Zpěvačka Zuzana Stirská nabírá sílu v Davli a slaví 20 let spolupráce s gospelovým souborem

Dvacet let společné činnosti letos slaví Zuzana Stirská se svým souborem. Uvedla to při talkshow Fine Gospel Time Party, která se uskutečnila v neděli 7. dubna ve vinohradském Divadle u hasičů. Stirská na koncertech často říká, že díky tomu, že zpívala na zaoceánských lodích, procestovala takřka celý svět. V současnosti už ale jezdí „jen“ do Davle, kde na své chatě čerpá síly.

Pro Náš REGION před časem uvedla, že jí vyhovuje, že do Davle je to z Prahy autem 30 minut, navíc vlak Posázavský pacifik zastavuje v hlavním městě přímo před domem, kde žije s manželem. V Davli relaxuje, plave v řece i pracuje na zahradě, kde kdysi býval ovocný sad. Pro zábavu pěstuje maliny, které „rostou samy“, dýně Hokaido, z kterých s manželem „vaří kdeco“. „Manžel občas poseká trávu, dělá to hrozně rád a na můj vkus častěji, než by musel. Já mám radši přírodní trávu, on jakožto Němec to musí mít přesně,“ dodala v minulosti.

Kapela je pro nás jakýsi únik z všedních rodinných dnů, koncert je pro nás odměnou

Opět nechyběl sarkasmus

V Divadle u hasičů opět zaujala diváky nejen zpěvem, ale i osobitým břitkým humorem. V sarkastickém duchu mluvila kupříkladu o tom, jak když se v 90. letech vrátila zpět z Německa, kde vystupovala v televizních pořadech a slavila úspěchy s programem na zaoceánských lodích, nemohla v rodné zemi najít práci zpěvačky – pro některé byla „příliš stará“, pro jiné „moc malá“. A tak se rozhodla založit gospelový soubor, kde budou „malí, velcí, hubení, tlustí, zdraví i nemocní“. Šlape jim to už 20 let, koncertní sály mají narvané, nabízejí široký repertoár.

FOTO: Fine Gospel Time

Fine Gospel Time - Zuzana Stirská a Fine Gospel TimeFine Gospel Time - Jiří Krampol

V rámci talkshow vystupují i hosté. Na tom dubnovém to byli zpěvačka Bea Albrecht, která oslnila publikum šansonem, herec Jiří Krampol a bývalý sportovní novinář, redaktor, moderátor a komentátor Jaroslav Suchánek (nejstarší). Ti svá vyprávění pojali přesně v duchu Stirské talkshaw – se sarkasmem hovořili o stáří, které právě prožívají, a na humoru jim tato etapa života neubrala. Stirská oznámila, že oslava 20. výročí její spolupráce s gospelovým souborem se uskuteční 21. října v Divadle Hybernia, kde bude opět i plno hostů, například Věra Martinová nebo Karel Vágner.

Včera, 16:48
Středočeský kraj zřídí fond na podporu sázení stromů. Cílem je zapojit obce do řešení problému...
17.1.2020
Hasiči ve středu večer vyjížděli k požáru tří dodávek v Jinočanech u Prahy. Škoda je...
15.1.2020
Středočeští záchranáři dostanou nové pracovní oblečení, nákup schválila krajská rada. Hejtmanství vyhlásí veřejnou zakázku, její...
15.1.2020
Český klub turistů obnoví turistické značky i cykloznačky ve Středočeském kraji. Hejtmanství přispěje 600.000 korun...
Staniční budova Všenory
15.1.2020
Ve čtvrtek 16. ledna 2020 ožije všenorská železniční zastávka neobvyklým ruchem. Zachovalá výpravní budova na...
14.1.2020
Předsedou středočeské ČSSD byl na sobotní  krajské konferenci v Kladně zvolen Robin Povšík, obhájil tak...
13.1.2020
V září 2019 byla dokončena rekonstrukce Staré nebušické vodárny. Vlastní stavbu, zahájenou na jaře 2018,...
10.1.2020
Významný je jeho výzkum pravěkého pohřebiště u Únětic u Prahy, podle kterého byla pojmenována na...
9.1.2020
Rodinné domky, bytovky, potok, rybníky, Pivovarský dvůr a výborná dostupnost do Prahy. Chýně, nacházející se...
4.1.2020
Nová roztocká škola v části Žalov by měla fungovat od září 2021. Současná škola už...
Reklama