-9℃
Dnes je 22. leden , svátek má Slavomír

Škrábe vás v krku, jste nachlazení a bolí hlava? Zamyslete se nad sebou, zdraví je v naší hlavě

Další fotky

Zdraví ovlivňuje dědičnost, životní styl a prostředí, ve kterém žijeme. Dlouhodobý stres, tlak a negativní emoce se na celkovém stavu výrazně odrážejí. Proto musí být rovnováha i mezi zdravím a emocionálním stavem neboli psychikou člověka.

Reklama

Uvádí se, že až osmdesát procent nemocí ovlivňuje psychika. Často však postačí změna postoje k tomu, abychom pocítili znatelnou úlevu i na fyzické úrovni.

Představme si škrábání v krku a hlavu jako velkou dutou kouli plnou ozvěn. Člověka napadne, že se prostě nachladil a začne pátrat po tom, kdy a kde. A přitom je to tak jednoduché. Nepříjemné onemocnění je nakažlivé a může být vyvoláno více než dvěma sty viry. Každý dobře zná typické příznaky – vodnatá rýma, kýchání, ucpaný nos a škrábání v krku. Může se přidat únava, bolesti hlavy a zvýšená teplota. Podíváme-li se o krok hlouběji, duševní příčinou potíží je postoj „Nepřibližuj se ke mně“.

FOTO: Nemoc je vzkaz

Nemoc je vzkaz - bolest-hlavy-v-tehotenstviNemoc je vzkaz - krkNemoc je vzkaz - nachlazeníNemoc je vzkaz - wellness-nachlazeni-1100×618Nemoc je vzkaz - krk_1
Další fotky
Nemoc je vzkaz - hurryupNemoc je vzkaz - getthumbnailNemoc je vzkaz - crop-195072-4f8fc71b7362e-dobra-nalada

Nachlazení je reakcí na sled mnoha událostí, které se přihodí najednou, na zmatek v životě. Znamená ústup a odpočinek od zátěžových situací či konfliktů, které zpracováváme a řešíme. Držíme si jím od těla lidi a situace a snažíme se aspoň na chvíli od nich izolovat. Stavy, kdy jsme rozlámaní, máme rýmu, chraptíme a bolí nás v krku, jsou obranným postojem, abychom nemuseli nic řešit, říkat, reagovat. Při prvních příznacích se snažíme nemoc potlačit čajem, grogem či horkou koupelí. A to je moment, který nás přinutí zastavit se a vybočit z každodenního stereotypu, které tělo uvítá.

Jóga udělá z člověka namyšleného narcisa. Krmí ego až moc, myslí si vědci

Nachlazení je odvozeno od slova chlad. V tělesné rovině se jedná o prochladnutí těla, v duševní pak o vnitřní chlad. Měli bychom se zamyslet nad tím, v kterých oblastech života cítíme nesoulad a co stav způsobuje. Je důvodem nadměrná pracovní zátěž? Či snad konfliktní vztahy, málo času na rodinu nebo sebe samotného? Jsou na vině negativní a strachuplné myšlenky? Proč se z našeho života vytratil pomyslný oheň, tedy spontánní radost a nadšení?

Je na čase přehodnotit dosavadní způsob života. To je cesta k řešení problémů nejen s nachlazením, ale i dalšími nemocemi. Nasnadě je řada otázek: umím najít rovnováhu mezi prací a odpočinkem? Umím vůbec odpočívat? Z čeho se raduji? Co mě zatěžuje nejvíc?

Kamýk ve Velkých Přílepech vás nabije blahodárnou energií. Kde se tu vzala?

Všichni to známe: prožíváme-li radostné vzrušení, tělo se naplňuje silou a nám se zdá, že máme tolik energie, že bychom pohnuli skálou. Buďme proto zapálení, žijme radostně, naučme se vytěsnit okolnosti a lidi, kteří nám do života nic nepřinášejí, naopak nám ubírají. Život je příliš krátký a křehký na to, abychom se trápili.

 

Včera, 19:00
Čechoslováci v gulagu, Všechno bude, Planeta Česko, King Skate – tyto a další snímky dosáhly...
Včera, 17:30
Velkým překvapením pořadu „Hovory W s hosty“ se letos 13. ledna v pražském divadle Karla...
Včera, 16:00
Narodila se roku 291 a pocházela z bohaté římské rodiny a vynikala neobyčejnou krásou. Musela...
Včera, 14:00
Trápíme nebo pyšníme se tímto důležitým kouskem prádla už pár tisíc let. Může jít o...
Včera, 11:30
Kdo si dává jablko na závěr dne, ten rozhodně dobře dělá. Jablíčko je totiž hotový...
Včera, 10:00
Rasputin se narodil v malé ruské vesnici 21. ledna 1869 a ovlivnil dějiny 20. století...
Včera, 08:41
Bacha, revizor jde! Těch, kdo by se zadrženým dechem takto reagovali kvůli jízdě bez platného...
Včera, 08:00
Vnímáte, jak se čas stále zrychluje? Když jste byli dětmi, čas vám plynul mnohem pomaleji...
20.1.2019
Prvoligové týmy pokračují v přípravě na první kolo FORTUNA:LIGY, jež je už jen dva týdny...
20.1.2019
Sv. Fabián se narodil kolem roku 200, úřad zastával v letech 236 až 250 a...
Reklama