-2℃
Dnes je 23. leden , svátek má Zdeněk

Všenory trvají na zachování historických budov vlakových zastávek

Další fotky

Zastupitelstvo obce Všenory nedávno schválilo usnesení, že v rámci rekonstrukce a modernizace trati číslo 171 (z Prahy do Berouna) trvá na zachování původních historických staničních budov včetně přístřešku.

Reklama

Trať číslo 171 vede „výletní“ trasou z Prahy až do Berouna. Z Prahy hlavního nádraží jede přes nádraží Smíchov, Velkou Chuchli, Radotín, Černošice, Černošice-Mokropsy, Všenory, Dobřichovice, Řevnici, Zadní Třebáň, Karlštejn, Srbsko a končí v Berouně. Z vlaku lze sledovat Berounku a zvlášť v jarních či letních měsících je to pěkný výlet, ať už se vystoupí na kterékoli zastávce. Je to taky četná chatová oblast.

Historická budova u zastávky ve Všenorech je v žalostném stavu

Nový okap

Trať, která pochází z dob rakousko-uherské monarchie, je již zastaralá a potřebuje modernizaci, na tom se shodují všichni, debaty se ale vedou o podobu a kam až by bylo možné při opravách zajít. Správa želeniční a dopravní cesty už na opravách a rekonstrukcích pracuje. Nedávno kupříkladu opravila u budovy všenorské zastávky okap.

Opravovány budou nejen vlakové zastávky, ale i středočeská nádraží. „Na opravy nádraží v Praze a ve středních Čechách míří letos více než 200 milionů korun. Přímo do oprav a rekonstrukcí pražských nádraží půjde 51 milionů, do středočeských pak 118 milionů korun. Další miliony půjdou na přípravu dalších projektů,“ uvedla ve svém prohlášení Správa železniční a dopravní cesty.

FOTO: Všenory – vlaková zastávka

Všenory – vlaková zastávka - všenoryVšenory – vlaková zastávka - Vlaková zastávka Všenory – historické foto – foto zdroj facebook Zastávky Černošice-Všenory-SrbskoVšenory – vlaková zastávka - všenory 3Všenory – vlaková zastávka - všenory 2Všenory – vlaková zastávka - Všenory – foto AC
Další fotky
Všenory – vlaková zastávka - okap od SŽDC na zastávce Všenory 3 – foto zdroj facebook Zastávky Černošice-Všenory-SrbskoVšenory – vlaková zastávka - okap od SŽDC na zastávce Všenory 2 – foto zdroj facebook Zastávky Černošice-Všenory-SrbskoVšenory – vlaková zastávka - okap od SŽDC na zastávce Všenory 1 – foto zdroj facebook Zastávky Černošice-Všenory-Srbsko

 

Včera, 15:27
Operátoři tísňové linky 158 přijali ve středu 16. ledna v podvečer dvě oznámení, týkající se...
18.1.2019
A za 7 dní vznikne vztah na dalších 5 let nebo do konce života, alespoň...
17.1.2019
V Jincích se nachází historická huť Barbora, kterou chce vedení městyse zrenovovat, zřídit tam muzeum...
15.1.2019
V Čisovicích u Prahy hořel v pondělí večer rodinný dům, škoda činí jeden milion korun....
9.1.2019
Stavba nové silnice u Chrášťan by měla začít v roce 2022. Jde o druhou etapu...
8.1.2019
Headlinerem 13. ročníku hudebního festivalu Rockový Slunovrat je rocková formace Royal Republic.
7.1.2019
V pátek 4. ledna 2019 zasahovali hasiči ze tří jednotek u požáru domku s pergolou...
3.1.2019
Záchranáři ve Středočeském kraji museli o Silvestra, při novoročních oslavách, ošetřit čtrnáct lidí s poraněním...
2.1.2019
Pokud se Klubu historické techniky Praha podaří zrealizovat záměr vybudovat dopravně technické muzeum v místě...
Reklama