Západem Čech se prohnaly silné bouřky!

20.5.2022
Andrea Jančová

Na západ Čech v pátek večer dorazily silné bouřky. Po jejich přechodu hasiči vyjížděli k desítkám událostí. Výjezdy měli hasiči v Plzeňském i Karlovarském kraji. Většinou šlo o odklízení spadlých stromů. Ve Františkových Lázních strom spadl na osobní auto a zranil jednoho člověka, řekl mluvčí krajských hasičů Martin Kasal. Větrem zlomené stromy a větve zkomplikovaly i dopravu na železnici.

V Karlovarském kraji vyjížděli hasiči v důsledku bouřky v prvních hodinách k asi 50 událostem. Nejčastěji šlo o stromy spadlé na vozovku. Naprostá většina událostí se podle Kasala obešla bez zranění, po 20:00 ale hasiči vyjížděli do Františkových Lázní, kde strom spadlý na osobní auto zranil jednu osobu. Hasiči byli také povoláni k uvolněným střešním krytinám.

Podobně tomu bylo po 19:30 i v Plzeňském kraji „Vyjíždíme i několikrát do minuty. Stromy, střechy, například Šimerova ulice Plzeň – Bory, v Kamenném Újezdu u Nýřan šlo o plechovou garáž, ve Starém Sedle o sloup elektrického vedení a stržené kabely,“ uvedli plzeňští hasiči.

České dráhy v souvislosti s večerními bouřkami evidují také omezení provozu, například u Lipové u Chebu spadl strom na trakční vedení a směr na Františkovy Lázně do odstranění stromu nejezdí. Spadlé stromy jsou i v úseku Holýšov – Staňkov, Stráž u Tachova – Bor, Přeštice – Švihov.

Zdroj : ČTK


Témata:

Nepřehlédněte