25℃
Dnes je 25. duben , svátek má Marek

Zdraví je něco, co si za peníze opravdu nekoupíme. Nemoci se nevyhýbají ani největším diktátorům

Zdraví je něco, co si za peníze opravdu nekoupíme. To by jistě mohli potvrdit i diktátoři, kteří svou mocí ovládali celé země, ale běžným nemocím se postavit nedokázali.

Reklama

Adolf Hitler

Krutý nacista, který využil lidský strach k tomu, aby se pokusil ovládnout celou Evropu. To se mu naštěstí nepodařilo, ale katastrofální následky války z historie už nikdo nevymaže. I když na krutého nacistu bylo spácháno několik desítek atentátů, ani jeden nebyl úspěšný. Někteří lidé mu jistě přáli jen to nejhorší, což se do jisté míry povedlo.

Hitler trpěl zažívacími potížemi, které se projevovaly nevolností, extrémní plynatostí a bolestmi žaludku. Takovými stavy trpěl diktátor hlavně po jídle, takže se stávalo, že musel z nenadání odejít od stolu, aby si ve vedlejší místnosti ulevil průchodem plynatosti. Hitler zkoušel všemožnou léčbu a speciální stravu, ale nepomohl ani přechod na bezmasou stravu. Jako svého zachránce později nazýval doktora Morella, jehož léčebné metody leckdy hraničili se šarlatánstvím. Dodnes se vedou spory, co bylo v injekcích, které Morello Hitlerovi několikrát za den vpichoval. Jasné ale je, že se po nich vždy stal čiperným komunikativním člověkem. Po roce 1944 už Hitlerovi lékař vpichoval přes 10 injekcí denně a jen stěží našel na kůži místo, kam léčbu aplikovat.

Adolf Hitler jako ikona nenávisti a diskriminace. Proč je tak oblíbený v internetových diskuzích?

Stalin

Ruský diktátor, jehož jméno v překladu znamená ocelový muž, nebyl po zdravotní stránce silný, tak jako ve skutečnosti působil na svůj národ. Stalin měl chatrné zdraví a v dětství utrpěl poranění ruky, které způsobilo to, že mu končetina částečně zakrsla. Proto se jí snažil před lidmi schovávat tak, aby nikdy nebyla zcela vidět.

Největší problém byl ale alkohol, který užíval v nadměrném množství. Jeho stoupenci se snažili utajit nejen prodělané nemoci, mezi něž patří například tyfus, ale také zdevastované tělo. Černé zuby, pleš či tloušťka nebyly aspekty, které chtěli lidé na mocném diktátorovi pozorovat. Proto se posledních několik let nevystavoval veřejnosti, aby si ho Rusové stále představovali jako vzpřímeného muže. Zemřel na mrtvici v roce 1953.

Atentát na Hitlerova oblíbence? To si Čechoslováci dovolili příliš! Za trest nacisté vyvražďovali celé rodiny

 

Včera, 18:09
Chtěli byste se na jeden den přesunout do několika oblíbených středomořských zemí najednou? Tak přijďte...
Včera, 17:30
Skrývají se ve vás znaky geniality? Na to nikdy nepřijdete, když se budete vymlouvat na...
Včera, 16:00
Jeho jméno, Josif Iremašvili, je dnes prakticky neznámé. Proslavil se však knihou nazvanou „Stalin a...
Fototiskárny
Včera, 14:22
Vadí vám, že své fotografie máte pouze ve složkách v počítači, kde o nich snadno...
Včera, 14:00
Tento zářivý drahokam nalezneme na jarní obloze hned zvečera. Je nepřehlédnutelný. Nejjasnější hvězda severní oblohy,...
Včera, 11:30
Pionýr a chození do pionýra. Kdo z dnešních řekněme čtyřicátníků a starších by si nato...
Včera, 10:33
Ve Středočeském kraji je na rizikových místech zakázáno rozdělávat oheň. Zákaz platí do odvolání, týká...
Včera, 10:00
Želvušky jsou jedny z nejfascinujících tvorů na planetě. Nejen díky své schopnosti přežít za všech...
Včera, 08:00
Různými alergiemi trpí u nás přes dva a půl miionu lidí. Například každé třetí české...
23.4.2019
Letecká společnost American Airlines přijala svou první letušku s Downovým syndromem. Shantell je sedmnáct let...
Reklama