Ze severu Grónska až do Davle. Zuzana Stirská slaví novou etapu!

„Tam v dálce nám svítá zas, všechno to, co bylo, bylo, vzal to ďas.“ Písničku s tímto poselstvím textaře Josefa Fouska zazpívala úvodem neformálního setkání s novináři Zuzana Stirská s Fine Gospel Time v pražském Ungeltu. Odstartovala tím oslavy 20 let souboru.

Neví, zda Fine Gospel Time dá další dvacítku, je ale optimistka, o čemž svědčí i slova zvolené úvodní písničky – „tam v dálce nám svítá zas“. Ďas ale určitě nevezme její bývalé působení – ať již v Semaforu, na zaoceánských lodích nebo předešlá léta se souborem, který vznikl tak, že přišla za Jiřím Suchým a řekla mu, že má vícehlasý zpěv. Řekl, že si maximálně 12členný sbor může vzít do semaforského programu. Časem se rozrostl. Zdaleka nezpívá jen gospely, má široký záběr.

FOTO: Dvacet let Fine Gospel Time

Dvacet let Fine Gospel Time - Zuzana Stirská a Gospel Time – foto Helena Váňová ProductionDvacet let Fine Gospel Time - Zuzana Stirská a Karel Voříšek a Gospel Time – foto Helena Váňová ProductionDvacet let Fine Gospel Time - Věra Martinová – Jiří Helekal a Zuzana Stirská – foto Helena Váňová ProductionDvacet let Fine Gospel Time - Štěpánka Duchková a Věra Martinová – foto Helena Váňová ProductionDvacet let Fine Gospel Time - All-focus

Sílu nabírá na davelské chatě

Na start narozenin souboru ji přišli podpořit Věra Martinová, Karel Voříšek, Štěpánka Duchková, Jiří Helekal, Radan Dolejš nebo Ivan Vyskočil. V rámci koncertu, který prezentovala a který se uskuteční v pondělí 21. října od 19 hodin v divadle Hybernia, dále vystoupí například Jiří Suchý, Karel Vágner, Jiří Krampol, Petr Jablonský nebo Zbigniev Czendlik.

Zpěvačka Zuzana Stirská nabírá sílu v Davli a slaví 20 let spolupráce s gospelovým souborem

Zuzana Stirská již v minulosti pro Náš REGION uvedla, že v létě nabírá sílu na chatě v Davli. Vyhovuje jí, že z Prahy je to tam autem 30 minut, navíc vlak Posázavský pacifik zastavuje v hlavním městě přímo před domem, kde žije s manželem. V Davli relaxuje, plave v řece i pracuje na zahradě, kde kdysi býval ovocný sad. Pro zábavu pěstuje maliny, které „rostou samy“, dýně Hokaido, z kterých s manželem „vaří kdeco“.

Radši teplo než zimu

A jaké má zážitky z cest, které absolvovala v rámci vystupování na zaoceánských lodích, kdy proplula takřka celý svět? „Jsem teplomilný člověk, takže se mi líbilo všude tam, kde je teplo. Milovala jsem Karibik, je to tam čisté a hezké, líbilo se mi v Nové Guinei, na Bali, v Indonésii. I povaha tamních lidí je mi blízká, jsou srdeční a pořád si nestěžují. U nás jsou lidé často nespokojení, buď je jim moc teplo, nebo zima,“ uvedla.

Zuzana Stirská díky zpívání procestovala svět, teď už jezdí jen do Davle. Proč?

Navštívila i „studené“ země. „Byli jsme na severu Grónska, na Islandu, většinou v letních měsících, což bylo takové jakoby slabší jaro u nás. Byli jsme na Antarktidě, v době, kdy je tam jakoby léto, občas nesměle vykoukl nějaký lísteček. Byli jsme v nejsevernějším městě světa, což je norský Hammerfest, v Norsku jsme viděli fjordy, lesy, krásnou krajinu. Je zajímavé to vidět, ale není to můj svět. Já spíš tak plácnout sebou na sluníčku, dnes už radši do stínu, ne se halit do kožichů a čepic,“ dodala.

Dnes, 10:27
V ulici Pod Juliskou se objevila před časem vyřazená tramvaj, která od devadesátých let sloužila...
Dnes, 08:01
Lidem z Petřin reálně hrozí, že přijdou o možnost pohodlně si nakoupit. Obchodní dům z konce...
Pařížská č. 14, Praha 1. Luxusní obchod.
Dnes, 07:01
Účel provozovny a výše nájmu budou hrát roli v tom, komu magistrát pronajme komerční prostory...
Včera, 15:32
Konkurz na novou ředitelku či ředitele Základní školy Fr. Plamínkové vypsala radnice sedmé městské části....
Včera, 15:01
Do roku 2022 bude hotova studie rozvoje ostrova Štvanice. Magistrát vyjde na přibližně 35 milionů...
Ilustrační foto.
Včera, 14:22
Problematickou zakázku na právní řeší čtvrtá městská část. Opozice kritizuje, že zakázka byla připravena účelově...
Včera, 12:18
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) vypsal v roce 2019 zakázku na 20 velkokapacitních autobusů....
Děti ze Základní školy Fr. Plamínkové budou mít nového ředitele či ředitelku.
Včera, 10:32
Odvolána byla z funkce ředitelky Základní školy FR. Plamínkové oblíbená ředitelka Jarmila Macečková. Proti rozhodnutí radnice...
Včera, 08:03
Ohroženou skupinou jsou ve společnosti senioři. Trpí osamělostí, trápí je obavy z budoucnosti, nemoci a strach...
27.1.2020
Prahou sedm „hýbe“ vyhlášené výběrové řízení na nového „šéfa“ Základní školy Fr. Plamínkové. Vedení radnice...
Reklama