Ze severu Grónska až do Davle. Zuzana Stirská slaví novou etapu!

„Tam v dálce nám svítá zas, všechno to, co bylo, bylo, vzal to ďas.“ Písničku s tímto poselstvím textaře Josefa Fouska zazpívala úvodem neformálního setkání s novináři Zuzana Stirská s Fine Gospel Time v pražském Ungeltu. Odstartovala tím oslavy 20 let souboru.

Neví, zda Fine Gospel Time dá další dvacítku, je ale optimistka, o čemž svědčí i slova zvolené úvodní písničky – „tam v dálce nám svítá zas“. Ďas ale určitě nevezme její bývalé působení – ať již v Semaforu, na zaoceánských lodích nebo předešlá léta se souborem, který vznikl tak, že přišla za Jiřím Suchým a řekla mu, že má vícehlasý zpěv. Řekl, že si maximálně 12členný sbor může vzít do semaforského programu. Časem se rozrostl. Zdaleka nezpívá jen gospely, má široký záběr.

FOTO: Dvacet let Fine Gospel Time

Dvacet let Fine Gospel Time - Zuzana Stirská a Gospel Time – foto Helena Váňová ProductionDvacet let Fine Gospel Time - Zuzana Stirská a Karel Voříšek a Gospel Time – foto Helena Váňová ProductionDvacet let Fine Gospel Time - Věra Martinová – Jiří Helekal a Zuzana Stirská – foto Helena Váňová ProductionDvacet let Fine Gospel Time - Štěpánka Duchková a Věra Martinová – foto Helena Váňová ProductionDvacet let Fine Gospel Time - All-focus

Sílu nabírá na davelské chatě

Na start narozenin souboru ji přišli podpořit Věra Martinová, Karel Voříšek, Štěpánka Duchková, Jiří Helekal, Radan Dolejš nebo Ivan Vyskočil. V rámci koncertu, který prezentovala a který se uskuteční v pondělí 21. října od 19 hodin v divadle Hybernia, dále vystoupí například Jiří Suchý, Karel Vágner, Jiří Krampol, Petr Jablonský nebo Zbigniev Czendlik.

Zpěvačka Zuzana Stirská nabírá sílu v Davli a slaví 20 let spolupráce s gospelovým souborem

Zuzana Stirská již v minulosti pro Náš REGION uvedla, že v létě nabírá sílu na chatě v Davli. Vyhovuje jí, že z Prahy je to tam autem 30 minut, navíc vlak Posázavský pacifik zastavuje v hlavním městě přímo před domem, kde žije s manželem. V Davli relaxuje, plave v řece i pracuje na zahradě, kde kdysi býval ovocný sad. Pro zábavu pěstuje maliny, které „rostou samy“, dýně Hokaido, z kterých s manželem „vaří kdeco“.

Radši teplo než zimu

A jaké má zážitky z cest, které absolvovala v rámci vystupování na zaoceánských lodích, kdy proplula takřka celý svět? „Jsem teplomilný člověk, takže se mi líbilo všude tam, kde je teplo. Milovala jsem Karibik, je to tam čisté a hezké, líbilo se mi v Nové Guinei, na Bali, v Indonésii. I povaha tamních lidí je mi blízká, jsou srdeční a pořád si nestěžují. U nás jsou lidé často nespokojení, buď je jim moc teplo, nebo zima,“ uvedla.

Zuzana Stirská díky zpívání procestovala svět, teď už jezdí jen do Davle. Proč?

Navštívila i „studené“ země. „Byli jsme na severu Grónska, na Islandu, většinou v letních měsících, což bylo takové jakoby slabší jaro u nás. Byli jsme na Antarktidě, v době, kdy je tam jakoby léto, občas nesměle vykoukl nějaký lísteček. Byli jsme v nejsevernějším městě světa, což je norský Hammerfest, v Norsku jsme viděli fjordy, lesy, krásnou krajinu. Je zajímavé to vidět, ale není to můj svět. Já spíš tak plácnout sebou na sluníčku, dnes už radši do stínu, ne se halit do kožichů a čepic,“ dodala.

Dnes, 17:50
Klasický titul Cyrano z Bergeracu v novém přebásnění, světovou premiéru původní hry Srpnové světlo napsanou...
Dnes, 13:11
Letní dovolenou „odpískala“ letos řada lidí kvůli pandemii koronaviru. Jednoduše se bojí vycestovat k moři....
Dnes, 08:07
Tradičním cílům rodinných výletů – klasickým zoologickým zahradám – v poslední době roste zdatná konkurence....
Včera, 17:33
V rámci podpory kulturních institucí v době po koronavirové krizi se hlavní město rozhodlo umožnit...
Včera, 07:38
Národní muzeum otevřelo 2. července v pořadí už čtvrtou „pokoronavirovou“ výstavu, tentokrát s názvem Poklady...
7.7.2020
Malostranská beseda v červenci absentuje, přesněji se soustředí na program na Střeleckém ostrově. Muzika ale...
7.7.2020
Hlavní město schválilo dva dotační programy na rok 2021. V prvním z nich rozdělí dotace...
7.7.2020
Nový zookoutek v lesoparku v Kamýku přivítal první návštěvníky. Celý areál prošel zásadní proměnou, během...
7.7.2020
Do pěti let propojí Prahu 6, Troju a Prahu 8 lanová dráha. Zastupitelstvo hl. m....
7.7.2020
Zastupitelstvo hlavního města Prahy schválilo poskytnutí dotace z Fondu rozvoje dostupného bydlení na území hl....
Reklama