleniček s logem, za dvě hodiny od zahájení akce byly „rozebrány“.

Bývalý starosta oslavil pětadevadesátiny

Vinobraní se zúčastnila i starostka městské části Praha-Velké Chuchle Lenka Felix. „Strašně mile jste nás překvapili tím, kolik vás přišlo. Díky za to, že naše práce za zhruba čtvrt roku příprav nebyla marná. Ale popravdě řečeno, nečekali jsme, že bude mít vinobraní takový úspěch. Vydrželi jste, bavili se, poslouchali kapely a ochutnávali dobré víno až do večerních hodin, i když už docházelo i jídlo,“ uvedla po skončení vinobraní na sociální síti.

V Chuchli se slavilo i pár dnů před vinobraním, kdy slavil pětadevadesáté narozeniny bývalý starosta městské části František Lapáček. Na zahradě jeho domu se sešlo mnoho gratulantů z rodiny a přátel, včetně současné starostky.

20.11.2020
Změnu zřizovací listiny příspěvkové organizace Dětský domov Charlotty Masarykové, nacházející se ne pražské Zbraslavi, schválili...
19.11.2020
Návrh na to, aby železniční depo v Hostivicích bylo prohlášeno kulturní památkou podal ministerstvu kultury...
18.11.2020
Komerční článek
Za aktivitu v aplikaci získáváte WCR body, které je následně možné zpeněžit, nakoupit za ně v...
18.11.2020
Policisté z Plzeňska varují v předvánoční době před narůstajícím počtem podvodných nákupů na internetu. Od...
13.11.2020
Výrobce hudebních nástrojů Amati Denak v Kraslicích jde do prodeje. Světoznámá firma je od loňského...
12.11.2020
Hostivická radnice přímo na nádraží nainstalovala hrubopis studie okolního prostoru, včetně modelu, který přímo navazuje...
Jaroslav Petrouš, Filip Veselý a Kateřina Klasnová při letošním výšlapu na Sněžku.
11.11.2020
Loni Náš REGION informoval o pomoci Nadačního fondu KlaPeto tehdy 16leté Evče Mrázkové z Rudné...
10.11.2020
Na Praze-západ je organizována pomoc, která především propojuje dobrovolníky se seniory a dalšími rizikovými skupinami...
9.11.2020
Do středních Čech přijelo v letošním třetím čtvrtletí 443 748 turistů, meziročně o 2,5 procenta...
6.11.2020
Benešovská nemocnice se kvůli nárůstu počtu pacientů s covidem-19 ocitla na hraně kapacity. Problémem je...
Na statku ve Statenicích
5.11.2020
Již téměř dvacet let žijí manželé Froňkovi se svými dětmi na statku ve Statenicích. Chovají...
Reklama