Zdravotní sestřička šokuje: na vyřezávaných dýních odhalila, co se děje před porodem! Jsou roztomilé, nebo děsivé?

5.11.2022
Doris Drienová

Co se děje s ženským tělem v okamžiku, kdy se potomek chystá přijít na svět? Zatímco mnozí z nás na tuto otázku mají zevrubnou odpověď, jiní by možná uvítali nějakou názornou pomůcku, aby si ty obrovské fyziologické změny uměli vůbec představit. S takovou ukázkou přišla jedna nemocniční zdravotní sestra: a její pomůcka je nejen poučná, ale zároveň i velmi dekorativní! Je totiž vyřezaná jako typická podzimní ozdoba z několika velikých dýní.

I muži mají poporodní deprese! A mnohem častěji, než si myslíme

 

Když chtějí porodníci získat představu, za jak dlouho přijde dítě na svět, dělají to tak, že změří, na kolik centimetrů „už je žena otevřená“. To, co se otevírá, je ve skutečnosti děložní čípek – před porodem je úplně zavřený, v okamžiku porodu se umí otevřít až na 10 centimetrů. To jsou čísla, která sice znějí zajímavě, málokdo si ale umí doopravdy představit, jak obrovský rozdíl v rozměrech to pro tak malou část těla vlastně je.

Zdravotní sestra, která pracuje v nemocnici, se proto rozhodla, že pro své pacienty udělá dušičkovou výzdobu se vzdělávacím přesahem: z několika dýní vyřezala tradiční „strašidla“ a každé z nich má jinak velká ústa, otevřená v různě velkém údivu – velikost jejich úst odpovídá velikosti děložního čípku v různých fázích porodu.

Statečná žena porodila na toaletách v restauraci!

 

Tato osvětová výzdoba sklidila veliký úspěch, takže se s ní ona zdravotní sestřička pochlubila i ve videu na sociální sítí TikTok – a toto video se okamžitě stalo senzací internetu. Zatímco někteří lidé obdivují nápaditost zdravotní sestry a tvrdí, že je to ta nejroztomilejší vzdělávací pomůcka, jakou kdy viděli, jiní – pravděpodobně nastávající rodiče – zase tvrdí, že jde o tu nejděsivější halloweenskou výzdobu, jakou kdy viděli. Kdo z nich má pravdu, můžete ostatně posoudit sami.

 

@nikita_lychuk Maternity pumpkins 🎃🤱 #halloween #pumpkins #jackolantern #nurse #fyp #cervicaldilation #laboranddelivery ♬ Halloween Theme (Reprise) – Alan Howarth

Zdroj: TikTokNepřehlédněte