7℃
Dnes je 18. říjen , svátek má Lukáš

Ze severu Grónska až do Davle. Zuzana Stirská slaví novou etapu!

„Tam v dálce nám svítá zas, všechno to, co bylo, bylo, vzal to ďas.“ Písničku s tímto poselstvím textaře Josefa Fouska zazpívala úvodem neformálního setkání s novináři Zuzana Stirská s Fine Gospel Time v pražském Ungeltu. Odstartovala tím oslavy 20 let souboru.

Reklama

Neví, zda Fine Gospel Time dá další dvacítku, je ale optimistka, o čemž svědčí i slova zvolené úvodní písničky – „tam v dálce nám svítá zas“. Ďas ale určitě nevezme její bývalé působení – ať již v Semaforu, na zaoceánských lodích nebo předešlá léta se souborem, který vznikl tak, že přišla za Jiřím Suchým a řekla mu, že má vícehlasý zpěv. Řekl, že si maximálně 12členný sbor může vzít do semaforského programu. Časem se rozrostl. Zdaleka nezpívá jen gospely, má široký záběr.

FOTO: Dvacet let Fine Gospel Time

Dvacet let Fine Gospel Time - Zuzana Stirská a Gospel Time – foto Helena Váňová ProductionDvacet let Fine Gospel Time - Zuzana Stirská a Karel Voříšek a Gospel Time – foto Helena Váňová ProductionDvacet let Fine Gospel Time - Věra Martinová – Jiří Helekal a Zuzana Stirská – foto Helena Váňová ProductionDvacet let Fine Gospel Time - Štěpánka Duchková a Věra Martinová – foto Helena Váňová ProductionDvacet let Fine Gospel Time - All-focus

Sílu nabírá na davelské chatě

Na start narozenin souboru ji přišli podpořit Věra Martinová, Karel Voříšek, Štěpánka Duchková, Jiří Helekal, Radan Dolejš nebo Ivan Vyskočil. V rámci koncertu, který prezentovala a který se uskuteční v pondělí 21. října od 19 hodin v divadle Hybernia, dále vystoupí například Jiří Suchý, Karel Vágner, Jiří Krampol, Petr Jablonský nebo Zbigniev Czendlik.

Zpěvačka Zuzana Stirská nabírá sílu v Davli a slaví 20 let spolupráce s gospelovým souborem

Zuzana Stirská již v minulosti pro Náš REGION uvedla, že v létě nabírá sílu na chatě v Davli. Vyhovuje jí, že z Prahy je to tam autem 30 minut, navíc vlak Posázavský pacifik zastavuje v hlavním městě přímo před domem, kde žije s manželem. V Davli relaxuje, plave v řece i pracuje na zahradě, kde kdysi býval ovocný sad. Pro zábavu pěstuje maliny, které „rostou samy“, dýně Hokaido, z kterých s manželem „vaří kdeco“.

Radši teplo než zimu

A jaké má zážitky z cest, které absolvovala v rámci vystupování na zaoceánských lodích, kdy proplula takřka celý svět? „Jsem teplomilný člověk, takže se mi líbilo všude tam, kde je teplo. Milovala jsem Karibik, je to tam čisté a hezké, líbilo se mi v Nové Guinei, na Bali, v Indonésii. I povaha tamních lidí je mi blízká, jsou srdeční a pořád si nestěžují. U nás jsou lidé často nespokojení, buď je jim moc teplo, nebo zima,“ uvedla.

Zuzana Stirská díky zpívání procestovala svět, teď už jezdí jen do Davle. Proč?

Navštívila i „studené“ země. „Byli jsme na severu Grónska, na Islandu, většinou v letních měsících, což bylo takové jakoby slabší jaro u nás. Byli jsme na Antarktidě, v době, kdy je tam jakoby léto, občas nesměle vykoukl nějaký lísteček. Byli jsme v nejsevernějším městě světa, což je norský Hammerfest, v Norsku jsme viděli fjordy, lesy, krásnou krajinu. Je zajímavé to vidět, ale není to můj svět. Já spíš tak plácnout sebou na sluníčku, dnes už radši do stínu, ne se halit do kožichů a čepic,“ dodala.

Včera, 16:44
Pražský tunel Blanka byl po více než čtyřech letech od uvedení do provozu zkolaudován, sdělil...
Včera, 16:22
Až do 21. října se holešovické Výstaviště stalo magnetem pro všechny příznivce kvalitního designu. Festival...
Včera, 13:35
Komerční článek
Při přechodu na DVB-T2 je vhodné zohlednit několik kritérií, která mají pro každého jinou prioritu....
Včera, 13:35
Návštěvníci letošního Čokoládového festivalu v Galerii Harfa se mohou těšit na velkou atrakci – jedinečnou...
Včera, 09:32
Na jaře vyrostl ve Vysočanech nový tramvajový označník. Měl být nejnovějším technologickým výstřelkem. Digitální tabule...
Včera, 09:11
Hlídané parkoviště při ulici Chilská s kapacitou 212 parkovacích míst a 4 místa pro ZTP...
Včera, 08:34
Luděk Klusáček převzal po Martinovi Haškovi během reprezentační pauzy místo na lavičce Bohemians a spolu...
16.10.2019
Současnou pantomimu v nejlepší formě a kvalitě představí od 17. do 19. října přehlídka Mime...
16.10.2019
Mamut mezi stromy je opět mezi námi. V ďáblickém zahradnictví už na své nové majitele...
16.10.2019
Tak mnoho, tak málo. Pod tímto názvem se od 9. října 2019 v Domě U...
15.10.2019
Po roce se vrací do Prahy Divadlo bratří Formanů se svojí kočovnou Wild West Show...
Reklama