-2℃
Dnes je 23. leden , svátek má Zdeněk

Všenorští rozhodnou o výstavbě spolu s prvním kolem volby prezidenta

Referendum ve Všenorech, týkající se zvažované výstavby bytových domů, se uskuteční 12. a 13. ledna 2018, tedy v termínu prvního kola prezidentské volby. Minulý týden o tom rozhodlo zastupitelstvo obce. Náš REGION o zvažované výstavbě i možném referendu opakovaně informoval.

Reklama

Referendum žádala skupina místních obyvatel působících ve volné platformě Všenory 2020, kteří sesbírali potřebné podpisy. Drtivá většina zastupitelů hlasovala pro termín, který sdružení navrhlo, a to právě první kolo prezidentských voleb, kdy lidé, kteří budou chtít, půjdu k „urnám“ tak jako tak. Šest všenorských zastupitelů bylo pro, jeden proti, jeden se zdržel, jeden byl nepřítomen.

Ve Všenorech to vře kvůli bytové výstavbě. Místní jsou striktně proti

Diskutovalo se pouze o termínu, zastupitelé měli za to, že první kolo prezidentských voleb je příliš brzy na to, aby se vše stihlo organizačně (ustavení hlasovací, proškolení, vylosování předsedy komise…). Někteří se nejdřív přikláněli k tomu, aby se referendum uskutečnilo až při druhém kole prezidentských voleb (tedy 26. a 27. ledna). Martin Mašát z platformy Všenory 2020 proti tomu argumentoval tím, že druhé kolo prezidentských voleb se nemusí uskutečnit, pokud by byl prezident zvolen již v prvním kole.

Přeplněná škola ve Všenorech: Pomůže rozšíření, nebo je potřeba postavit novou?

V takovém případě by podle jeho slov bylo referendum vyhlášeno neplatně, neboť pokud není v souběhu s volbami, koná se jen jeden den. Zastupitelé nakonec tyto připomínky, které zaznívaly z pléna i od jiných občanů, přijali a odhlasovali výše uvedený termín 12. a 13. ledna 2018. Referendum se uskuteční v prvním patře budovy Na Závisti. V přízemí to podle zastupitelů z organizačních důvodů nejde, ale starší občané či další lidé se sníženou mobilitou budou moci použít výtah.

FOTO: Všenorští rozhodnou o výstavbě spolu s prvním kolem volby prezidenta

Všenorští rozhodnou o výstavbě spolu s prvním kolem volby prezidenta - Vsenory_areal kde jsou zvazovany bytove domy_ACVšenorští rozhodnou o výstavbě spolu s prvním kolem volby prezidenta - Vsenory 4_silnice u arelau kde jsou zvazovany bytove domy_ACVšenorští rozhodnou o výstavbě spolu s prvním kolem volby prezidenta - Vsenory 3_silnice u arelau kde jsou zvazovany bytove domy_ACVšenorští rozhodnou o výstavbě spolu s prvním kolem volby prezidenta - Vsenory 2_areal kde jsou zvazovany bytove domy_ACVšenorští rozhodnou o výstavbě spolu s prvním kolem volby prezidenta - Vsenory_nadrazi_AC
Včera, 15:27
Operátoři tísňové linky 158 přijali ve středu 16. ledna v podvečer dvě oznámení, týkající se...
18.1.2019
A za 7 dní vznikne vztah na dalších 5 let nebo do konce života, alespoň...
17.1.2019
V Jincích se nachází historická huť Barbora, kterou chce vedení městyse zrenovovat, zřídit tam muzeum...
15.1.2019
V Čisovicích u Prahy hořel v pondělí večer rodinný dům, škoda činí jeden milion korun....
9.1.2019
Stavba nové silnice u Chrášťan by měla začít v roce 2022. Jde o druhou etapu...
8.1.2019
Headlinerem 13. ročníku hudebního festivalu Rockový Slunovrat je rocková formace Royal Republic.
7.1.2019
V pátek 4. ledna 2019 zasahovali hasiči ze tří jednotek u požáru domku s pergolou...
3.1.2019
Záchranáři ve Středočeském kraji museli o Silvestra, při novoročních oslavách, ošetřit čtrnáct lidí s poraněním...
2.1.2019
Pokud se Klubu historické techniky Praha podaří zrealizovat záměr vybudovat dopravně technické muzeum v místě...
Reklama